Női BL: A Fradi legyőzte a Podgoricát

2013. 10. 14.

Az első fordulóbeli vereség után kiemelten fontos volt a Ferencvárosnak a Buducsnoszt elleni dabasi derbi, és ennek megfelelő koncentráltsággal kezdett Elek Gábor csapata.

Tomori nyitotta a gólok sorát, majd Zácsik és Kovacsicz duplájával sikerült tartani az előnyt úgy, hogy a montenegrói bajnok átlövői nem tudtak kibontakozni.
Ám nem úgy a szélsői! Mehmedovics és Petrovics egyre több szerepet kapott, és a 12. percben át is vették csapatuknak a vezetést.

Innentől kezdve az első játékrész kegyetlen és idegőrlő taktikai csatává fajult, FTC-gólra mindig válaszoltak a vendégek, ám a 23. perctől már úgy, hogy ismét a zöld-fehéreknél volt többnyire az előny.

A második félidőt ennek ellenére döntetlenről kezdték a csapatok, a magyar kapuban Abramovicsot Szikora váltotta, de nem feltétlenül ezért, sokkal inkább még gyorsabb támadásvezetés miatt nőtt három gólosra a két csapat közti különbség (17-14).
Ekkor már Szucsánszki is gólokkal tudta segíteni a Fradit, a túloldalon ugyanígy tett Camilla Dalby is, és a nagy kedvvel játszó Petrovicsot továbbra sem lehetett feltartóztatni, de a félidő felénél is tartotta még előnyét a Fradi.

Ekkor azonban Mehmedovics egyenlített, hazai időkérés után Zácsik gólja jelentett gyógyírt. A mérkőzés utolsó tízperce leginkább egy hajtóvadászatra hasonlított: a hajtó, a Buducsnoszt végig ott volt az FTC nyomában, sőt, többször is egyenlített, Tomoriéknak így minden egyes lőtt gól az életben maradást jelentette.

Az átlövő vezérletével azonban még emberhátrányban is sikerült erőt gyűjteni az újabb rohamokhoz, az 55. percben így 26-23 állt az eredményjelzőn. sokáig nem változott az állás, és mivel az csak idő fogyott, a montenegróiak már nem tudtak pontot menteni. Az FTC végül két góllal nyert, és újra nyílttá tette a továbbjutás kérdését a B jelű négyesben.

Elek Gábor vezetőedző szerint megkönnyebbültek a győzelem következtében, de véleménye szerint maradt még javítanivaló a játékon.

„A védekezéssel sikerült nyernünk… – kezdte volna nyilatkozatát a Digi Sport kamerája előtt Elek Gábor, ám a Fradi őt éltető szurkolói félbeszakították, majd az edző kérdésre reflektált is a drukkerek reakciójára. – Vácon valóban volt pár nem oda illő jelenet, de nekem sohasem volt bajom a szurkolókkal. Én is közülük kerültem ki, úgyhogy ezt a témát félre is tehetjük.”

„A védekezéssel, a bemutatott küzdéssel elégedett lehetek, és egy-két periódust leszámítva támadásban is okosan tartottuk a labdát, türelmesen játszottunk, helyzetig kijátszva. Tizenkettő tíznél emberelőnybe kerültünk, és Zizi [Szucsánszki Zita] elszórt két labdát, az egy döntő momentum lehetett volna, de kimásztunk belőle. A második félidőben szerintem jól kézilabdáztunk. Nehéz mit mondani, mert nagy kő gördült le a szívünkről, de tisztában vagyunk vele, hogy ebből a csoportból nagyon nehéz lesz a továbbjutást, de talán az első lépést megtettük.”

Elek kitért a válasz elől, hogy mikorra várható a csapat csúcsformája. „Ha erre tudnám a választ, akkor inkább jós lennék, mint edző. Dolgozunk, dolgozunk, sok mindent kell meg javítani. Szélről a kapusteljesítmény ma nem volt a legjobb, viszonylag kis szögekből dobtunk sok gólt, hozzáteszem ugyanakkor, hogy Szikora Melinda a két védését szélről a legjobbkor mutatta be. A két Lublin elleni meccset mindenképp be kell húzni, és a lehető legjobb formánkat kell mutatni a Midtjylland ellen, de talán addigra már tudni fogjuk, hogy mi kell nekünk a továbbjutáshoz.”

Klasszis megoldásokkal verték a Podgoricát

„Nagyon nehéz meccset játszottunk, nem lehetünk maradéktalanul elégedettek ezzel az eredménnyel, ma is sok hiba volt, de a közönség kiszurkolta a győzelmet – mondta a meccs után Tomori Zsuzsanna. – Megint periódusosan játszottunk, tizenöt percig, mint az álom, aztán adtunk tizenöt percet az ellenfélnek. Nagyon sokat kell még a védekezésünkön és a kapusteljesítményünkön javítani, miközben a támadásaink is lelassultak. De nem akarok negatív lenni, a lényeg, hogy megszereztük ezt a két fontos pontot, és előre kell tekintenünk. Még szerintem hat pont kell, és akkor továbbjuthatunk. Nagyon rosszul kezdtük a BL-t, a Győri ETO elleni meccs óta nem találjuk magunkat, aminek nem igazán tudjuk az okait, de remélem, hogy meccsről meccsre jobbak leszünk, míg eljutunk a legjobb nyolc közé. Jó lenne, ha idegenben is meg tudnánk verni a Budut, és itthon az FCM-et, minden pont kell nekünk!”

„Azzal nyertünk, hogy javult a védekezésünk, csak szélről kaptunk szinte gólokat, és a végén Meli [Szikora Melinda] is nagyokat védett – összegezte a meccset Szucsánszki Zita. – Támadójátékban ezúttal nem volt tízperces üresjárat, általában Zsuzsika [Tomori] vagy Móni [Kovacsicz] talált be, de Szani [Zácsik] is nagyon jól játszott. Örülök a győzelemnek, nagyon fontos volt ez a meccs, és most már meg kell verni mindenkit, mert tényleg tovább szeretnénk jutni. Borzasztóan nagy a tét, de ez csapat többször bizonyította már, hogy talpra tud állni. Hullámzóak vagyunk, de ez a siker talán helyre rak minket. Itthon a Midtjyllandot mindenképp meg kell verni, minél több góllal, és a Lublint is oda-vissza, akkor úgy gondolom, nyugodtan mehetünk majd Podgoricába – szeretnénk továbbmenni.”

Női Bajnokok Ligája, B-csoport, 2. forduló:
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-BUDUCSNOSZT PODGORICA 27-25 (13-13), Dabas, játékvezetők: Gousko, Repkin (fehéroroszok)
FTC: Abramovics, Szikora, Ferenczi (kapus), Cifra, Kocsis, Kovacsicz 5, Mészáros 1, Pena 4 (3), Steinbach, Such, Szamoránsky P., Szarka, Szekerczés, Szikora, Szucsánszki 2, Tomori 7, Vérten 2, Zácsik 4
BUDUCSNOSZT: Woltering, M. Vukcsevics, Zderics (kapusok), Bozsovics, Byzdra 1, Cvijics 1, Dalby 3, Despotovics, Georgijevszka 1, Jezics 1, Knezsevics 2 (2), Mehmedovics 3, Neagu 4, Nikitina, Petrovics 8, O. Vukcsevics
Kiállítások: 4, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
A csoport állása: 1. Midtjylland 4 p (+10), 2. Buducsnoszt 2 p (+10), 3. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 2 p (-7), 4. Lublin 0 p (-13).