NB I: Hét góllal nyert Vácon a Győr

2013. 11. 06.

Szoros első félidőt követően az egész mérkőzés során jól tartotta magát a vendéglátóg Vác a Győr ellen, végül a bajnoki címvédő hét gólos győzelemmel gyűjtötte be a két pontot a női NB I 10. fordulójában.

A tizedik forduló nyitómeccsén Vácott a hazaiak kezdték meg az összecsapást. A vendég Győr az Orbán-Löke-Bulatovics-Hornyák Ági-Görbicz-Korsós összeállításban kezdett, a kapuban Herr állt.
Az első gólt a pirosmezes hazaiak lőtték. Az Audi ETO-ból hiányzott Eduarda Amorim, aki kisebb sérülés miatt pihent, Hornyák Dóra azonban már játékra jelentkezett. Bulatovic a 2. percben egyenlített, majd Virág újból a Vácot juttatta vezetéshez. Löke a negyedik perc végén egalizált.

A vendégek kispadján Konkoly Csaba személyében jól ismert győri szakvezető próbálta meg minél inkább megnehezíteni egykori klubja dolgát. Virág ismét gólt lőtt Herrnek, erre pedig ismét Löke válaszolt. Nem sokkal később Heidi hetest harcolt ki, ezt azonban Görbicz Anita kihagyta. Herr egy védés után mesterien indította Lökét, a beállós pedig szokásához híven nem hibázott(3-4).

Herr újabb szép védéssel jelentkezett, de Szádvári egyenlítését később már ő sem tudta megakadályozni. Szádvári újabb találata után Ambros Martín időt kért 5-4-es hazai vezetésnél. Hetest kaptunk, Görbe másodszor nem hibázott. Orbán a vezetést is megszerezte(5-6), Löke növelte kettőre az előnyt, majd Farkas lőtt gólt a hazaiaknak, ezután Konkoly Csaba kérte ki idejét. Kovacsics Anikót kiállították, Virág használta ki a váci emberfórt és egyenlített(7-7) Szepesi góllal szállt be a meccsbe, majd Löke beállóból volt eredményes. Kovacsics szép gólja volt a 10. győri találat. Farkas gólja után Soós hetest harcolt ki, amit Görbe be is lőtt(8-11). Kamper góljára Görbe egy szép egyéni akcióból lőtte meg a választ, ráadásul Hámori kiállítása miatt emberelőnybe is kerültünk. Soós gyorsan ki is használta az előnyt, majd Löke is betalált indításból(9-14).
Farkas lőtt a hazaiak 10 gólját, ráadásul Löke-t kiállították két percre. Hetest kaptak a hazaiak, Kamper belőtte(11-14). Hámori második kiállítását szedte össze. Öt az öt ellen Kamper ismét betalált, és ez volt a félidő utolsó momentuma. Két góllal, 12-14-re vezetünk a Vác ellen.

A második félidő első találata Katarina Bulatovic nevéhez fűződik, majd Kovacsics lőtt okos gólt Triffának. Herr remek formában jött ki a folytatásra, Farkas csak a negyedik percben tudta mattolni őt(13-16). Hetest kapott a Vác, Farkas büntetőjét Herr nem tudta hárítani. Löke hetest harcolt ki a túloldalon is, Kovacsics nem hibázott. Virág kapott Löke elleni durvasága miatt kiállítást, Kovacsics ezt a hetest is biztos kézzel lőtte be(14-18).

Kamper emberhátrányban is betalált a győri kapuba, majd Orbán lőtt erre gólt válaszul a túloldalon. Újabb hetest kapott a Vác, Herr a hetest és az ismétlést is védte, igaz a második próbálkozásnál Kamper arcon találta el hálóőrünket. Orsit ápolni kellett, Lunde állt be helyére. Az emberelőnyt még kihasználta Hornyák Ági, majd Virág szerzett újabb gólt(16-20). Bulatovic lőtt egy hatalmas bombát, majd Kovacsics is betalált. Löke harcolt ki hétméterest, Kovacsics ismét higgadt volt(16-23). Kamper ötödik gólját szerezte a meccsen, erre Löke válaszolt, és még emberelőnybe is kerültünk.

Szepesi nyolc gólra növelte az előnyünket, ekkor Konkoly Csaba időt kért. Szondi emberhátrányból is gólt lőtt nekünk, Herr közben visszatért a meccsbe, de ő sem tudta hárítani Hámori lövését. Kovacsics hetedik gólját szerezte(19-26), majd Hámori talált be, ráadásul Bulatovic kétpercet kapott. Hornyák Ági harcolt ki egy hetest, Kovacsics ezt is belőtte. Korsós indulásból szerezte meg első gólját, Hámori pedig megkapta harmadik kiállítását és a piros lapot is. Konkoly Csaba kikérte utolsó idejét is ekkor. Dakos emberhátrányban is betalált, majd beállt a meccsbe Hornyák Dóra is. Nikcevic is betalált,erre Bognár-Bódi válaszolt(22-29). Tervel lőtte a 30. gólunkat. Farkas után Soós lőtt gólt, majd Hornyák Dóra kapott kétperces kiállítást. Nikcevic gyorsan kihasználta az előnyt(24-31), majd Kovacsics harcolt ki egy újabb hetest, amit be is lőtt. Az utolsó percben hetest kaptak a hazaiak, Farkas belőtte. Újabb gól nem született, 25-32-lett a találkozó végeredménye.

Eredmény:

Női NB I, 10. forduló:

IPRESS CENTER VÁC-GYŐRI AUDI ETO 25-32 (12-14), Vác, játékvezetők: Horváth, Marton.
VÁC: Bíró, Triffa (kapusok), Dakos 2, Farkas V. 7 (2), Fülöp, Hámori 1, Ivanics, Kaiser, Kamper 5 (1), Katona, Németh L., Nikcsevics 3, Niksic, Szádvári 2, Szondi 1, Virág
GYŐR: Lunde, Herr O. (kapusok), Boczkó-Hornyák 1, Bódi 1, Bulatovics 3, Görbicz 3 (2), Hornyák D., Korsós 1, Kovacsics 9 (5), Löke 7, Orbán 2, Sirián, Soós 2, Szepesi 2, Tervel 1
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 8/7.

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 10 9 - 1 323-213 18 pont, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 8 - 1 297-212 16, 3. Dunaújvárosi KA 9 6 1 2 243-216 13, 4. DVSC-TVP 9 6 - 3 244-249 12, 5. Ipress Center-Vác 10 6 - 4 243-248 12, 6. Fehérvár KC 9 5 1 3 248-236 11, 7. Érd 9 4 1 4 231-214 9, 8. Siófok-Galérius Fürdő 9 3 1 5 241-248 7, 9. Budapest Bank-Békéscsaba 9 2 1 6 212-226 5, 10. Veszprém Barabás-Duna Takarék 9 2 1 6 231-257 5, 11. MTK Budapest 9 1 - 8 202-280 2, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 9 - - 9 192-308 0

(Forrás: gyorietokc.hu)