Nem tudta borítani a papírformát a Győr

2012. 11. 09.

A HAT-AGRO UNI Győr hazai pályán vereséget szenvedett csütörtökön az orosz Szpartak Moszkvától a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

A kezdés előtt Sterbenz Tamás, a magyar szövetség főtitkára Fűzy Ákost, a hazaiak mesterét köszöntötte, akit a tavalyi szezon legjobb edzőjének választottak.

Másfél percet kellett várni az első kosárra, Augustus "köszönt be" egy triplával. A győrieknél Shegog törte meg a csendet, s a folytatásban is bátran vállalkoztak a hazaiak, s a 5. percben 10-7-re vezetett is a Hat Agro-UNI Győr. Megrázta magát az orosz gárda, s egy 7-0-val ismét előnybe került (6. perc: 10-14). Rögtön időt kért Fűzy Ákos vezetőedző. Petrovic hármasával nőtt a különbség, kellett Kublina és Raksányi fontos kosara. A negyed hajrája azonban a Moszkváé volt.

A második tíz perc Hurst kosarával kezdődött, de aztán a játék ott folytatódott, ahol az első szakasz abbamaradt: lepattanózásban felülmúlta a győrieket a Szpartak, s a 13. percben már kétszer annyi pont szerepelt a vendégek neve mellett, mint a győriekénél (16-32). Győri oldalon reménysugarat jelentett Natalie Hurst kosara, majd Ieva Kublináé. Kereste a réseket a győri csapat, s bár sokszor meg is találta, de rengeteg volt a pontatlan dobás. Nem úgy a túloldalon, ahol Aguilar dobott egy hármast. A szünet előtti percekben Augustus és Hammon talált be a körön kívülről, míg a hazaiak egy két pontosért is alaposan megküzdöttek. A nagyszünetre jelentős, 17 pontos orosz előnnyel mehettek a csapatok.

A második félidőben több mint három perc telt el az első győri kosárig, melyet Simon jegyzett, más kérdés, hogy az oroszok viszont ezen idő alatt nyolcig jutottak (24. perc: 30-53). Nem nagyon találta továbbra sem az ellenszert a hazai gárda, láthatóan nem sikerült lassítani az oroszok diktálta tempót, s többen is valós tudásuk alatt játszottak. A szakasz felénél Hurst dobott hármast - az ausztrál egyike volt a dicsérhető győri játékosoknak -, a remélt felzárkózás azonban csak nem akart megindulni (28. perc: 35-60), sőt, tovább nőtt a különbség.

A zárószakaszban önbecsüléséért játszhatott a magyar bajnok, s abban bízhatott, hogy sikerül faragni tetemes hátrányából. A másik jól játszó győri, Raksányi vezérletével erre kísérletet is tett a csapat, s kevesebb mint négy perccel a vége előtt húsz pontra felzárkózott a győri gárda (50-70). Orosz időkérés után Nagy-Bujdosó két büntetővel faragott tovább a hátrányból, majd ugyanő szerzett lepattanót saját palánkja alatt, igaz, ebből kosár nem született. A záró tíz percben egyenrangú partnere volt a vendégeknek a győri csapat. Ezt a szakaszt meg is nyerte 18-9-re, de összességében a Moszkva sikerét nem tudta egy percre sem kétségessé tenni.

Fűzy Ákos:
- Vállalható vereség a mostani. Nagyszerű csapat ellen játszottunk, mely komolyan vett bennünket, ami talán nekünk is szólt, meg persze a profizmusuknak. Sokat tanultunk a Szpartaktól viselkedésben, megjelenésben, látjuk, hova kell eljutni. A második félidővel vagyok elégedett, az elsőben több játékos nehezen vette fel a ritmust. Kicsit megilletődöttek voltunk, látva a teli lelátót. Annak örülök, hogy szünet után fel tudtuk venni az ellenfél sebességét, s részsikereket arattunk, egálra hoztuk az utolsó két negyedet, a lepattanózást. A zónavédekezéssel időnként kellemetlen szituációkat okoztunk ellenfelünknek, s még jobb lepattanózással talán szorosabb is lehetett volna a találkozó. Ami még pozitívum, hogy a légiósok mellett a magyar játékosok is hozzátettek a játékhoz, Raksányi, Simon és Nagy-Bujdosó teljesítménye is üdvözítő volt.

Pokey Chatman:
- Egész héten arra készültünk, hogy egy összeszokott csapat lesz az ellenfelünk, s bár mondják, hogy tele vagyunk világsztárokkal, s a támadás az erősségünk, de egész héten a védekezést sulykoltuk, s azt, hogy lepattanózásban legyünk jók.

Raksányi Krisztina:
- Ezek azok az Euroliga-meccsek, melyek összekovácsolják a csapatot, s ma is sikerült egy jó meccset játszanunk a Szpartak Moszkvával.

Natalia Vieru:
- Azt kaptuk, amire számítottunk egy erős győri csapat ellen. Kemény meccs volt, de ezúttal egy kicsit mi voltunk a jobbak.

Eredmény, 3. forduló, A csoport:
Hat Agro-UNI Győr-Szpartak Moszkva 56-74 (14-23, 14-22, 10-20, 18-9), Győr, 1300 néző. V.: Obradovic (bosnyák), Poljansek (szlovén), Pavlov (macedón).
Győr: HURST 11/3, Simon 6, Rasheed 2, Nagy-Bujdosó 10, Shegog 8. Cs.: Kublina 8, RAKSÁNYI 11, Laklóth, Őri
Szpartak: Aguilar 3/3, Hammon 5/3, AUGUSTUS 11/6, Dupree 8, Yacoubou 4. Cs.: VIERU 19, Petrovic 7/3, Beljakova, Baric 1, KUZINA 11/3, Ruzanova 5, Karcsenko
BK IMOS Brno - Wisla Can-Pack 77-74 (11-14, 17-19, 17-18, 19-13, 13-10)
Bourges Basket - Rivas Ecopolis 60-49 (21-14, 17-10, 6-11, 16-14)
A csoport állása: 1.SPARTA&K MOSCOW REGION - VIDNOJE 3/0 6, 2.BOURGES BASKET 2/1 5, 3.HAT-AGRO UNI GYÖR 2/1 5, 4. RIVAS ECOPOLIS 1/1 3, 5.BK IMOS BRNO 1/1 3, 6.WISLA CAN-PACK KRAKOW 0/3 3, 7.TARSUS BELEDIYE SPOR 0/2 2