Férfi NB I:  négy között a Dunaferr

Férfi NB I: négy között a Dunaferr

2014. 02. 28.

A Dunaferr ötszettes csatában győzött a Kazincbarcika vendégeként, így 3-1-es összesítéssel bejutott a legjobb négy közé a férfi röplabda NB I-ben.

Hatalmas küzdelem, időnként hullámzó játék jellemezte a két csapat kazincbarcikai összecsapását – számolt be a mérkőzésről a Borsod Online. Az ötödik, mindent eldöntő szettben a labdán kívül a piros lapok is „röpködtek”, amiből hármat is kiosztott a játékvezető a borsodi csapatnak. A Dunaferr SE a GORTER KRC ellenfele az elődöntőben.

Vegyész RC-Kazincbarcika – Dunaferr SE 2:3 (22, -25, 21, -20, -11), Kazincbarcika, 100 néző. V.: Szabó P., Mezei.
Vegyész RC: Balázs, Kovács Z., Szabó M., Bokor, Dudás, Csizmadia. Csere: Szántai (liberó), Germuska, Pallós, Csomor, Bagó
Dunaferr SE: Gebhardt N., Blázsovics, Hatvany A., Banai, Hatvany Zs., Stenavovics. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Sárik (liberó), Kecskeméti, Tar, Kövessy
Dudás András:
A csapat megtette, amit lehetett. A bírók meg számoljanak el a lelkiismeretükkel.
Tomanóczy Tibor:
Kiélezett csata volt. A legnagyobb tiszteletem azoké, akik a pályán voltak. Gratulálok játékosaimnak és a Vegyésznek is.
Az egyik fél három győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Dunaferr javára.

A másik ágon, az utolsó negyeddöntős párharcban, a MAFC–Dág csatában mindent eldöntő ötödik találkozót rendeznek szombaton, ugyanis a Dág csütörtökön Budapesten öt játszmában nyert, ezzel egyenlített.

MAFC-BME–Dági KSE 2:3 (22, –19, –21, 14, –13)
A párharc állása: 2–2