Nincs már magyar az egyes főtábláján az Australian Openen

2013. 01. 16.

Czink Melinda után Babos Timi és Arn Gréta is kiesett az első körben.

Czink Melinda tegnap sima vereséget szenvedett Ana Ivanovictól az Ausztrál Open első körében, ma pedig Babos Timi és Arn Gréta léphetett pályára az év első Grand Slam tornáján.

Timi barátnője, a Kristina Mladenovic ellen játszott, az előzmények szempontjából pedig a francia volt az esélyesebb annak ellenére, hogy a ranglistán Timi olyan 20 hellyel megelőzi.

Timi egyéniben 0-2-vel érkezett Melbourne-be, míg Mladenovicnak ez volt az első idei meccse, a 2012-es szezont azonban nagyon jó formában zárta, így önbizalommal telve érkezett az Openre.

A meccset a lányok idegesen kezdték, rögtön három break volt, sajnos kettő oda, ez pedig els is döntötte a szett sorsát, a másodikban pedig Timi 3-3 után elhúzott, így jöhetett a mindent eldöntő szett.

Mladenovic 3-0-ra elhúzott, 5-3-nál pedig meccslabdája is volt, Timi azonban visszajött és kiegyenlített (5-5), majd 7-7-nél és 8-8-nál sem tudta kihasználni breaklehetőségét, ami végzetesnek bizonyult, 9-9-nél sorozatban nyolc labdamenetet vesztett és végül 2 óra 54 perc alatt 6-3 4-6 11-9-re kikapott.

„Nagyon sajnálom ezt a mérkőzést! A végén már azt gondoltam, hogy hosszú idő után végre ismét összejön a győzelem. Arra azért büszke vagyok, hogy újra a korábbi küzdős Timi volt a pályán, egy pillanatra sem adtam fel. Ezért is bántott nagyon a mérkőzés után, hogy nem sikerült. Az első szettben Mladenovic nagyon magas szinten játszott, szinte le akart ütni a pályáról. Pozitívum, hogy az elveszített első játszma után visszajöttem a mérkőzésbe és erővel is bírtam. A harmadik szett végén balszerencsés voltam a két breaklabdánál. Az elsőnél menet közben fordult meg a széljárás, ez megzavart, a másodiknál pedig a kemény ritörnöm kevéssel a pályán kívülre ment. Utóbbinál talán szerencsésebb lett volna, ha biztonságit ütök…Az ellenfelemnek kedvezett, hogy a döntő szettben ő kezdett adogatni, így a fogadójátékoknál lazábban üthetett. Szerintem a holnapi páros nem lesz rossz, Laura Robson egyesben jól játszott, az utóbbi időben én is jól játszottam párosban” – nyilatkozta Timi.

A selejtezőből feljutott Gréta nagyon jó sorsolást kapott, a 115. helyen jegyzett szlovák Cepelova ellen kellett pályára lépnie, de sajnos nagyon egyoldalú volt a találkozó, a 19 éves ellenfél 6-2 6-2-re győzött, így a tavaly a harmadik körig jutó Grétának nagyon sok pontja kiesik majd.

A páros első körében három magyar - Czink Melinda, Marosi Katalin és Babos Tímea - érdekelt, mindannyian szerdán kezdenek.