Müncheni siker az ifj. Ocskay Gábor Emléktornán

2012. 09. 03.

A Red Bull München jégkorongcsapata nyerte az ifj Ocskay Gábor Emléktornát, miután a vasárnapi döntőben büntetőkkel legyőzte a házigazda Sapa Fehérvár AV19 együttesét.

Hatalmas hangorkán vezette fel a döntőt, melyben a németek előtt adódott az első lehetőség. A palánkillesztésről furcsán visszapattanó korong becsapta Bálizst, de szerencsére a védők tisztázni tudtak. A 3. percben már Fortuna sem segített, Ritter tette el a korongot Brunya mamutja mellett, megszerezve ezzel a vezetést a vendégeknek (0-1). Támadásban maradt a müncheni csapat, de a fehérvári hálóőr eszén ezúttal nem tudtak túljárni. Szép lassan átvette a játék irányítását a Sapa. Egy korongszerzés után Johansson lövését Reimer védte, a kipattanót Mihály az üres kapu mellé bombázta. Óriási egyenlítési lehetőség volt. Támadásban maradt a Fehérvár, Kovács húzott el a balszélen, okosan középre adott, de Sikorcin korongja elakadt a kapusban. A 13. perc meghozta a mérkőzés első kiállítását is, Buchwieser pihenhetett két percet a büntetőpadon. Az előny alatt Ladányi volt a legaktívabb, de több próbálkozását is blokkolták a védők. Több gól már nem esett, így vendégelőnnyel zárult az első húsz perc.
A második játékrészt is aktívabban kezdte Pat Cortina csapata. A 39-esek csatáját Bálizs nyerte Ulmerrel szemben, utóbbi takarásból leadott lövését magabiztosan fogta a hazai portás. Jó öt percnek kellett eltelnie, mire Sofron révén az első veszélyes Sapa próbálkozást is feljegyezhettük. Nem sok fehérvári helyzet adódott a ebben a harmadban. A vendégek minden korongvesztés után agresszíven próbálták visszaszerezni a játékszert. A 31. percben Sloan, majd Ekbom szabálytalankodott gyors egymásutánban, kettős emberelőny jelentette az esélyt az egyenlítésre. A lehetőség megvolt, de Vas Marci, Ladányi, majd Banham korongja is célt tévesztett. Ezután - Metcalfe kiállítása miatt - a védekezése került előtérbe, melyet megoldott a csapat, sőt. A 37. percben, a negyedik sor akciója után, robbant a csarnok. Magosi passzolt Metcalfe-hoz, aki bevette Reimer kapuját (1-1).
A döntés az utolsó húsz percre maradt. Ezt a harmadot emberelőnyben kezdhette a Sapa, de nem sikerült megszerezni a vezető gólt Sofronéknak. A 46. percben újabb emberfór következett, de a Johansson féle sor sem járt eredménnyel. Az előny utolsó másodperceiben Banham varázsolt, de Reimer védett. Egyértelműen ellenfele fölé kerekedett ekkor a Fehérvár, de továbbra is 1-1-es döntetlent mutatott az eredményjelző. Egy kisebb összeakaszkodás után, Orbán és Kompon kezdte el egymást püfölni. A fiatal fehérvári hátvéd bemutatta, hogy semmit sem kopott tavaly óta a tudása, magabiztosan vitte földre ellenfelét. A kis közjáték után folytatódott a mérkőzés, de az utolsó tíz perc csak helyzeteket hozott, gólt nem.
Következett a három-három büntetőlövés, melynek során az Ördögöknél csak Mihály, míg a vendégeknél Hinterstocker és Buchwieser is betalált ezzel az EHC Red Bull München nyerte a mérkőzést.
Az előző három győzelem után tehát nem sikerült megszerezni az Emléktorna első helyét. A 2012-es emléktál azonban jó helyre került, Gábor egyik legkedvesebb edzője, Pat Cortina őrizheti Münchenben...
Sapa Fehérvár AV19-EHC Red Bull München: 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-1),
Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 2800 néző, vezette: Druga, Varjú, Moravec, Scensny