Női BL: A vereség után csak bravúrral juthat tovább FTC

2013. 11. 10.

A női Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria szombat este Dabason egygólos vereséget szenvedett a dán FC Midtjyllandtól, így jövő vasárnap bravúros pontszerzésre lesz szüksége Podgoricában a továbbjutáshoz.

A dánok elleni október eleji, meglepően súlyos ikasti veresége következtében győzelmi kényszerben, mégpedig a minél nagyobb különbségű siker reményében fogadta a Ferencváros a vele azonos pontszámmal álló riválisát. A zöld-fehérek ugyanis jövő vasárnap Podgoricában zárják a csoportkört, s a ma délutáni lublini meccsét magabiztosan megnyert Buducsnoszt félelmetes otthonában adott esetben még a szolid vereség is bravúrnak számít, nemhogy a győzelem, vagy akár a pontszerzés. Ennek tükrében és az eddigi, valamint a várható eredmények ismeretében könnyen előfordulhat hármas holtverseny a magyar, a dán és a montenegrói rivális között, ez esetben pedig a trió egymás elleni összgólkülönbsége határozza meg a sorrendet. A helyzet tehát egyszerre tűnt bonyolultnak, mégis viszonylag egyszerűnek. Ha a Fradi legalább hét góllal nyer Dabason, kettővel ki is kaphat a záró körben, ha pedig ennél is többel, nyolccal, kilenccel, tízzel győz szombaton, akkor néggyel, illetve hattal vagy akár nyolccal is alulmaradhat Montenegróban, úgy is továbbjut a középdöntőbe.

Zácsik duplájával remekül kezdte a mérkőzést a Ferencváros, de az azt követő rontott lövéseket gyorsan büntették a dánok, s 3-2-re, majd 5-3-ra már ők vezettek. A csapkodó játékban mindkét oldalon sokat hibáztak a felek, így kevés gól esett, az első negyedóra végén Pena két büntetőjével sikerült egyenlíteni (5-5). Elek Gábor időkérése után a vezetést is visszavette a Fradi, sőt Pena újabb két hetesével már 9-6-ra is megugrott, de míg Szucsánszki és Zácsik csak a kapufát találta telibe, az északiak gyors lerohanásokkal pillanatok alatt egalizáltak, sőt alaposan állva hagyták a zöld-fehéreket (9-13), akik Pena időn túl értékesített ötödik hétméteresével törték meg tízperces gólcsendjüket. Nagyon hiányoztak Tomori találatai, és a kiemelkedő vagy legalább jó kapusteljesítmény, így a hajrában Szikora váltotta Abramovicsot.

A térfélcsere után ugyan Szikora fogott pár lövést és Pena akcióból is betalált, nyolc perc után mégis Elek Gábor kényszerült újabb időkérésre, hiszen a skandinávok még növelték is előnyüket (12-16), mert a fradista lányok továbbra sem voltak képesek áttörni vagy átlőni a rendkívül szervezett dán falat. Ám az egyperces játékmegszakítás sem segített, a vendégek magabiztosan őrizték vezetésüket. A 48. percben első gólját szerző Tomori és a szintén a második játékrészre belelendült Szucsánszki találatai a jól sikerült hajrá ellenére már csak a különbség csökkentéséhez voltak elegendőek, bár végül az egyenlítés is majdnem összejött, de Tomori időn túli szabaddobása a kapufán csattant. Vereségével az FTC-Rail Cargo Hungaria két ponttal a már biztos továbbjutó dánok mögé szorult és azonos pontszámmal áll a Buducsnoszttal. Ennek következtében jövő vasárnap ki-ki mérkőzést vív egymással a montenegrói és a magyar csapat, s a továbbjutás kiharcolásához a Fradinak pontot kell szereznie Podgoricában.

„Sajnos nem a dánok leptek meg minket, hanem mi magunkat. Az első tíz percben úgy éreztem, jók vagyunk, aztán nagyon sok ziccert kihagytunk, Englert a mumusunk lett – nyilatkozta a Digi Sport kamerái előtt Tomori Zsuzsanna.
– Ezután csak rohantunk a saját butaságunk után, küzdöttünk teljes szívből, de nagyon görcsössé váltunk, nem fekszik nekem ez a csapat. Sajnálom, mert így Montenegróban ki-ki meccs vár ránk. Bízom benne, hogy össze tudjuk szedni magunkat. Tőlem is százszor jobb játék kell. Kilenc-hatig türelmesek voltunk, aztán ugyanazokat a hibákat követtük el, amiket Dániában is. Nem szabad ebbe beletörődnünk, mert akkor elbúcsúzhatunk a továbbjutástól.”

„Csak az utolsó negyedórában kézilabdáztunk úgy, ahogy kellett volna. Az első félidőben volt egy borzasztó szakaszunk, az a hat-hét perc szinte el is döntötte a találkozót – értékelt a lefújás után Elek Gábor.
– Át kell gondolnunk mindent, nagy talány számomra, hogy miért vagyunk ilyen görcsösek. Le kell higgadni, látványosan sok volt a kimaradt ziccerünk. Nem adjuk fel, de innentől nagyon-nagyon nehéz a helyzetünk. Nagyon jó csapat a Midtjylland, nem is fekszik nekünk a stílusa. Zácsik kiválása óriási probléma lenne, egyelőre nem tudok mit mondani vele kapcsolatban, valóban a vállához kapott a mérkőzésen.”

Női Bajnokok Ligája, 5. forduló:

B-csoport
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–FC MIDTJYLLAND 25-26 (10-13), Dabas, játékvezetők: Marics, Masics (szerbek)
FTC: Abramovics, Szikora (kapusok), Cifra 1, Kovacsicz 4, Mészáros, Pena 8 (5), Steinbach, Such, Szamoránsky P. 1, Szarka, Szekerczés, Szucsánszki 5, Tomori 4, Vérten, Zácsik 2.
MIDTJYLLAND: Egestorp, Englert, Hansen (kapusok), Bejder, Groot 7 (2), Jensen 2, L. Jörgensen 3, S. Jörgensen 3 (1), Rasmussen 5, Sommer, Spellerberg 3, Thorsgaard 1, Troelsen 1, Woller 1.
Kiállítások: 0, ill. 8 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
MKS Selgros Lublin–Buducsnoszt 22-30 (12-13)
A csoport állása: 1. FC Midtjylland 8 p (már továbbjutott), 2. Buducsnoszt 6 p (+23), 3. FTC-Rail Cargo Hungaria 6 p (+9), 4. MKS Selgros Lublin 0 p.
A zöld-fehérek jövő vasárnap Podgoricában zárják a csoportkört, és akkor jutnak tovább, ha pontot szereznek. Ellenkező esetben átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.