MOL Tehetségtámogató Program: Madarász Dóra

2012. 10. 30.

Az október 16-21. között Dániában megrendezett felnőtt asztalitenisz Európa-bajnokságon hatalmas sikert ért el a MOL Tehetségtámogató Program 19 éves sportolója, Madarász Dóra, aki párosban bronzérmet szerzett a holland Eerlanddal az oldalán.

A dániai asztalitenisz Európa-bajnokságon kiváló versenyzéssel jutott az elődöntőbe a Madarász - Eerland páros, ahol a Póta Georgina – Tóth Krisztina kettős állította meg a fiatal magyar-holland duót.A páros bronzérem mellett az Eb női egyéni versenyén is jól szerepelt a kecskeméti Madarász Dóra: megnyerte négyfős csoportját, ezzel feljutott a 64-es főtáblára. Itt nyert még egy kört, majd kikapott a verseny első kiemeltjétől.

Madarász Dórának eddig ez az Európa-bajnoki bronzérem a legkiemelkedőbb eredménye a felnőtt nemzetközi mezőnyben, a korosztályos versenyeken azonban már korábban felhívta magára a figyelmet. 2006 óta a korosztályos országos versenyeken és Európa-bajnokságokon rendre dobogós helyezést ér el mind egyéniben, mind párosban és csapatban. 2008 óta tagja a felnőtt válogatottnak, csapatban már szerzett bronzérmet kontinensviadalon, párosban azonban a mostani 3. helyezés a legnagyobb sikere.

Madarász Dóra nemzetközi versenyzését 2010 óta immár harmadik éve segíti a MOL Tehetségtámogató Program.

(Forrás: molcsapat)