NB I: Szombathelyen nyert az Alba Fehérvár

2013. 11. 02.

Az Alba Fehérvár kiélezett végjátékban hárompontos győzelmet aratott Szombathelyen a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

A székesfehérvári együttes két negyed után még 13 pontos hátrányban volt, de különösen az utolsó szakaszban nagyon eredményesen játszott, így fordítani tudott.

MESTER MÉRLEG:
Bencze Tamás, a Falco edzője:
Ha ez nem velem történik meg, nem hiszem el. A meccs nagy részében nekünk állt a zászló, végig azt éreztem, hogy nyerünk. Persze volt már ilyen ebben a szezonban, nem is egyszer… Az első félidőben remekül játszottunk, a harmadik negyedben viszont volt pár ki nem kényszerített eladott labdánk, amivel visszahoztuk a meccsbe az Albát. A szünet után ők is váltottak, sokszor a faulthatáron védekeztek, amitől zavarba jöttünk. Nem néztem még vissza videóról az esetet, de én úgy láttam, hogy az utolsó másodpercekben Timberlake ellen jogtalanul fújtak támadó faultot. Nagyon sajnálom, mert szerintem győzelmet érdemeltünk volna.

Carlos Frade, az Alba edzője:
Gratulálok mindkét csapatnak, nagyon kemény, hajtós meccs volt. Nem hiába mondtam azt előzetesen is, hogy ez a Falco jobb csapat annál, mint amit a tabella mutat. A Pakssal is ki-ki meccset játszottak, ellenünk sem adták könnyen magukat. Az első félidőben nem találtuk a saját ritmusunkat, a hazaiak ránk erőltették az akaratukat. A védekezésünk szörnyű volt, de a támadójátékunk is hagyott kívánni valót maga után. Szerencsére az utolsó percekben tudtunk pár könnyű kosarat szerezni, amivel levegővételhez jutottunk, és meccsben tudtunk maradni. A szünetben rendezni tudtuk a sorokat, agresszívabbak lettünk, és szép folyamatosan faragtuk le a hátrányunkat. Büszke vagyok a fiaimra, megszenvedtünk ezért a sikerért, de a lényeg, hogy sikerült. Igazi férfimunka volt.

Nagy küzdelmet, de csak közepes színvonalat hozott a két együttes mérkőzése a másik pénteki találkozón Jászberényben, melyet végül a negyedik negyed első perceiben döntött el a maga javára a Fortress-Jászberény. Dramicsanin mellé a második félidőben alaposan feljavult Raivio is, de Soós, Horti és Szögi is sokat hozzátett a berényiek sikeréhez. A másik oldalon Safford szinte tarthatatlan volt, de Gáspár és Lekli is dicséretet érdemel.

Földi Sándor, a Fortress-Jászberény edzője:
Kemény, jó mérkőzést vívtunk a zalaegerszegiekkel, de jócskán voltak hibák a játékunkban. Szerencsére így is miénk lett a győzelemért járó két pont. A szurkolóinknak ezúttal is jár a köszönet.

Völgyi Péter, a Zalakerámia-ZTE KK edzője:
Tartalékosan is jó mérkőzést játszottunk a jászberényiekkel, akik az EuroChallenge Kupában is szerepelnek majd. Sajnos volt egy 3 perces kihagyásunk, amiért nagy árat fizettünk. Ez okozta vereségünket.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Alba Fehérvár 79-82 (28-21, 24-18, 18-21, 9-22), Aréna Savaria, 1800 néző, Vezette: Cziffra Cs., Jakab L., Gál J. (Balogh)
Falco: Tomic 2, TIMBERLAKE 29/6, Will 6/6, Zagorac 6, Szabó M. 6 Csere: PERL 22/6, Bazsó 1, Simon K. 2, Bognár 3, Harazin 2, Simon L. -
Alba: Szanati -, Moore 3/3, Tóth P. 8, TÓTH N. 18, SOMOGYI 10 Csere: KEMP 22/3, Hobbs 5/3, JUHOS 11/3, Supola 5/3, Olah -
Kipontozódott: Perl (40. perc)

FORTRESS Jászberény - Zalakerámia-ZTE KK 87-78 (21-22, 21-16, 23-26, 22-14), Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, Vezette: Földházi T., Szabó G., Sallai I. (Gencsev dr.)
JKSE: Savic 5/3, RAIVIO 23/6, Soós 12/6, DRAMICSANIN 27/18, Lázár 7 Csere: Horti 9, Szögi -, Dukic 4, Varga I. -
ZTE: Boston 7/3, Gáspár 13/3, Kovács Á. 9, SAFFORD 23/3, LEKLI 17 Csere: Kámán 7/3, Kertész -, Puszta -, Koma 2
Kipontozódott: Lekli (40. perc)

A tabella: 1. KTE-Duna Aszfalt 5 5 - 397-339 10 pont, 2. Alba Fehérvár 6 4 2 513-471 10, 3. FORTRESS Jászberény 6 4 2 479-463 10, 4. Zalakerámia-ZTE KK 6 4 2 439-430 10, 5. Atomerőmű SE 5 4 1 441-362 9, 6. Sopron KC 5 3 2 340-332 8, 7. Pécsi VSK-PANNONPOWER 5 2 3 388-385 7, 8. BC Körmend 5 2 3 351-367 7, 9. Naturtex-SZTE-Szedeák 5 2 3 363-386 7, 10. Kaposvári KK 5 2 3 385-419 7, 11. Falco KC Szombathely 6 - 6 480-514 6, 12. Marso Nyíregyházi KK 5 - 5 373-481 5

(forrás: bb1.hu, MTI)