Nagy csatában vertük Ausztriát, majdnem meglepetés Kievben

2012. 08. 22.

Hazai sikerrel folytatta a nyolcmérkőzéses Európa-bajnoki selejtezősorozatot kedden a magyar férfi kosárlabda-válogatott, amely második mérkőzésén nagy hajrával legyőzte Ausztriát Szombathelyen.

A selejtezősorozat múlt szerdai nyitányán Ukrajnában 77-71-re alulmaradt magyarok kezdték jobban a szombathelyi mérkőzést, csakhamar 7-2-re elhúztak, és főként Horváth Ákos kosaraival 14-13-ra megnyerték a nyitónegyedet.

A folytatásban fordult a kocka, ugyanis 2 hazai pontra 12 érkezett válaszul (16-25). A Dnyipropetrovszkban 21 pontot szóró Hanga Ádám és a honosított Trotter Obie is belelendült, de a vezetést nem sikerült visszavenni, a félidőben 33-38 volt az állás.

Térfélcsere után az osztrákok Mahalbasic és Schreiner találataival tartották előnyüket, amelyet a kihagyott büntetők ellenére a 28. percben sikerült három pontra faragni (50-53) a magyar csapatnak. A harmadik játékrész hajrájában aztán a nemrég Rómába igazolt Lóránt Péter révén – 17 perc után először – kiegyenlített Rátgéber László együttese (57-57).

Az utolsó szakaszban a vendégcsapat négy perc alatt csak három pontot hozott össze, csakhogy Trotterék sem jeleskedtek, újabb büntetők maradtak ki. Három perccel a záró dudaszó előtt, 66-69-ről egy 8-0-ás rohamot mutatott be a magyar válogatott, Hanga bedobta első tripláját, az osztrák kapitány pedig 40 másodperc alatt kétszer is időt kért, de már nem tudta megakadályozni a vereséget.

Az 1/1-es győzelem/vereség mérlegnél tartó magyarok pénteken Horvátországgal találkoznak Eszéken. A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.

A magyar válogatottat is felvonultató csoport favoritjának tartott Horvátország mindössze egy ponttal győzte le idegenben Ukrajnát a két csapat keddi mérkőzésén.
A kijevi meccs nagy részében az első két csatájukat megnyerő ukránok vezettek – volt olyan, hogy 11 ponttal (34–23) –, ám a hosszabbításért már nekik kellett harcolni.
A ráadásban újra vezettek a házigazdák, és Bojan Bogdanovic hat másodperccel a hosszabbítás játékidejének lejárta előtt dobta azt a triplát, amelyikkel a horvát csapat fordított, és kiharcolta a minimális különbségű győzelmet.

Eredmény,ek C csoport, 2. és 3. forduló:
Magyarország–Ausztria 81-75 (14-13, 19-25, 25-21, 23-16)
A legjobb magyar dobók: Lóránt 19, Hanga 17, Trotter 11, Horváth 10, Trepák 10.
Ukrajna–Horvátország 79–80 (22–18, 16–18, 15–16, 16–17, 10–11) – hosszabbítás után
A csopot állása: 1.Ukrajna 2/1 5 pont, 2.Horvátország 2/0 4, 3.Ausztria 1/2 4, 3.Magyarország 1/1 3, 5.Ciprus 0/2 2