NB I: Továbbra is veretlen a Szeged

2014. 02. 16.

Továbbra is százsázalékos a Pick Szeged mérlege a férfi NB I alapszakaszában, miután a 19. fordulóban a Csongrád megyeiek nyolc góllal győztek Gyöngyösön.

A forduló rangadóján a Tatabánya és a Csurgó izgalmas találkozón megosztoztak a pontokon, a Cegléd legyőzte a Győrt, az Orosháza a Vácot, míg a Balatonfüred Mezőkövesden győzött.

FÉRFI KÉZILABDA
ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ

B.BRAUN GYÖNGYÖS-PICK SZEGED 27-35 (14-18) , Gyöngyös, játékvezetők: Andorka, Hucker.
GYÖNGYÖS: Tamási, Holló (kapusok), Bakos 2, Debreczeni 1, Frey 7 (4), Hajdú 5, Iváncsik Á. 2, Koller 3, Mekaru 1, Sándor Á. 1, Szöllősi Á., Varsandán M. 5.
SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 5, Balogh Zs., Ilyés 3, Larholm 7 (3), Laszica 5, Källman 3, Mindegia 3, Prce 4, Vadkerti, Vranjes 4, Zubai 1.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3.
Gulyás István: – A második félidő közepére elfáradtunk, már nem tudtunk újítani, támadásban elkövetett hibákat pedig kihasználta a Szeged.
Juan Carlos Pastor: – Örülök, hogy ilyen jó ritmusú mérkőzést tudunk játszani, az első félidőben még nem sikerült megtörni a hazaiakat, de a szünet után már a mi akaratunk érvényesült.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 27–27 (12–15), Tatabánya, 1100 néző. V: Horváth P., Marton
TATABÁNYA: PAUL – TÖRŐ 4, BODÓ 6, KATZIRZ 5, Dénes, Mazák 1, Pásztor 1. Cs: Szente (kapus), KRIVOKAPICS 7, Djukic, Kiss Á. 1, Rossoni, Nagy Sz. 2, Harsányi.
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Nagy M. 3, Lele 4(3), POKHOUSKI 8, Szöllősi 1, AGUIRREZABOLAGA 3. Cs: Balogh T. (kapus), Herbert, Grebenár 1, Borsos, PORDÁN 3, Gazdag, Országh.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc Hétméteresek: –, ill. 5/3
Debre Viktor: – Ez küzdelem volt a javából. Jó csapat ellen szereztünk pontot, ám mégis vegyes érzéseim vannak...
Imre Vilmos: – Harcos, küzdelmes meccs volt. Igazságos az eredmény. A második félidő derekán, a hazaiak négyperces kiállításánál el kellett volna döntenünk a találkozót. Ehelyett a Tatabánya egyenlített ki. A végén pedig küzdeni tudásból vizsgáztunk jelesre.

MEZŐKÖVESDI KC–BALATONFÜREDI KSE 19–28 (7–13), Mezőkövesd, 800 néző. V: Baranyi, Szloska
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – Bakos 1, Kurbej, RADNIC 4, Trivkovic 3, Dobó 1, Szepesi. Cs: KISS O., Sipos (kapusok), Grünfelder, DUKIC 5, Nyitrai, Molnár F., Cuzic 1, Benis 1 (1), Tóth B. 3.
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Nagy D., Kovács Gy., Gerdán, Kis Á., Zdolik 3, PÁSZTOR I. 6. Cs: Komendant (kapus), Németh B., Juhász K., Bánhidi 1, Bóka 1, Lelkes, SZÖLLŐSI 9, Tombor 4 (2), GRIGORIEV 4
Kiállítások: 8, ill. 12 perc Hétméteresek: 4/1, ill. 3/2
Skaliczki László: – Összeszokottabb és frissebb volt a Balatonfüred. A vendégek jobban védekeztek, mi sok ziccert hagytunk ki, és a szélekről sem voltunk eredményesek. Ellenfelünk jobb csapat, ezért nincs okunk a szégyenkezésre.
Sótonyi László: – Esélyeshez méltóan hoztuk a meccset. Jó védekezésünknek és kapusteljesítményünknek köszönhetjük elsősorban a sikerünket.

CEGLÉDI KK–SZESE-GYŐR 33–30 (20–13), Cegléd, 500 néző. V: Bacs, Bán
CEGLÉD: BARTUCZ – Pocsai 1, Perisics 5, Bíró 3 (1), Antal, LEPSÉNYI 3, VARGA P. 7. Cs: Bősz (kapus), Vujovics, Endrédi 3, Takács B. 5 (1), Hódi, Tóth N. 2, Dengi, Lászlai 4.
GYŐR: Lorger – Gebhardt 4, Tóth E. 1, Pesics 2, Mota 4 (3), HALÁSZ 7, Hernandez. Cs: Somogyi (kapus), NÉMETH G. 6, Gál K. 1, Szabó A., Simon B. 2, Gubó, Rivnyák 2, Terenyi 1, Kalmár.
Kiállítások: 14, ill. 14 perc Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Kökény István: – Harcos mérkőzést játszottunk, amit a rengeteg kiállítás még érdekesebbé tett. Végig uraltuk a játékot, a győzelmünk egy pillanatig sem volt kétséges, akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, de a végére elfáradtunk.
Rosta Miklós: – Ezt a szép csapatjátékot hárman egyéni játékká silányították. A hajrában több ziccerünk is volt, amit a hanyagul végrehajtott lövések miatt kimaradtak.

OROSHÁZI FKSE–LINAMAR-VÁCI KSE 26–25 (15–12), Orosháza, 600 néző V: Hargitai, Markó
OROSHÁZA: IVANISEVICS – Balda, MILOVICS 6, BUDAY 8 (6), Benmiloud 1, Cifra 2 (1), Németh 2. Cs: Pajkó (kapus), Berta, Mazics 2, Bali 2, Varsandán Á., Morva Z., Marics, Strannigg 1, Raffai 2.
VÁC: Vitáris – Gábori 2, LENDVAY 7 (2), Bajorhegyi 1, Kocsi 3, Nikolicza 1, Császár 1. Cs: Nagy L. (kapus), Laurencz 3, PÁL 6, Kökény 1, Simányi, Tyiskov
Kiállítások: 10, ill. 12 perc Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2
Vladan Jordovics: – Az első félidőben vezettünk már öt góllal is a remek játékosokból álló Vác ellen. Nagyon boldog vagyok a két pont megszerzésével, a játékkal is elégedett vagyok.
Rosta István: – Gratulálok az orosháziaknak! Kihasználták a lehetőségeiket.

A tabella: 1. Pick Szeged 20 20 - - 652-449 40 pont, 2. MKB-MVM Veszprém 19 18 - 1 679-420 36, 3. Csurgó 21 15 3 3 612-522 33, 4. Grundfos-Tatabánya 20 12 4 4 522-477 28, 5. B.Braun Gyöngyös 21 11 5 5 574-577 27, 6. Balatonfüred 21 11 3 7 568-533 25, 7. Orosháza-Linamar 21 5 5 11 506-575 15, 8. Cegléd 21 7 - 14 511-604 14, 9. Provident-Juniorválogatott 21 5 2 14 526-617 12, 10. Vác 20 5 1 14 461-515 11, 11. SZESE Győr 20 5 1 14 473-545 11, 12. Mezőkövesd 21 4 1 16 491-643 9, 13. PLER Budapest 20 2 1 17 487-585 5