Aranyérmes a légpuskás Miskolczi Julianna és a férfi futócéllövő-csapat

Miskolczi Júlia 22. légpuskával, Tátrai Miklós 42. légpisztollyal

2016. 08. 06.

A riói olimpián a női légpuska 40 lövéses versenyszám kvalifikációs viadalában Miskolczi Júlia 414 körös eredménnyel a 22. helyen végzett, így nem jutott be a nyolc fős fináléban.

Miskolczi 102.9 körrel kezdett, majd a második sorozatban 104.6 körrel javított. Az utolsó két sorozatban 103.7, 102.8 teljesítménnyel az igen szoros mezőnyben 1.9 körrel lemaradva a döntős 8. pozíciótól a 22. helyen fejezte be a versenyt.

"Ideges voltam, s mivel az izgalom miatt már fél kettőkor felébredtem, elég fáradt is" - mondta versenye után az olimpiai újonc sportlövő.
- "Dühös vagyok és kicsit szomorú. Nagyon jól akartam lőni és jól is ment. A tizedik lövésnél viszont nem értem, mi történt. Talán túl sokáig céloztam, nem kellett volna lőnöm. A saját eredményem is dühít, de a végén láttam, hogy mennyi kellett a fináléhoz, s így még inkább idegesít a dolog."

A döntőben két-két amerikai és kínai lövő mellett egy német, iráni, orosz és horvát folytathatta a versenyt.
A riói olimpia első bajnoka a
19 éves amerikai Virginia Thrasher lett.

A férfi légpisztoly versenyben Tátrai Miklós a 42. helyen végzett. A zalaegerszegi, ötkarikás újonc versenyző a 60 lövéses alapversenyt 567 (94,95,95,93,94,96) körrel zárta, s így a döntőtől nagyon messze, 13 körre volt.
Tátrai még szerdán is érdekelt lesz Rióban, szabadpisztolyban szerepel.

(MOB, fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)