MKB Veszprém: száz százalék, a Vác továbbjutott

2013. 02. 10.

Az MKB Veszprém 31-21-re nyert a vendég román Constanta ellen, ezzel nyolc forduló után is százszázalékos a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A találkozó előtt az aréna előtti szobornál a szurkolók gyertyákat gyújtottak a négy éve meggyilkolt Marian Cozma emlékére.

Nem volt mitől tartaniuk a veszprémieknek, hiszen októberben idegenben is könnyedén, tíz góllal nyertek a román alakulat ellen.
Ennek ellenére gyengén kezdtek a hazaiak, csak a 7. percben lőtték első góljukat, addigra a Constanta már kétszer is eredményes volt. Szép lassan aztán bemelegedett az MKB, és a 12. percben átvette a vezetést (5-4), majd 7-4-nél már a vendégeknek kellett időt kérniük. A románok hétperces szünet után találtak be ismét, ez idő alatt ötször is a hálójukba került a labda.

A folytatásban sem volt gond, a 20. percben 11-5-re vezettek a hazaiak, majd Alilovic büntetőt fogott. Ettől mintha megnyugodott volna a Veszprém, fellazult a védelme, amit 4-1-es szériával használtak ki a vendégek. Erre Carlos Ortega is időt kért, és a szünetig már nem változott a különbség.

Nem úgy a fordulást követően: a Veszprém 4-0-s rohammal nyitott, és így időkérésre kényszerítette az öltözőben feledkezett riválist. Ez sem segített azonban a Constantán, gyorsan „közte tíz” lett (22-12).

A hátralévő időben - amikor a házigazdáknál már mindenki lehetőséget kapott - sok volt a veszprémi hiba, ami részben annak volt köszönhető, hogy eldőlt az összecsapás.
A Veszprém jövő vasárnap a címvédő THW Kiel otthonában lép pályára, majd február 23-án fogadja a tavalyi fináléban alulmaradt spanyol Atlético Madridot. A két találkozón elegendő egy pontot begyűjteni, hogy csoportelső legyen a gárda, amely ebben az esetben a nyolcad-, valamint továbbjutás esetén a negyeddöntőben is hazai pályán játszhatja a visszavágót.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 8. forduló:
MKB VESZPRÉM-CONSTANTA 31-21 (14-11), Veszprém, játékvezetők: Opava, Valek (csehek)
VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Császár 9 (2), Gulyás, Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 4 (2), Jamali 6, Laluska 1, Nagy L. 3, Oneto, Pesic, Rodriguez 1, Schuch, Sulic 3, Terzic 1, Ugalde
CONSTANTA: Stanescu, Popescu (kapusok), Adzic, Angelovski 1, Buricea 1, Criciotoiu , Critescu, Csepreghi 1, Cutura 3, Dragicevic 1, Humet 4, Popescu, Sabou, Sadoveac 2, Simicu 2, Stanescu, Toma 2, Val 3
Kiállítások: 4, ill. 6 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 1/0
Sdvehof (svéd)-THW Kiel (német) 29-40 (15-20)
Vasárnap:
Atlético Madrid (spanyol)-Celje (szlovén) 17.15
Az állás: 1. Veszprém 16 pont/8 mérkőzés, 2. Kiel 12/8, 3. Madrid 6/7, 4. Celje 4/7 (168-189), 5. Constanta 4/8 (190-231), 6. Sdvehof 4/8 (227-269)

Legyőzte az esélyest és továbbjutott a Vác a KEK-ben

Tíz góllal verte a Vác női kézilabdacsapata a Koprivnicát, és 44-42-es összesítéssel jutott a KEK negyeddöntőjébe.

A Vác a múlt heti első mérkőzésen összeszedett nyolcgólos vereségét követően fantasztikus teljesítményt nyújtva 29-19-re legyőzte az esélyesebbnek tartott horvát Koprivnica együttesét, így bejutott a legjobb nyolc közé a női kézilabda KEK-ben.

Női KEK, nyolcaddöntő, visszavágó:
VÁC-PODRAVKA VEGETA 29-19 (14-9), Vác, játékvezetők: Bernet, Wick (svájciak)
VÁC: Juhász E., Triffa (kapusok), Barján 1, Ertl, Farkas V., Fülöp 1, Ivanics, Klivinyi 13, Mayer 3, Nagy P., Niksic, Szádvári 7, Szondi, Tápai Sz. 4, Virág
KOPRIVNICA: Jelcic, Zderic, Kapitanovic (kapusok), A. Covic, Z. Covic 1, Dragisic, Gace 2, Horvat 1, Kiridzic, Maljak, Milanovic- Litre 3, Pongrac, Pusic-Koroljevic 8, Senvald, Son 1, Vidak 3
Továbbjutott: a Vác, 44-42-es összesítéssel.