Elmaradt a soproni bravúr, győri vereség a spanyol éjszakában

Nem bírt a Sopron a Fenerbahcével

2013. 01. 17.

A Sopron hazai pályán öt ponttal kikapott az esélyesebb Fenerbahcétól a női kosárlabda Euroliga tizedik fordulójában.

A kilenc forduló után két győzelemnél és hét vereségnél tartó soproniak - akik 2009-ben Euroliga négyes döntőt játszottak - nagyszerűen kezdtek a 6/2-es győzelmi mérleggel álló Fenerbahce ellen, és Shenise Johnson révén 9-2-re elhúztak, de a törökök a 8. percben utolérték őket (13-13). A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, a házigazdák részéről a honosított Krnjics Szara és a szerb Jelena Milovanovic is belelendült. A félidőben 34-34 volt az állás.

A hazai bajnokságot veretlenül vezető zöld-sárgák a nagyszünet után egyre kevésbé tartották a lépést az isztambuli elitalakulattal, amely olyan sztárokat vonultatott fel, mint az olimpiai bajnok, exsoproni amerikai Angel McCoughtry, a korábban Európa legjobbjává választott lengyel Agnieszka Bibrzycka vagy a Sopronban szintén megforduló szerb center, Ivana Matovic. Az utolsó szakasz kilencpontos vendégelőnyről indult (46-55), az élsportba nemrég visszatért Cserny Réka vezetésével Székely Norbert együttese három pontra visszakapaszkodott (52-55), de a hajrában már ismét érvényesült a törökök erőfölénye.
A 2/8-es mérleggel álló soproniak egy hét múlva Romániába, a Targovistéhez látogatnak.

B csoport, 10. forduló:
Uniqa-Euroleasing Sopron - Fenerbahce (török) 69-74 (15-17, 19-17, 12-21, 23-19)
A magyar csapat legjobb dobói: Johnson 24, Krnjics 18, Milovanovic 10
A csoport állása: 1.FAMILA SCHIO 7/3 17, 2.FENERBAHCE SPOR KULÜBÜ 7/2 16, 3.GOOD ANGELS KOSICE 7/2 16,4.NADEZHDA ORENBURG 6/4 16, 5.UNIQA EUROLEASING SOPRON 2/8 12, 6. MUNICIPAL TARGOVISTE 3/6 12, 7.ARRAS PAYS D'ARTOIS 1/8 10