Kosárakadémia Debrecenben

NB I: ZTE-győzelem a bajnokságban

2013. 11. 10.

A ZTE 19 ponttal nyert a vendég Vasas ellen a női kosárlabda NB I egyetlen szombati mérkőzésén.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hazai oldalon az okozott riadalmat, hogy Varga Zs. a 4. percben már negyedik hibáját szedte össze. A kényszerű csere megzavarta a ZTE-t, nem volt képes elhúzni ellenfelétől. Mindkét csapat jól alkalmazta a zónavédekezést, a vendégeknél főleg a magas játékosok jártak az élen a pontszerzésben.

A nagyszünet után elkapta a fonalat a hazai csapat, és nőtt az előnye. Állandósult a két csapat között 7-10 pontnyi különbség. A hajrában egyre pontatlanabbá váltak a vendégek és az egerszegi lányok tovább növelték előnyüket.
A ZTE a második félidőben érvényesítette nagyobb tudását és végül fölényesen nyert.

Mestermérleg:

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidő akadozó játéka után a másodikban bedaráltuk ellenfelünket és fölényes győzelmet arattunk.
Krivacsevics Dragoljub, a Vasas vezetőedzője: - A jobb csapat nyert, azonban a játék képe alapján nem volt ekkora különbség a két együttes között.

Eredmény:
NB I női kosárlabda-mérkőzés
ZTE NKK-MKB Euroleasing Vasas 83-64 (19-15, 16-18, 25-20, 23-11), Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Bognár, Vida, Gyurics.
ZTE: Fuisz (3), Varga (21), Fritz (12), Czukor (20/9), Horváth Zs. (15). Csere: Török (3), Vágvölgyi (9).
Vasas: Süle (2), Barnai (11), Pál (2), Müller (5), Határ (18). Csere: Gocsman (2), Szabó F. (2), Rakolczai (2), Aho (8), Bajnóczi (4), Farkas (2), Fejes (6).

(Forrás: zalasport.hu)