Hosszabbítás után lett hokibajnok a Dunaújváros

MOL Liga győztes a DAB

2013. 03. 23.

Szép győzelemmel, 4-0 arányban múlta felül a DAB Docler a Csíkszereda együttesét a MOL Liga döntőjének hatodik mérkőzésén, így összesítésben 4-2 lett a finálé, a bajnoki diadal után itt az újabb trófea!

A MOL Liga fináléjának hatodik mérkőzését játszotta péntek este a dunaújvárosi gárda Csíkszeredán, ahol a házigazdák az egyenlítés, a DAB természetesen a végső győzelemhez szükséges negyedik siker megszerzésének reményében várták a találkozót.
Az Acélbikák közül továbbra is hiányzott Huba, valamint Erdélyi és Chvatal, míg a hazaiaknál Novák nem tudta vállalni a játékot bordasérülés miatt.

Taktikus, okos játék

A tét nagysága meg is látszott az első harmadban nyújtott teljesítményén mindkét együttesnek, hiszen a HSC, valamint az Acélbikák is rendkívül fegyelmezetten védték kapujuk előterét, így ritkán kerültek csak helyzetbe a felek. Amikor azonban mégis sikerült eljutni valamelyik ketrec elé, még mindig ott voltak a kapusok, akik a döntő eddigi meccsein is látott magabiztossággal hárították a próbálkozásokat.

A játékrész derekán viszont emberelőnybe került a házigazda, s Hüffner kiállítása alatt bőven akadt dolga a DAB védelmének, illetve Sevelának is, ám szerencsére sikerült kihúzni kapott gól nélkül a kritikus perceket. A harmad hajrájában fordult a kocka, mert a mieink játszhattak fórban, ám ekkor Kozuch húzta le a rolót, így a kiegyenlített első játékrész végén döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A második felvonást valamivel aktívabban kezdte a Csíkszereda, ám a házigazdákat talán túlságosan is elvitte a hév egy-egy támadásnál, s ezért súlyos árat fizettek. A 24. percben ugyanis Galanisz szerelt remekül a dunaújvárosi kapu előtt, s a kontrából Szappanos és Pavuk fordult le úgy, hogy előbbi remek passzát utóbbi magabiztosan helyezte a vas alá, megszerezve ezzel a vezetést a mieinknek (0-1). A bekapott gól láthatóan meg is zavarta a hazaiakat, akik percekig nem tudtak igazán komoly támadást vezetni, ám mikor úgy tűnt, hogy kezdenek magukhoz térni, végleg eldöntötte a meccset Stephan Lundh alakulata. A 31. percben ugyanis az Acélbikák negyedik sora okozott riadalmat a HSC kapuja előtt, majd a pakk hátrakerült Nagy Richárdhoz, aki a kékről tüzelt, s belőtt korongjába Papp Viktor szúrt bele gólt érően, még közelebb hozva együttesünket a remélt aranyéremhez (0-2).

A vége már sima

Kétgólos előnye tudatában még taktikusabb játékra váltott a DAB, mely könnyedén szűrte meg a vendéglátók próbálkozásait, s látszott, hogy az Acélbikák semmi kockázatot nem vállalnak, leginkább az eredmény tartása volt az elsődleges céljuk. Ezt tökéletesen meg is valósították, mert ugyan a HSC igyekezett becsülettel, a játék tördelésében is kiválót teljesítettek Hüffnerék, akik esélyt sem igazán adtak ellenfelüknek arra, hogy szépítsenek. Döntőhöz képest nagyon nyugodtan csordogált le a harmad második fele, s ekkor már látszott, hogy csak valami hatalmas csoda folytán lehet esélye a hazaiaknak arra, hogy nyílttá tegyék a találkozót.

A harmadik húsz perc eleje ettől még igen izgalmasra sikeredett, mert a dunaújvárosiak pillanatok alatt összeszedtek egy-egy kiállítást, s bár az elsőből helyzete sem akadt a csíki egyletnek, a másodiknál már komoly munkát kellett végeznie Sevelának is, aki szerencsére ezúttal sem okozott csalódást a DAB-drukkereknek. A kivédekezett emberhátrányok után ráadásul fáradni látszott a házigazda, így a magyar együttes nagyon simán tartotta előnyét, s ahogy telt az idő, úgy tűnt egyre biztosabbnak a dunaújvárosi győzelem. Melyet az 58. percben végleg be is biztosítottak az Acélbikák, miután Azari pontos lövéssel váltotta gólra a ötödik emberelőnyünket, mikor egy perccel később Gröschl is betalált egy tanárian végigvitt kontra után már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses, a győztes kiléte nem (0-4).

A véghajrában már mindkét gárda csak a megváltó sípszót várta, s ahogy az elhangzott, kezdődhetett az Acélbikák megérdemelt ünneplése, ugyanis a magyar bajnoki cím után a MOL Liga aranyérmét is begyűjtötték a DAB hokisai, akik remek játékkal nyerték az elmúlt esztendők egyik, ha nem a legjobb finálé sorozatát.

HSC Csíkszereda – Dab.Docler 0-4 (0-0, 0-2, 0-2)
Dab.Docler: Sevela, Lindgren, Kiss D., Pavuk 1, Galanisz, Szappanos (1), Hüffner, Nagy R. (1), Virág (1), Gröschl 1, Vaszjunyin, Tőkési, Szabados, Azari 1, Mihalik (1), Peterdi, Strenk, Kiss Á. (1), Papp V. (1), Somogyi. Vezetőedző: Stephan Lundh.

A MOL Liga 2012/2013-as szezonjának játékos különdíjai:
- legjobb kapus: Polc Patrik (ASC Corona Brasov)
- legjobb védő: Victor Lindgren (Dab.Docler)
- legjobb csatár: Galanisz Nikandrosz (Dab.Docler)

A tavalyi évhez hasonlóan idén is megkértük azokat az újságírókat, akik rendszeresen tudósítanak a MOL Liga meccseiről, hogy állítsák össze a MOL Liga all star csapatát.

Az eredmény:
- kapus: Peter Sevela (Dab.Docler)
- védők: Góga Attila (HSC Csíkszereda), Kiss Dániel (Dab.Docler)
- csatárok: Josh Bonar (ASC Corona Brassó), Galanisz Nikandrosz (Dab.Docler), Szappanos Dávid (Dab.Docler)

2012/2013-as idény MOL Liga döntőjének eredménye: Dab.Docler-HSC Csíkszereda 4:2 (2:0, 1:3, 4:3 hu., 3:2 hu., 1:2 hu.,4:0)

(Forrás: DAB Dockler, MTI)