Női Division II A: Az olasz - magyar találkozón dől el a feljutás Új-Zélandon

2013. 04. 13.

Lendületes, jó játékkal, 6-2-re győzte le a magyar női válogatott a házigazda Új-Zéland csapatát Auckland-ben a divízió II/A csoportos világbajnokságon. Szünnap után dől el a feljutás kérdése az élen álló olaszok ellen, akik korábban szintén 6-2-re verték az új-zélandiakat.

A házigazda sikeresen melegített be a magyarok elleni összecsapásra, a divízió II/A csoportos világbajnokság utolsó előtti fordulójára: 4-3-ra legyőzte az esélyesebb ausztrálokat. Akár a második helyet is megcélozhatta volna, ha megveri a mieinket, amire azonban – ez már a kezdés után hamar kiderült – semmi esélye nem volt.

Csapatunk tagjai kellemes kikapcsolódással hangoltak a meccsre. Ettek. Hazai ízekkel hozta össze őket a jó sorsuk, még inkább az új-zélandi magyar közösség, amely lelkes beszerző körúton szerzett be felvágottakat, sajtokat a lányoknak, még a város környékét is bejárva. A maláj konyha ehetetlen készítményei után ez maga volt a mennyország.

A megkönnyebbült társaság huszáros rohamokkal kezdett, még inkább Huszák-osakkal, Alexandra mesterhármasával ugyanis simán húztunk el 3-0-ra a 33. percre. Büntetőből ütötte be magabiztosan az elsőt (4. perc), a második előtt (21.) a saját támadó harmadból indulva cselezte végig a pályát, majd a harmadikat kapu előtti kavarodásból szerezte, szemfülesen. Ekkor az új-zélandiak kapust cseréltek.

Jelentős volt a különbség két csapat között fizikailag, vagyis gyorsaságban és robbanékonyságban, de technikailag is. A hazaiak tisztelendő lelkesedése nem volt hatékony ellenszer.

Langford ütött szép gólt balról, távolról (35. perc, 3-1), de három percre rá Kiss-Simon passzát Medgyes Dorottya értékesítette, így 4-1-es vezetéssel vonultak a csapatok a második szünetre.

A harmadik harmad 3. percében Pintér Lili élt Dabasi Réka asszisztjával (5-1), de alig ötven másodperc elteltével Tissink jelezte (5-2), hogy a hazaiak azért még nem tekintik befejezettnek a meccset… Csakhogy egyre fáradtak, a mieink pedig játszottak, immár inkább csak a játék öröméért. A vége előtt másfél perccel azért Huszák Alexandra jókor érkezett jobbról a kapu elé, és megszerezte a negyedik gólját, hogy a 6-2-vel lemásoljuk az olaszok győzelmét a házigazda ellen.

A szövetségi kapitány értékelése ezúttal sem hiányzik, Gömöri Csaba egyben értékelte a lengyelek és Új-Zéland felett aratott győzelmeket. Igaz, mint írta, egyik a másik nélkül nem ért volna semmit. Az ausztrálok elleni vereség után sem volt feszült a helyzet, de gödörbe került a társaság, így mindenkit fel kellett rázni – a játékosoktól kezdve a stábtagokig. Gömöri Csaba kiemelte, hogy a lengyel válogatott a márciusban látotthoz képest máris előrébb jár játéktudásban, a világbajnokság egyik legösszeszedettebb együttese.

„A lengyel meccs az egyik legnagyobb győzelme volt a csapatunknak, amióta velük dolgozom. A válogatott élete hokiját játszotta ellenünk. Amilyen fegyelmezetten voltak a mi lányaink és ahogyan felszívták magukat, az előtt le a kalappal. Sok csapat megirigyelhetné azt, amit ezek a tinédzserek csináltak és elértek!”

Új-Zéland ellen a szigorú letámadás és a gyors játék volt az alaptaktika, amelynek véghezviteléhez több száz magyar szurkoló járult hozzá. A házigazdák elleni összecsapásra az Aucklandi Magyar Klub szervezte a szurkolókat, zászlókkal, síppal, dobbal érkeztek és hazai pályát varázsoltak a lányoknak.

„Hatalmas érzés nekik is és nekünk is ez. Azt mondtuk, hogy őértük az otthoniakért és magunkért is csináljuk meg, nyerjünk és így az olaszok elleni meccs lehessen a vébédöntő (Ausztrália Új-Zéland elleni vereségének köszönhetően elveszítette esélyét a feljutásra – a Szerk.).
Négysoroztunk ma, ez az utolsó meccsen, az olaszok ellen jól jöhet, hogy a lehetőségekhez képest pihentebbek a játékosaink. A kiwik ellen nem volt üresjárat, ellenfelünk nem adta fel, főleg a kapu előtt voltak nagyon kemények.”

A győzelemmel Somogyi Vivient is ünnepelte a csapat, aki ma lett 18 éves. Két nap múlva folytatódhat igazán az ünneplés, a csapat arra készül, hogy oda jusson, ahol magyar női válogatott még soha nem járt: a divízió I/B-be.

„Azt mondják, hogy ami nem öl meg, az megerősít. Minket nem ölt meg a vereség Ausztrália ellen. De megerősített. Ígérjük, hogy ez fog látszani a vébé döntőjében. A többi a jövő zenéje…