Női Adria-liga: a Pécs elbukta az elődöntőt

2013. 03. 03.

A papírformának megfelelően a PEAC-Pécs sima, 25 pontos vereséget szenvedett a szerb Radivoj Koracstól a női kosárlabda Adria-liga elődöntőjében.

Az újvidéki négyes döntőben vasárnap a győztes a fináléban, a vesztes a bronzmeccsen lép pályára.
Milos Pavlovics: – Az első félidőben mindkét csapat keményen védekezett, egyik fél sem tudott könnyű pontokat szerezni. Szünet után bejöttek a távoli dobásaink, és ez kellő önbizalmat adott.
Djokics Zseljko: – Elismerésem a Radivoj Koracsnak, amely úgy is jól játszott, hogy hiányzott egyik legjobbja, Sznezsana Csolics. Az első félidőben még tartottuk magunkat, de látszott, hogy nagyon fáradtak vagyunk, és nem is tudtunk erre a meccsre készülni, mert nem volt rá idő.

NŐI KOSÁRLABDA, ADRIA-LIGA, ELŐDÖNTŐ
KK RADIVOJ KORACS (szerb)–PEAC-PÉCS 68–43 (12–11, 9–9, 25–11, 22–12), Újvidék, 325 néző. V: Adamovic, Cavara (bosnyákok), Nikolics (szerb)
RADIVOJ KORACS: Beronja 10/6, Jovanovics 4, Topuzovics, Ajanovics 15, Brajkovics 2. Cs: Stupar 14/6, Radics 4, Kapor 14, Mandics 3, Djordjevics 2, Jankovics
PEAC: Fűrész 7/3, Barbour 6, Horváth L. 4, Nagy-Bujdosó 5, Jaeschke 4. Cs: Dusanics 3, Szamosi 7, Czirják 2, Raus 3/3, Kiss V. 2, Balla