MOB-csapat a K&H olimpiai maraton-váltón

2013. 06. 10.

Az árvíz miatt rövidített útvonalon, június 9-én rendezte meg a Budapest Sportiroda a jubileumi, 20. K@H Olimpiai Maraton és Félmaraton Váltót. Az eseményen a Magyar Olimpiai Bizottság hatfős csapata is rajthoz állt.

A MOB alkalmi formációját Molnár Zoltán korábbi főtitkár mellett a MOB-iroda munkatársai: Szilasi Ágnes, Holló Viktória, Vass Henriett, Kis Zsanett és Nagy József alkották.

"A futóesemény lényege, hogy 6 embernek kell teljesítenie a maratont, hasonló távolságokat futva. Eredetileg 6 ember futotta volna a 42 km-t, úgy, hogy mindenkinek 7 km jutott volna, azonban az árvízi helyzetre való tekintettel a szervezők egy rövidített útvonalat használtak. Így végül a csapat minden tagja csupán 5.300 m-t futott, amely a nagy meleg miatt nem is volt olyan nagy probléma. A rövidített 31.8 km-es távot végül 2:56:23 alatt tettük meg, és 357. lettünk a csapatok között. Nagyon jó volt a hangulat, mindenki jól érezte magát. Igaz, a váltópartnerek felismerésével volt némi gondunk, így a váltáson még van mit tökéletesítenünk. De mindez csak arra sarkall minket, hogy következőre ismét rajthoz álljunk és még jobb időt fussunk!" - összegzett Kis Zsanett, a MOB-csapat tagja, a MOB Diák- és Főiskolai-Egyetemi sportért felelős szakmai tagozat koordinátora.

A szervezők - mint a BSI honlapján olvasható - a rendkívüli árvízi helyzetben folyamatosan egyeztettek a főváros vezetőivel. Az a végső döntés született, hogy a rakpartok kiesésével megnehezedett közlekedési lehetőségek miatt megváltoztatják az esemény útvonalát. Az eredeti Dózsa György út és Andrássy úti szakaszokat törölték, azok felszabadultak az autóforgalom számára és csak a Városliget jelentette a versenypályát. Így az útvonal az eredeti 7032 m-es kör helyett rövidebb, 5274 méterre csökkent.
Az egyéni félmaratoni indulók 4 kört futottak és így teljesítették a 21,1 km-t. A csapatoknál a maraton váltó össztávja 42,2 km helyett "csak" 31,6 kilométer, míg a 21,1 km-es félmaratoni váltó "csak" 15,8 km volt . Minden induló megértéssel fogadta a kényszerű változtatásokat.

A rajtot Hendrik Scheerlinck, a K&H Bank vezérigazgatója lőtte el. Több mint 8050 futó várta a futást; a viadalra több mint 1570 csapat, 1370 egyéni félmaratonista nevezett.

Az eseményen pénzadománygyűjtést szervezett a BSI az árvízi károk enyhítésére.