NB I: Kilenc góllal nyert a Győr, Cegléden hagyta a két pontot a juniorválogatott

2013. 10. 16.

Közönségszórakoztató meccsen négy góllal vezetett szünetben az Audi ETO a Róth Kálmán edzette Veszprém ellen. A második félidőben gólról gólra növelték előnyüket a zöld-fehérek, végül kilenc góllal, 34-25-re nyertünk.

Az Audi ETO kezdte a találkozót, Herr állt a kapuban, mezőnyben pedig a Korsós, Amorim, Sirián, Kovacsics, Soós, Bognár-Bódi hatos játszott. Az első gólt Sirián szerezte, majd Tervel talált be beállóból. Tóth Gabriella szépített, majd Tóth Eszter kapott kétperces kiállítást. Kovacsics használta ki az emberfórt(3-1), Pelczéder majd Bognár-Bódi szerzett szélről gólt. Pelczéder ismét betalált(4-3), majd a 9. percben Tóth Eszter egyenlített. Hetest kaptunk, Kovacsics értékesített is a büntetőt, majd Amorim szerzett gólt, Planétát pedig kiállították. Az emberhátrányt kihúzta kapott gól nélkül a Veszprém, már teljes létszám mellett Korsós volt eredményes(7-4).
Takács és Pelczéder góljait követően ismét szoros lett a meccs. Újabb hetest lőtt be Kovacsics, majd Sirián szedett össze egy kipattanót és lőtte be Pásztornak(9-6). Róth Kálmán időt kért, ezután Takács két góljával feljöttek egy gólra. Tóth Gabriella egyenlített, majd Kovacsics szerezte meg újra a vezetést az Audi ETO-nak. Löke is betalált az amúgy remekül védő Pásztornak, majd Bulatovic szerzett gólt. Heteshez jutott a Veszprém, Tóth Eszter túljárt Herr eszén. Szepesi is betalált(13-10), majd Tóth Eszter újabb hetest lőhetett, ezúttal is betalált , ezt követően pedig Ambros Martín kérte ki idejét. Löke góljára Planéta válaszolt, majd mindkét kapus bemutatott egy-egy bravúrt. Takács után Hornyák Ági is betalált(15-13), Löke újra 3 gólra növelte az ETO előnyét, majd Szepesi négyre. Félidőben 17-13-ra vezet az Audi ETO.

A második félidőt a Szepesi, Amorim, Görbicz, Löke, Bulatovic, Orbán sor kezdte, de az első gólt Planéta lőtte Herrnek. Takács Tóth Gabriella passzát váltotta gólra, majd Szepesi és Löke szerzett gólt(19-15). Kurucz Ivett is betalált vendég részről, majd Orbán lőtte meg a 20. hazai gólt, Sirián pedig a 21.-et. Szepesi hat gólosra növelte az előnyt, majd Gulyás törte meg a vendégek viszonylag hosszabb gólcsendjét. Bulatovic góljára Marincsák válaszolt(23-18), majd Szepesi volt újfent eredményes. Löke duplázott(26-18), majd Szemerey védte Szepesi ziccerét. Róth Kálmán időkérése után Planéta szerzett gólt majd Hornyák Ági talált be a veszprémi kapuba. Siriánt kiállították, a vendégek hetest kaptak, Tóth Gabriella belőtte. Emberhátrányban Hornyák Ági volt megint eredményes, majd Marincsák használta ki az emberfórt. Tóth Gabi újabb hetest értékesített(28-22), majd Planéta kapott kétperces kiállítást. Nem kapott hátrányban gólt a veszprémi csapat, Korsós már teljes létszámnál lőtte az újabb győri találatot. Pelczéder egy ziccer kihagyása után a másodikat már belőtte, majd Hornyák Ági a 30. győri gólt szerezte az 54. percben. Amorim gólja után Tóth Eszter hetest harcolt ki, ezt Tóth Gabi belőtte(31-24). Bodnár-Bódi egy szépen kijátszott akció végén lőtt szép gólt szélről, majd Kovacsics hetesből talált be. Az utolsó percben Bodnár Bódi gólja állította be a közte tízet, erre Kurucz válaszolt és ki is alakította a végeredményt. 34-25-re győzött az Audi ETO.

Ambros Martín:
"Nem szeretem az ilyen meccseket, amikor a játékosok fejben már a Bajnokok Ligájára készülnek. Nekünk mindig a legjobbunkat nyújtani. A veszprém játékosai közül jó páran már az első csapat kapuján kopogtatnak.

Róth Kálmán:
"Nagyon boldog vagyok hogy Győrben játszhattunk mérkőzést, az eredményben tükrözödött a győri csapat fáradtsága, de nem irigylem a Thüringert. Az eredménnyel elégedett vagyok, az Audi ETO ellen nem sok csapat fog 10 gólon belül maradni!

Eredmény:
Női NBI, 9. forduló:
Győri Audi ETO KC - Veszprém Barabás-Duna Takarék 34-25 (17-13), Győr, játékvezetők: Heim, Jolántai
GYŐR: Lunde, Herr (kapusok), Amorim 2, Bognár-Bódi 3, Bulatovics 2, Görbicz, Hornyák Á. 4, Kovacsics 5 (3), Korsós 2, Löke 6, Orbán 1, Soós, Sirián 3, Szepesi 5, Tervel 1
VESZPRÉM: Györkös, Pásztor, (kapusok), Gulyás 1, Györkös, Hajtai, Kiskartali, Kokas, Kurucz 2, Marincsák 2, Pelczéder 4, Planéta 3, Szemerey, Takács B. 5, Tóth E. 3 (2), Tóth G. 5 (3)
Kiállítások: 2, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 9 8 - 1 291-188 16 pont, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 8 7 - 1 260-186 14, 3. Dunaújvárosi KA 8 6 - 2 219-192 12, 4. DVSC-TVP 8 6 - 2 218-212 12, 5. Fehérvár KC 8 5 1 2 224-206 11, 6. Ipress Center-Vác 8 5 - 3 188-192 10, 7. Érd 7 4 - 3 191-172 8, 8. Siófok-Galérius Fürdő 8 3 - 5 217-224 6, 9. Budapest Bank-Békéscsaba 8 2 - 6 192-206 4, 10. Veszprém Barabás-Duna Takarék 8 1 1 6 209-237 3, 11. MTK Budapest 8 - - 8 176-255 0, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 8 - - 8 167-282 0

Kikapott Cegléden a Juniorválogatott

A Cegléd öt góllal legyőzte hazai pályán a Juniorválogatottat a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

Eredmény:
Cegléd - Provident-Juniorválogatott 28-23 (13-13)

A tabella:
1. Pick Szeged 9 9 - - 293-199 18 pont, 2. MKB-MVM Veszprém 8 8 - - 290-186 16, 3. Csurgó 9 7 1 1 264-208 15, 4. Grundfos-Tatabánya 8 6 2 - 213-184 14, 5. Balatonfüred 9 4 2 3 241-226 10, 6. B.Braun Gyöngyös 8 4 1 3 216-223 9, 7. Cegléd 9 4 - 5 213-246 8, 8. Orosháza-Linamar 8 2 1 5 183-219 5, 9. Vác 7 2 - 5 165-175 4, 10. Mezőkövesd 8 1 1 6 176-248 3, 11. SZESE Győr 8 1 - 7 175-215 2, 12. Provident-Juniorválogatott 6 1 - 5 138-181 2, 13. PLER Budapest 9 - - 9 209-266 0

(Forrás: gyorietokc.hu / mti)