Női BL: Az Eger a harmadik helyért játszhat

2013. 04. 27.

A ZF Eger rendezi a női Bajnokok Ligája négyes döntőjét a hétvégén. Az elődöntőben az egriek 16-10-re vereséget szenvedtek az orosz Kirisitől.

A fiatal egri csapat nagyon idegesen, sok hibával kezdett. Az oroszok 5-1-re nyerték az első negyedet. A folytatásban sem sikerült felzárkózni, félidőben 7-3-ra vezetett a Kirishi. A 3. negyedben is az oroszok akarata érvényesült, majd minden támadásukból gólt szereztek. 12-5-után Czigány Dóra duplájával öt gólra csökkent a különbség. Ilyen nagy hátrányt azonban nem lehet ledolgozni. Az orosz nehéz tüzérek (Krimer, Khokorikova, Beljajeva ) ellen nem tudtak védekezni a tudásuk alatt pólózó egri lányok.

Kelemen Attila: – Egyáltalán nem erre számítottunk. A Kirisi játszott úgy, ahogy nekünk kellett volna. Egy-két emberünk sajnos besült. A védekezésünk nem működött, van, aki képtelen ezt irányítani, nem tudom, miért. Ugyanakkor nem akarom egy-egy ember nyakába varrni a vereséget, mert ez csapatjáték. Profik vagyunk, tehát azonnal el kell felejtenünk a negatív élményt és fel kell készülnünk a bronzmérkőzésre! Szombaton új nap virrad, ráadásul mostanság szépen is süt.

Alekszandr Naritca: – Négyes döntőben vagyunk, ilyenkor nem lehet sziporkázó mérkőzésre számítani. Magyarországon magyar csapat ellen amúgy is mindig nehéz. Hogy akkor miként tudtunk mégis győzni? Ez legyen a mi titkunk!

A másik találkozón a görög Vuliagmenit 9-8-ra verte a spanyol Sabadell.

Eredmény, elődöntők:
ZF-Eger – Kinef Kirishi 10-16 (1-5, 2-2, 4-5, 3-4), Eger, 1500 néző. V.: Matache (román) Dutilh Dumas (holland).
EGER: Gangl – Keszthelyi 2, Antal 2, Pengő, Somhegyi 1, CZIGÁNY D. 4, Vályi. Cs: Veréb 1, Pócsi
KIRISI: KARNAUH – Okuneva 1, PROKOFJEVA 2, Kurocskina, BELJAJOVA 3, KHOKORIKOVA 5, KRIMER 3. Cs: Zubkova, Kirilcsova, SZIMANOVICS 2, Rizskova, Bogdanova
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 5/0 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Sabadell (spanyol)-Vuliagmeni (görög) 9-8 (2-2, 4-3, 2-1, 1-2)