NB I: Falco siker Nyíregyházán

2013. 11. 24.

A Sopron hazai pályán, a Falco és az Alba Fehérvár idegenben aratott fölényes győzelmet a férfi kosárlabda NB I 9. fordulójának szombati játéknapján, és ugyancsak vendégként nyert a Kaposvár, méghozzá Körmenden – rendkívül izgalmas hajrát követően.

A bajnokságot hét vereséggel kezdő, de a legutóbbi fordulóban már nyerő Falco az első negyedben tekintélyes előnyt szerzett Nyíregyházán, és jelentősebb fékezés nélkül gázolt át ellenfelén. A szombathelyiek elképesztő hatékonysággal dobtak, a pontjaik jelentős részét szállító duplákat 78.7 százalékos pontossággal értékesítették (37/47).

Igen hatékonyan dolgoztak a soproniak is, akik főképp a harmadik negyedbeli 26–8-nak köszönhetik a Jászberény fölényes legyőzését. A Sopronnál a közel ötvenszázalékos triplamutatót (13/29) érdemes kiemelni – Takács Norbert egymaga négy hármast vert be.

A Kaposvár a második negyed elejétől jobbára vezetett Körmenden, a harmadik negyedben – Fodor Márton sikeres közeli találata után – tucatnyi pont volt az előnye (42–54), ám majdnem elbukta a végjátékot. Kutasi Gergely közeli találatát megspékelő büntetőjével egyenlített a nagyot hajrázó Körmend (74–74), sőt a kaposvári Louis Hinnant két kihagyott büntetője után, Török Rolland duplájával az utolsó percben át is vette a vezetést (77–76), csakhogy Wayne Chism kezében is volt még egy dupla – azzal nyert a vendégcsapat.

A legutóbbi fordulóban Pakson súlyos vereséget szenvedő Alba Fehérvár már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést Zalaegerszegen, és kisebb-nagyobb különbséggel végig vezetett. Az Egyesült Államokból hazatérő center, a 220 centiméter magas Somogyi Gergely 17 ponttal és 7 dobásblokkolással idénye legjobbját érte el a székesfehérvári csapatban. (Somogyi eddigi idénycsúcsa 13 pont, illetve 5 blokk volt).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
Szombati mérkőzések

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–FALCO KC-SZOMBATHELY 69–93 (13–27, 16–20, 21–24, 19–22)
Nyíregyháza, 600 néző. V: Földházi, Pozsonyi, Fodor A.
NYÍREGYHÁZA: Simms-Edwards 20/3, Doyne 8/3, Mohácsi 10/6, Cseh 3, Poscic 8. Csere: Hall 2, Polyák 7, Jakab P., Varga M. 4, MOLNÁR M. 7/3. Szakmai igazgató: Horváth Imre
FALCO: Simon L. 6, PERL 10, TIMBERLAKE 18/6, ZAGORAC 18/3, SZABÓ M. 17. Csere: BOGNÁR K. 16, Will 4, Harazin, Simon K., Bakk 3, Bazsó, Hódi 1. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 7. p.: 11–17. 15. p.: 21–36. 22. p.: 35–52. 24. p.: 39–52. 29. p.: 45–69. 33. p.: 50–77. 36. p.: 57–85. 39. p.: 67–89
Horváth Imre: – Természetesen szégyellem magam, remélem, mások is így tesznek. Azt gondoltam, hogy az elmúlt heti mérkőzésünknél nincs lejjebb, de ezek szerint van... Ilyen szintű hibákkal nemcsak most nem volt esélyünk nyerni, hanem az egész szezonban sem lesz.
Bencze Tamás: – Nagyon örülök, mert jó ideje vártunk rá, hogy egyszer nekünk is kijöjjön a lépés. A kezdeti időszakban kimaradt nyíregyházi helyzetek után jól találtuk meg a védőtávolságot, támadásban pedig a centersorunk dominált. Idővel egyre felszabadultabbak lettünk, a Nyíregyháza pedig görcsös, emiatt alakult ki ekkora különbség.

SOPRON KC–FORTRESS JÁSZBERÉNY 90–70 (30–24, 19–14, 26–8, 15–24)
Sopron, 1500 néző. V: Győrffy, Frányó, Balogh Gy.
SOPRON: Ruják 6, THOMPSON 16/3, Dénes 8/3, Tóth G. 6/6, BAROVICS 15. Csere: TAKÁCS 17/12, Trepák 7/6, THOMAS 11/9, Molnár A. 2, Bús 2, Molnár M. Edző: Sabáli Balázs
JÁSZBERÉNY: Savic 10, Soós 8/6, MARKOVICS 21/3, DRAMICSANIN 12, Lázár 2. Csere: DJUKICS 12/6, Horti, Szögi 2, Mladenovics 3/3. Edző: Földi Sándor
Kipontozódott: Markovics (40. p.)
Sabáli Balázs: – Az első negyedben jól dobtuk a triplákat, de a folytatásban felzárkózott a Jászberény. A harmadik negyedben hagytuk állva ellenfelünket. Az utolsó öt percben már a fiataloké volt a főszerep, mert valamikor be kell vetni őket is. Többen is jó formában kosaraznak, ennek az eredménye ez a siker is.
Földi Sándor: – Sok minden értékelhetetlen volt játékunkban, ez vonatkozik védekezésünkre és támadásunkra is. Rendet kell rakni a fejekben, mert nehéz menetelés vár ránk a nemzetközi kupában és a hazai bajnokságban. Kisebb csoda kell ahhoz, hogy mindkét fronton helytálljunk, de mi azon leszünk, hogy emelt fővel jöjjünk ki a sorozatból.

INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC–KAPOSVÁRI KK 77–78 (22–19, 18–29, 16–13, 21–17)
Körmend, 1600 néző. V: Vígh, Török, Gál
KÖRMEND: D. Moore 6, Sonyák 5/3, FERENCZ 23/9, Török 6, RAKOCSEVICS 18. Csere: Grebenár 5, Fodor G. 4, Kusnyer, KUTASI 10/3. Edző: Hencsey Tamás
KAPOSVÁR: Hinnant 11/3, FODOR M. 17/9, Jancikin 5/3, HENDLEIN 15, CHISM 27/3. Csere: Kiss K. 3, Horváth M., Kovács S. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 7. p.: 12–13. 11. p.: 23–19. 16. p.: 31–37. 24. p.: 42–54. 29. p.: 56–59. 34. p.: 65–70. 40. p.: 77–76
Hencsey Tamás: – Az első félidőben nem játszottunk jól, lyukas volt a védekezésünk. A szünetben megbeszéltük, hogy mit kellene változtatni, ez sikerült is, hiszen kevesebb kosarat kaptunk. A támadásunk is sokkal jobb lett, ráadásul a lepattanócsatát megnyertük. Egylabdás meccs lett a végén, és azt kell mondanom, hogy amit a Jóisten adott kedden, azt most elvette, nem sikerült megnyernünk a mérkőzést.
Fekete Ádám: – A végén majdnem kiengedtük kezünkből a győzelmet, de a mérkőzés egészét tekintve megdolgoztunk a sikerért. Tartalékosan is nyerni tudtunk az erős Körmend otthonában, és ezzel folytattuk jó sorozatunkat.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–ALBA FEHÉRVÁR 68–85 (19–23, 14–18, 17–25, 18–19)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Pálla, Bognár, Minár
ZTE: Boston 13/3, Gáspár 7/3, Kovács Á. 9, SHAFFORD 21, Lekli 9. Csere: Kámán 2, Kertész 1, Koma 4, Puszta 2. Edző: Völgyi Péter
ALBA FEHÉRVÁR: TÓTH P. 12, RA. MOORE 15/9, Hobbs 7/3, Juhos 4, SOMOGYI 17. Csere: KEMP 18/6, Tóth N. 4, Szanati 4, Olah 2, Supola 2. Edző: Carlos Frade
Kipontozódott: Kovács Á. (39. p.)
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–9. 16. p.: 23–37. 24. p.: 40–52. 36. p.: 62–73
Völgyi Péter: – Készültünk a letámadásra, mégis rosszul vittük át a labdát az agresszív Európa-kupás csapat ellen. Míg a lepattanóharcban és az eladott labdáknál sikerült részcélokat teljesítenünk, addig nagyon rosszul dobtunk távolról.
Carlos Fade: – Az első pillanattól kiváló mentalitással játszottunk, hétről hétre látszik játékosaim fejlődése. Örülök, hogy negyven percig tudtunk koncentráltan játszani, és hogy Tóth Péternek, valamint Somogyi Gergelynek ma nagyon jól ment a játék.

AZ ÁLLÁS: 1. Atomerőmű SE 8/1 17, 2. KTE-Duna Aszfalt 8/1 17, 3. Kaposvári KK 6/3 15, 4. Alba Fehérvár 6/3 15, 5. Sopron KC 6/3 15, 6. FORTRESS Jászberény 5/5 15, 7. Naturtex-SZTE-Szedeák 4/6 14, 8. Zalakerámia-ZTE KK 4/5 13, 9. BC Körmend 3/6 12, 10. Pécsi VSK-PANNONPOWER 2/7 11, 11. Falco KC Szombathely 2/7 11, 12. Marso Nyíregyházi KK 1/8 10