Mol Liga: a címvédő Dab veresége a  nyitányon

Mol Liga: a címvédő Dab veresége a nyitányon

2013. 09. 03.

Igazi rangadóval, a nyáron alaposan megerősített Érsekújvár elleni mérkőzéssel kezdte meg szereplését a MOL Liga 2013-2014-es idényében a Dab. Docler jégkorong csapata.

Ahogy a vendéglátók, úgy természetesen a DAB is a siker reményében várta a szezon első összecsapását, így remek csatára számíthattak azok, akik ezt a meccset választották hétfő esti kikapcsolódásul.

Egyenlő erők

A várakozásoknak megfelelően nagy iramban kezdték a meccset a csapatok, melynek első lehetősége a DAB előtt adódott, ám hiába kapott gyorsan emberelőnyt az együttes, Ladányi kiállítása miatt csak pár másodpercet játszhatott emberelőnyben, melyet így nem is sikerült értékesíteni.
A folytatásban sem unatkozhattak a szurkolók: előbb Nagy Gergő tesztelte Sevelát, majd Homutov és Huba lövése után kellett védenie a hazaiak hálóőrének. A játékrész derekán az Érsekújvár került fórba, ám a legnagyobb lehetőség így is Szappanos előtt adódott, ám tavalyi szezon gólkirálya sajnos nem tudta értékesíteni szólóját.
A játékrész derekától némi fölénybe került a hazai egylet, s Peter Sevelának is egyre több volt a dolga, ám a DAB hálóőre szokás szerint magabiztosan tette dolgát a ketrec előtt, így igazán nagy lehetőséget nem tudtak kialakítani a vendéglátók. A harmad hajrájában két nagy helyzet adódott a mieink előtt is, ám előbb Szappanos hibázott nagy ziccerben, majd Peterdi közeli próbálkozása kerülte el centikkel a kaput, így gólnélküli döntetlennel mehettek az első pihenőre a csapatok.

Egy oda, egy ide

A második harmad egy nagy Galanisz ziccerrel kezdődött, majd sorozatos dunaújvárosi kiállítások miatt szomorkodhattunk: előbb Ladányi kapott két percet, majd Homutov négyet, s mikor Erdélyi Tamást is kiállították a játékvezetők, közel két percig játszhatott volna kettős fórban a szlovák csapat. Sajnos a házigazdák nem húzták el ilyen sokáig, hiszen a 28. percben Stefanka közeli találatával megszerezték a vezetést (1-0). Az érsekújvári vezető találat után viszont a mieink kerültek emberelőnybe kétszer is, s a másodikkal már élni is tudtak: négy a három ellen Homutov keresztpasszát Ladányi húzta a kapu előtt álló Hüffnerhez, aki a felső sarokba "szúrta a korongot" (1-1).
Az egyenlítés után még inkább felpörögtek az események, hiszen előbb Caladi hagyott ki ajtó-ablak ziccert, majd Peterdi hibázott hasonlóan nagy helyzetben. Ezt követően kisebb fölénybe kerültek a hazaiak, de a dunaújvárosi védelem és Sevela továbbra is jól állt a lábán, így az utolsó percig nem jegyezhettünk fel igazán nagy lehetőséget. Ekkor Peterdi kapott hajszálpontos átadást Ladányitól, ám hiába az újabb szóló, ezt is védeni tudta Chovan, így a második etap végén is egyenlő állást mutatott az eredményjelző.

Hazai hajrágólok

A harmadik felvonást nagyobb elánnal kezdték a hazaiak, s bizony Sevelának volt dolga rendesen, ám az első igazán nagy ziccer mégis a mieink előtt adódott, de ahogy a mérkőzés nagy részében, Chovan eszén ezúttal sem sikerült túljárnunk. Az egyre keményedő játékban nagy esélyt kaptak Acélbikáink a 48. percben, hiszen kicsivel több, mint egy percig kettős emberelőnyben támadhattak, de hiába a nagyobbnál is nagyobb helyzetek, nem sikerült élni egyikkel sem.
Miután kiegészült a hazai csapat, újra kiegyenlítődött a játék, mindkét oldalnak megvoltak a maga lehetőségei, de egészen a hajráig nem született újabb találat. Az 55. percben ismét emberelőnyben támadhatott az Érsekújvár, de hiába tűnt úgy, hogy átvészeli a kritikus időszakot együttesünk, pár másodperccel a büntetés letelte előtt Podstavek lőtt nagy gólt a kékről, újra előnybe hozva ezzel együttesét (2-1). A bekapott gól után nagy rohanásba kezdett a DAB, de hiába hozta le Sevelát Stephan Lundh, Caladi az üres kaput bevéve végleg eldöntötte a mérkőzést, melyet végül 3-1-re nyert meg az emberelőnyeivel jobban gazdálkodó Érsekújvár, míg a mieink vasárnap, a HSC Csíkszereda elleni mérkőzésen javíthatják ki hétfői botlásukat.

Edzőmérleg:

Stephan Lundh, Dab.Docler, vezetőedző:

Ez egy jó mérkőzés volt, jó tempóval, jó játékosokkal, a szezon elejéhez képest gyors volt a játék. Természetesen különbözött a felkészülési mérkőzésektől, ugyanis tétje volt a találkozónak, és a szurkolók is remek hangulatot teremtettek.

Nagy Gergő, HC Nové Zámky:
Az emberelőnyös szituációk jelentették a különbséget ezen a mérkőzésen. A kihasználatlan öt a három elleni játék megbosszulta magát a dunaújvárosiaknál, örülünk, hogy szerencsésen alakult a mérkőzés. Éjfélig örülünk a Dunaújváros elleni győzelemnek, holnaptól pedig készülünk a pénteki FTC elleni mérkőzésre.

HC Nove Zamky – Dab.Docler 3-1 (0-0, 1-1, 0-0)
Dab.Docler: Sevela, Lindgren, Hüffner 1, Szappanos, Galanisz, Pavuk, Huba, Jabornik, Ladányi (1), Homutov (1), Azari, Erdélyi T., Nagy R., Somogyi, Gröschl, Peterdi, Tőkési, Szabados, Papp V., Virág, Kiss Á

(Forrás: dabdocler.hu, Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu))