Kísérleti csapattal vereség a bolgároktól

Női és férfi csapatunk sem kezdett jól az Euroliga újabb fordulója nyítányát

2013. 06. 22.

Kecskeméten megkezdődött a női röplabda Európa Liga második csoportköre, amelynek első meccsén a mieink Bulgáriával mérkőztek.

A múlt heti törökországi meccsen a magyarok 3:0-s vereséget szenvedtek ellenfelüktől, s ahhoz a meccshez képest a mieinknél egy változás történt a keretben: A csapat egyik legjobbja, Horváth Dóra helyére Szakmáry Gréta került, de felépült Milovits Júlia is.

Bár az első pontot a mieink szerezték Liliom Rita leütéséből, a bolgárok ezt követően alaposan megléptek. Elsősorban Elica Vaszilevát nem tudták tartani. A magyar kapitány kikérte mindkét idejét, majd pályára küldte Milovitsot, s ennek köszönhetően feljavult a csapat védekezése, de ez csak arra volt elég, hogy ne nőjön tovább rohamosan a különbség. 20:9-nél a bolgároknak így is tizenegy játszmalabdájuk volt, és végül a harmadikat értékesítették is.

A második játszma kísértetiesen ugyanúgy kezdődött, mint az első, a bolgárok már 7:1-re is vezettek, mire a mieink elkapták a fonalat. Ekkor viszont úgy sikerült fordítani, hogy az ellenfél mindössze három pontot szerzett. 10:10 után viszont fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik gárda vezetett, hol a másik. A bolgárok szerencsére elég sok szervát rontottak, s végül 20:19-nél nekünk volt először játszmalabdánk, amelyet azonban hárítani tudtak, majd ezt követően még háromszor. 24:23 után azonban a mieink blokkjáról a bolgár térfélre pattant a labda, s ez a magyarok játszmagyőzelmét jelentette.

Sajnos a harmadik játszma elején a mieink megint három pontos előnyt adtak az ellenfélnek, de most szerencsére korábban sikerült ébredni, így szoros maradt a játszma. Ekkor Liliom ütései bizonyultak nyerőnek a hazaiak részéről, de aztán 12:15 után megint meglépett az ellenfél, s 20:14-nél hat játszmalabdájuk volt, s a másodikat értékesítették is.

Negyedszer is 4:1-re vezettek a bolgárok, mert a mieink ezúttal rendre a játéktéren kívülre ütötték a labdát. De lett ebből 8:1 is, mert a bolgárok remekül blokkoltak. A kapitány ezt követően már pihentette a csapat legjobbjait, így ez a játszma végül könnyedén az ellenfélé lett. Ami pozitívum, hogy Bursához képest legalább sikerült már játszmát nyernie a mieinknek az idei Eb-re is kijutó bolgárokkal szemben.

Hollósy László:
- Nem vagyok boldog. Az első és a negyedik játszmában alibiztünk, a jövőben más mentalitással kell játszanunk. Öncélúan játszott néhány játékosom. Nem villogni kell, hanem betartani a taktikát. Előre kell tekintenünk, ha a hibákat kivesszük a játékunkból, lehet keresnivalónk a hátralévő meccseken.

Marcello Abbondanza:
- Nagyon örülök, hogy megnyertük ezt a meccset, Fontos is volt a számunkra a siker, de nem volt egyszerű a magyar csapat ellen. Szeretném kiemelni Vaszilevát és Nikolovát, akik a legjobbak voltak csapatomban.

Kötél Dóra:
- Minden meccsre úgy állunk ki, hogy nyerni szeretnénk, sajnos most csak egy játszmát sikerült. A második szettben együtt volt a csapat, ekkor agresszívan játszottunk, a folytatásban viszont nem tudtunk túllépni a hibáinkon. A törökök ellen küzdelmes meccsre és győzelemre számítok.

Europa Liga-selejtező, Kecskemét
Magyarország–Bulgária 1:3 (–11, 23, –15, –7), 150 néző. Vezette: Tschrisching (osztrák), Khuc (belga)
Magyarország: Sándor 11, Tálas, Dobi 4, Nagy E. 4, Nagy M. 9, Liliom 7. Cserék: Kötél D. (liberó), Milovits 3, Pallag 2, Széles 1, Kovács T., Szakmáry
Bulgária: Nikolova 15, Kitipova 1, Zsarkova 8, Ruszeva 7, Karakaseva 11, Vaszileva 11. Cserék: M. Filipova (liberó), S. Filipova 5, Koleva 7, Nenova 1

(Forrás: Karádi Zoltán, hunvoley.hu)

Kikapott a férfi röplabda-válogatott Barcelonában

A magyar férfi röplabda-válogatott 3-0-ra kikapott a cseh csapattól az Euroliga-sorozat második, barcelonai állomásán.
A múlt heti, kecskeméti forduló után - amikor három vereséggel zártak a magyarok - a többi csoportszereplő otthonában is rendeznek egy-egy tornát. Összesen három csoport van, mindegyikből az első, valamint a másodikak közül a legjobb jut be a négyes döntőbe.