Négygólos előnyről kapott ki a Veszprém Spanyolországban

2012. 03. 18.

Az MKB Veszprém három góllal kapott ki az Ademar León vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Eleinte remekül játszottak a vendégek, és esetenként háromgólos hátrányt is könnyedén sikerült ledolgozniuk. A második félidő elején már 25-21-re is vezetett a magyar bajnok, ám végül a hajrában többször is emberelőnybe kerülő hazaiak fordítottak, így keménynek ígérkezik a jövő vasárnap rendezendő visszavágó.

A két gárda a 2008/09-es BL kiírás 16-os középdöntőjében már találkozott egymással: 2009. február 15-én Veszprémben 28-26-ra, február 28-án, Leónban pedig 32-30-ra nyert a magyar bajnok. A León a mostani csoportkörben kétszer is legyőzte a Pick Szegedet, a Tisza-partján 35-31-re, otthon pedig 31-25-re.

Jó védekezéssel nyitott a Veszprém, vezetett 2-1-re és 3-2-re is, ám Robledo vezérletével 4-4-et követően sorozatban háromszor volt eredményes a házigazda. Az MKB-ban Vujin sziporkázott, majd Császár is felnőtt mellé, így a 19. percben 12-11-re felzárkózott a magyar együttes. Stranovsky azonos létszámban szintén "szállította" a gólokat, és 17-14-es leóni vezetésénél Mocsai Lajos időt kért. A veszprémiek ekkor remekül küzdöttek, és még Perez büntetése alatt is sikerült egyenlíteni (17-17), majd a közel 4000 néző megrökönyödésére kisvártatva a vendégek vezettek ismét. A szünetre döntetlen állásnál vonultak el a gárdák.

A fordulást követően Fazekas váltotta a kapuban az ex-leóni Alilovicot, és ugyanúgy két bravúrral mutatkozott be, mint a túloldalon Alamo. Ekkor öt perc alatt csak egy-egy találat esett. Ezt követően Császár jóvoltából 23-21-re húzott el az MKB, majd amikor már négy gól volt a különbség (21-25), a León mestere időt kért. Erre megszakítás nélkül dobtak négy gólt részben emberelőnyben -, és megint egyenlő lett az összecsapás. Kapkodás jellemezte ebben a szakaszban a Veszprém játékát, és 27-26-os Adamer-előnynél Mocsai időt kért.

Fazekas fontos pillanatokban védett nagyot, és ez erőt adott a magyaroknak a hajrára. A védelmek nagyon jól zártak, majd kettős létszámfölénybe kerültek a spanyolok (Ilyés piros lappal állt ki), 30-28-ra elhúztak, majd még egy találatot szereztek, így háromgólos előnnyel várhatják a visszavágót.

Érdekesség, hogy a veszprémiek egyetlen hétméterest sem dobhattak, a León ötöt, míg a kiállításperc 4, illetve 16 volt.

Mocsai Lajos, az MKB Veszprém vezetőedzője:
"Olyan eredmény született, amely után mindkét csapatnak reális esélye maradt a továbbjutásra. Taktikus, jó játékkal sikerült négy góllal ellépnünk, ám utána sok hibára kényszerített minket az ellenfél. A támadójátékunk jónak mondható, hiszen 28 gólt szereztünk idegenben, ebben a kellemetlen légkörű csarnokban.

Ugyanakkor védekezésünkön kell javítani még akkor is, ha a León 127 kilós beállósát, Buenát sikerült gól nélkül tartanunk."

Velux Férfi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Ademar León (spanyol)-MKB Veszprém 31-28 (19-19)
gól: M. Stranovsky 9/5, Krivocslikov 5, Robledo 5, Ruesga 4, Ferrer 3, Borges 2, Andreu 2, Cutura 1, illetve Császár 10, Vujin 5, Iváncsik G. 4, Perez 3, Sulic 2, Terzic 2, Ilyés 1, Vilovski 1