Női BL: a csoportgyőztes ETO a Midtjylland ellen folytatja Budapesten

2014. 03. 16.

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán 31–29-re legyőzte a Larvikot, így csoportelsőként jutott be a budapesti final fourba, ahol az elődöntőben az ellenfele a másik csoport második helyén záró dán Midtjylland lesz.

Az utolsó csoportmeccsén már csak az volt a kérdés, hogy a Győri ETO az első vagy a második helyen végez kvartettjében, s persze az, hogy helyezésétől függően melyik együttes lesz az ellenfele a legjobb négy között a budapesti fináléban. Az már Görbicz Anitáék Larvik elleni meccse közben eldőlt, hogy a másik négyesben a Vardar Szkopje végzett az élen a Midtjylland előtt.

A találkozó előtt a győri szurkolók hangos füttyszóval próbálták elnyomni az EHF himnuszát (egy részük hátat is fordított), miután a legutóbb Görbicz Anitát lefejelő Milena Knezsevics csupán kétmeccses eltiltást kapott a szövetségtől.

Hazai közönsége előtt meggyőzőn kezdett az ETO, Heidi Löke vezérletével nagyon hamar elhúzott 3–1-re, ám a Larvik feléledt, s 5–4-re fordított. Ezekben a percekben (és gyakran később is) a kezdőként lehetőséget kapó Herr Orsolya volt a győriek legjobbja, Ambros Martín pedig már a hetedik percben időt kért, s a védekezés feljavítására biztatta övéit. A fordítás hamar meglett, aztán megint a norvégok kerültek kétgólos előnybe 6–8-nál.

A támadásban lassan belelendülő Győr 9–9-nél utolérte ellenfelét, majd 12–11-nél vette át ismét a vezetést, s az előny a szünetig kitartott.

Az első félidő végére nagyon belejött az ETO, Görbicz remek labdákat osztogatott, Eduarda Amorim és Katarina Bulatovics pedig elemi erejű bombákkal szórakoztatták a publikumot – és persze a remekül védő Herr teljesítménye is gyakorta váltott ki elismerő tapsvihart a lelátókon.

Az ETO előnyét még a furcsa játékvezetői ítéletek sem veszélyeztették. A 27. percben például Orbán Adriennt egyszerűen felborították a szélen lövés közben, de a horvát bírópáros ekkor nem találta a sípját. A szünetre 14–12-vel mentek a felek, fordulás után pedig gálával kezdett az ETO. Kiváló védekezés után Kovacsics Anikó talált be Görbicz sokadik remek passzából, aztán Amorim labdaszerzését Bognár-Bódi Bernadett fejelte meg egy szép góllal (16–12).

A Larvik viszont az összecsapáson brillírozó Anja Hammarseng-Edin főszereplésével megkezdte a felkapaszkodást, s 19–19-nél egalizált a 40. percben. Szerencsére jól reagáltak a norvég feltámadásra a győriek, s Raphaëlle Tervel elképesztő labdaszerzése és néhány kimaradó ziccer után ismét kettővel vezetett az ETO, hála Bulatovicsnak (22–20).

A norvégok időkérése remekre sikeredett, azonnal egyenlített a Larvik, s 24–24-ig becsülettel tartotta a lépést. Ekkor azonban Amorim újabb bombagóllal jelentkezett, Görbicz hétméteresével pedig visszaállt a kétgólos különbség. Persze a tizedik gólját jegyző Hammarseng-Edinnek erre is volt válasza (26–25), majd Ambros Martín beküldte a hajrára Katrine Lundét, aki rögvest megakadályozta az újabb Larvik-egyenlítést.

A hajrához közeledve 27–25-nél Lunde is megtapasztalhatta, milyen Hammerseng-Edintől gólt kapni, az utolsó öt percre viszont ismét kétgólos fórral mehetett az ETO Hornyák Ágnes kíméletlen lövésének köszönhetően.

A végjátékban nem kellett izgulniuk a győrieknek, a norvégok Linn Jörum Sulland kétpercese miatt emberhátrányba kerültek, a győriek pedig gólokkal fejezték be támadásaikat. Görbicz Anita például sorozatban tizenhetedik hétméteresét is sikerrel zárta a BL-ben (30–28).
Aztán Gro Hammerseng még ráijesztett a hazaiakra egy góllal, de Bulatovics saját maga hatodik találatával eldöntötte a kérdést, és beállította a 31–29-es végeredményt.

Az ETO így megnyerte középdöntős csoportját, s a budapesti négyes döntőben a Midtjylland ellen kezd május 3-án. A final four másik ágán a Vardar Szkopje a Buducsnoszt Podgoricával csap össze.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, KÖZÉPDÖNTŐ

2. CSOPORT, 6. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–Larvik (norvég) 31–29 (14–12)
A végeredmény: 1. (és továbbjutott) Győr 10 pont, 2. (és továbbjutott) Buducsnoszt Podgorica 9, 3. Larvik 3, 4. Krim Ljubljana 2

Harmadikként a dán Midtjylland biztosította helyét a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében, miután a középdöntő utolsó fordulójában 26–20-ra legyőzte a német Thüringert.
A Vardar Szkopje 24–18-ra nyert a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel csoportelsőként jutott be a budapesti négyes döntőbe.

1. CSOPORT, 6. FORDULÓ
Vardar Szkopje (macedón)–Sävehof (svéd) 24–18 (11–9)
Midtjylland (dán)–Thüringer (német) 26–20 (15–10)
Ld: Jörgensen 6, Groot, Jensen 5-5, ill. Barbosa 6, Nadgornaja 4
A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Vardar Szkopje (macedón) 8, 2. Midtjylland (dán) 7, 3. Thüringer HC (német) 7, 4. Sävehof (svéd) 2

Női MK: négy között az Érdet legyőző Fradi

Az FTC-Rail Cargo Hungaria jutott be a négy közé a női kézilabda Magyar Kupában, miután 31–29-re legyőzte az Érdet.

Az Érd és az FTC játszotta az MK-negyeddöntő slágermeccsét, Szabó Edina együttese a szezonban ezt megelőzően a bajnokságban és a BL-selejtezőben is alulmaradt a Fradival szemben.

Az érdiek az első félidőben jól tartották magukat, bár 5–4 után rendre a tíz percet is emberhátrányban töltő Fradi vezetett. A hazaiaknál a Németh András válogatott keretéből kimaradó Triscsuk Krisztina nyolc találatával vitte hátán csapatát, amely egygólos hátrányban (12–13) volt a szünetben.

A második félidőben hamar elhúzott néggyel az FTC, és ezzel az előnnyel jól gazdálkodott a későbbiekben is. Az Érdben Triscsuk mellé felzárkózott Klivinyi Kinga is, de a hajrához érve hét gól is volt a Fradi előnye. Az Érd ugyan közelebb tudott zárkózni, de 31–29-cel így is a fővárosiak jutottak tovább.

A párharcok egy mérkőzésen dőlnek el. A négyes döntőt április 26-án és 27-én rendezik.

NŐI KÉZILABDA MK, NEGYEDDÖNTŐ
Érd–FTC-Rail Cargo Hungaria 29–31 (12–13)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Siófok KC-Galerius fürdő–DVSC-TVP 29–21 (14–9)
Veszprém Barabás-Duna Takarék–Dunaújvárosi KKA 29–23

A TOVÁBBI PROGRAM
Március 19., szerda: Fehérvár KC–Győri Audi ETO KC 17.45

Férfi EHF-kupa: vereséget szenvedett a Csurgó Lundban

Két góllal, 28–26-ra kikapott a Csurgó a svéd Lugi otthonában a férfi kézilabda EHF-kupában.
Fárasztó, kétnapos utazással érte el célját, a svédországi Lundot a Csurgói KK, amely EHF-kupa-csoportmérkőzésre érkezett itthon már legyőzött (25–22) ellenfeléhez. Imre Vilmos edző a comb- és bokasérüléssel bajlódó Vadkereti Gabrielt kénytelen volt itthon hagyni, valamint a lövő kezét fájlaló Oláh Gáborra sem számíthatott.

Az első félidőben többnyire a Csurgó tudott vezetni egy góllal, de a Lugi nem szakadt le, és bár két gól is volt a hátránya, végül 14–13-ra ment a magyar csapat a szünetben. A második játékrész elejét elrontotta a Csurgó, a Lugi fordítani tudott, és már nem is engedte ki a kezéből a találkozót. A meccs utolsó negyedéhez érve 24–19 is volt a hazaiak előnye, innen csak mínusz kettőig tudott feljönni a Csurgó. 28–26-ra győzött a Lugi, nem sikerült az idegenbeli pontszerzés. A meccs legjobbjának Lele Ákost választották meg.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA (16-OS FŐTÁBLA)