Női BL: nyert és továbbjutó a Győr

2013. 11. 03.

A női Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a Győri Audi ETO a két héttel korábbi, nyolcgólos idegenbeli sikere után saját közönsége előtt a vártnál szorosabb, küzdelmesebb mérkőzésen 29-22-re győzött a német Thüringer HC ellen. A címvédő győriek így továbbra is pontveszteség nélkül állnak az A-jelű négyes élén, és már matematikailag is továbbjutottak a legjobb nyolc közé.

Meglepően kezdődött, s még váratlanabbul folytatódott a Győr és a német Thüringer HC BL-összecsapása a csoportkör 4. fordulójában. A vendég németek szereztek vezetést, ráadásul az első húsz percben csak náluk volt az előny, az ETO 1-1-nél, 6-6-nál, majd 8-8-nál tudott csak egyenlíteni. Az ellenfél gyors játéka nem ízlett a címvédőnek, no meg Görbicz szoros emberfogással való őrzése sem, miközben Kovacsics sérülés miatt kivált a játékból. Boczkó-Hornyák, majd Amorim révén ugyan 10-8-ra már a Győr vezetett ? ehhez az is kellett, hogy Lunde Frey második hetesét is védje ?, de 11-11-nél ismét döntetlenre álltak a felek. A félidő hajrájában aztán Bulatovics előbb hármas (!), majd kettes emberelőnyből szerzett találatainak köszönhetően 13-11-es zöld-fehér előnynél vonultak pihenőre a felek.

A második félidőben aztán már csak a győri győzelem különbsége volt kérdéses, még akkor is, ha a szokásos ETO-koreográfiához képest szinte végig viszonylag szoros maradt az eredmény, a különbség nem közelített tíz felé. A vendégek nemcsak becsülettel küzdöttek, hanem jól is játszottak, de idővel fokozatosan elfáradtak, ami érthető, hiszen csak 12 játékossal vették fel a küzdelmet. Jó hír, hogy Kovacsics Anikó visszaállhatott, és az 54. percben be is talált. S bár végül a Bulatovics-Barbosa gólpárbajt 8-7-re a vendégek portugál klasszisa nyerte, a mérkőzést 29-22-re az ETO, amely a csoportkör utolsó két fordulójának eredményeitől függetlenül már bejutott a legjobb nyolc közé, egyben új BL-rekordot felállítva, hiszen sorozatban a 16. meccsén győzedelmeskedett az elitligában.

A Hypo hazai pályán 23–20-ra legyőzte a román Baia Marét, így lépéselőnybe került az A jelű kvartett második helyéért zajló versenyfutásban. Az osztrák csapat három góllal elveszítette a második félidőt, ám szünet előtti jobb játékának köszönhetően kiharcolta a győzelmet a nagybányaiak ellen.

A másik magyar BL-résztvevő, a Ferencváros vasárnap délután Lublinban lép pályára.

Női Bajnokok Ligája, 4. forduló:

A-csoport
GYŐRI AUDI ETO KC–THÜRINGER HC 29-22 (13-11), Győr, játékvezetők: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
GYŐR: Lunde, Herr O. (kapusok), Amorim 4, Boczkó-Hornyák 1, Bognár-Bódi 2, Bulatovics 7, Görbicz 6 (3), Hornyák D., Korsós, Kovacsics 1, Löke 4, Orbán 1, Soós 1, Sirián, Szepesi 2, Tervel
THÜRINGEN: Krause, März (kapusok), Barbosa 8, Engel 2, Frey, Gros 2, Jakubisova 3, Luzumova 3, Mietzner, Smeets, Snelder 3, Wohlbold 1
Kiállítások: 8, ill. 12 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 3/0
Hypo NÖ (osztrák)–Baia Mare (román) 23–20 (16–10)
Legjobb dobók: Do Nascimento 11, A. Rodrigues, Cavaleiro 4-4, ill. Rudics 4
Az A-csoport állása: 1. Győri Audi ETO 8 p, 2. Hypo Niederösterrecih 4 p, 3. Thüringer KC 2 p (-14), 4. Baia Mare 2 p (-21)

A 4. forduló további programja, eredményei:

B-csoport:
Buducsnoszt?FC Midtjylland (vasárnap 17:00)
MKS Selgros Lublin–FTC-Rail Cargo Hungaria (vasárnap 17:15, tv: DIGI Sport1)
Az B-csoport állása: 1. FC Midtjylland 6 p, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 p, 3. Buducsnoszt 2 p 4. MKS Selgros Lublin 0 p.

C-csoport:
Krim Ljubljana (szlovén)–Metz (francia) 27–21 (13–11)
Ld: Irman 7, Penezic 6, Mavsar 4, ill. Baudouin 7, Kamto Njitam 4
IK Sävehof–HC Leipzig (vasárnap 18:00)
A C-csoport állása: 1. RK Krim Mercator 6 p, 2. IK Sävehof 4 p, 3. Metz Handball 2 p (-8), 4. HC Leipzig 2 p (-9).

D-csoport:
Larvik (norvég)–Bera Bera (spanyol) 29–21 (15–9)
Ld: Sulland 11, G. Hammerseng-Edin, Riegelhuth Koren 4-4, ill. Elorza 8, Menéndez 5
HC Podravka Vegeta?WHC Vardar SCBT (vasárnap 18:00)
A D-csoport állása: 1. Larvik 7 p, 2. WHC Vardar SCBT 5 p, 3. HC Podravka Vegeta 2 p, 4. Balonmano Bera Bera 0 p.

(Forrás: kezi.hu)