Negyedik lett az Eger a Bajnokok Kupájában

2013. 04. 27.

Kikapott a bronzmeccsen az Eger hazai medencében játszó női vízilabdacsapata a Bajnokok Kupája Final Fourjának szombati helyosztóján, így negyedik lett a négyes fináléban.

A Bitskey Aladár uszodában rendezett kisdöntőben csak az elején, egyszer vezetett az Eger, a görögök gyorsan egyenlítettek (1-1). A folytatásban már rendre náluk volt az előny, hol egy, hol két góllal ők álltak jobban. Olykor beérte ugyan riválisát a magyar bajnok, az egál állásokat követően azonban képtelen volt előnyhöz jutni.

Egészen 8-8-ig tartott ez az állapot, amikor a görögök még magasabb fokozatba kapcsoltak, és elléptek 12-8-ra. Innen már nem volt visszaút, a Vuliagmeni magabiztosan szerezte meg a Final Four harmadik helyét, az Egernek be kellett érnie a negyedik pozícióval.

A magyar válogatott erősségét, Szűcs Gabriellát is a soraiban tudó spanyol Sabadell nyerte a női vízilabda Bajnokok Kupáját, miután az egri Final Four döntőjében két góllal győzött az orosz Kirisi ellen.

Szűcs kétszer is betalált a rivális kapujába.