Női Eb: tovább éleződik a spanyol-török versenyfutás

2013. 06. 23.

Spanyolország és Törökország egyaránt győzött a Franciaországban zajló női kosárlabda Európa-bajnokság szombati játéknapján, így hibátlan mérleggel – és biztos negyeddöntősként – várják az E-csoport utolsó játéknapját.

Törökország a nagyszünetben még csak öt ponttal vezetett a svédek ellen, aztán a harmadik negyedet nagyon megpörgette. Yasemin Dalgalar (11) látványos triplája után 42–30-ra elhúztak a törökök, a negyedet 24–11-re (!) hozták, és végül magabiztosan győztek. Isil Alben 15 ponttal, hat lepattanóval és négy gólpasszal vezette a török hadat, odaát Frida Eldebrink 15 ponttal volt a legeredményesebb.

A csoportot ugyancsak hibátlan teljesítménnyel vezető Spanyolország már az első negyedben jelentős előnyt szerzett Montenegró ellen, a harmadik tíz percet 11–5-tel nyitotta, és előnye onnantól nem csökkent tíz pont alá – sőt egy 12–2-es rohanást követően már húsz felett volt (60–39). A spanyol csapatban Sancho Lyttle (21 pont, 11 lepattanó, négy labdaszerzés) volt a vezér, míg a legutóbbi szezonban Győrben kosarazó Cindy Lima kilenc ponttal és öt lepattanóval árt.

Olaszország is tett egy lépést a negyeddöntő felé a szlovákok szombati legyőzésével. Az első félidő 20–20-as eredménye után az olaszok 18–4-es szakaszt száguldottak, és a 22 ponttal záró Giorgia Sottana vezérletével meg is tartották előnyüket. A 26 labdaeladással záró Szlovákia már nem juthat be a negyeddöntőbe.