Női és férfi NB I: a DVSC nyerte a forduló rangadóját

2013. 09. 14.

A női kézilabda NB I 3. fordulójának rangadóján az egyaránt hibátlan csapatok csatáján a DVSC hazai pályán 28–27-re legyőzte a Dunaújvárosi Kohászt.

A másik pénteki mérkőzésen a fehérváriak hat góllal győzték le a továbbra is pont nélküli Békéscsabát.

NŐI KÉZILABDA NB I

3. FORDULÓ

FEHÉRVÁR KC–BB BÉKÉSCSABAI Előre NKSE 28–22 (14–8), Székesfehérvár, 600 néző. V: Heim, Jolántai
FEHÉRVÁR: KISS É. – AZARI 4, Herr A., BENZAL 5, Horváth B. 1, TILINGER 8 (2), Kazai. Cs: Trimmel (kapus), Emberovics 1, SITI E. 4, Hajduch 2, Mayer 2, Vaszari 1, Kuhinkó, Becséri
BÉKÉSCSABA: Veress – CSÁKI 4, Nyikolajenko 2 (1), Szabó V., Glusica 1, Kelemen 3, Szögi 2 (1). Cs: Sipeki, Terényi (kapusok), Dombi 1, Barján 2, WALFISCH 7 (2), Hanczvikkel
Kiállítások: 6 ill. 6 perc Hétméteresek: 3/3 ill. 5/4

Pal Oldrup Jensen:
– Elégedett vagyok a csapattal. Az első félidőben kifejezetten magas színvonalú játékot mutattunk be, különösen védekezésben. A szünet után azonban nem sikerült a keménységünket megtartani.
Bakó Botond:
– Dühös és csalódott vagyok, mert nem ezt vártam magunktól. Ezzel a teljesítménnyel, nem hogy győzelmet, de pontszerzést sem érdemeltünk. Ilyen mentalitással nem szabad játszani, ezt a Fehérvár nagyon jól megbüntette.

DVSC-TVP–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 28–27 (15–13), Debrecen, 1500 néző. V: Dobrovits, Tájok
DVSC: LAJTOS – Slakta, SOPRONYI 10 (7), KUDOR 3 (1), ÁBRAHÁM 3, Siska, SZILÁGYI Á. 4. Cs: Makai (kapus), Valovics 1, Karnik Sz. 2, Barna É. 3, VARSÁNYI 2, Bohus-Karnik M., Simsik, Karalyos.
DUNAÚJVÁROS: Víg – Hosszú 2, RÁDL 2, Takács D., VINCZE M. 5, BULATH 9 (6), Ferling 2 (1). Cs: Csapó (kapus), BERTA 3, SÁNTA 2, Gera 1, Vadász 1
Kiállítások: 10, ill. 6 perc Hétméteresek: 8/8, ill. 8/7

Varga József:
– Végig kiélezett meccsen a szerencséjéért többet tevő csapat nyert.
Mátéfi Eszter:
– Ferling piros lapja után nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, ezért büszke vagyok fiatal játékosaimra, akik hatvan percen át küzdöttek.

AZ ÁLLÁS: 1.FTC-Rail Cargo Hungaria 6/3 mérkőzés, 2.DVSC-TVP 6/3, 3. Érd 4/2, 4. Dunaújvárosi Kohász KA 4/3, 5. Fehérvár KC 4/3, 6. Győri Audi ETO KC 2/2, 7. Veszprém Barabás Duna Takarék 2/2, 8. Ipress Center Váci NKSE 2/2, 9. Siófok KC-Galerius Fürdő 0/2, 10. Budapest Bank Békéscsaba 0/3, 11. MTK-Budapest SE 0/3, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0/2

27 gólos veszprémi siker a Cegléd ellen a férfiaknál

A férfi kézilabda NB I 3. fordulójának nyitó mérkőzésén a bajnoki címvédő MKB-MVM Veszprém hazai pályán félidei 25–5-ös vezetés után 43–16-ra kiütötte a nyeretlen Ceglédet.

Az mkb-mvmveszprem.hu beszámolója szerint a papírformának megfelelően a házigazda már az első percekben ellépett ellenfelétől Gulyás Péter két góljával (3–1), egy ötperces vendég gólcsend során Nagy László találatával már 7–1-re vezetett a Veszprém.

A hazai szurkolók először a 12. percben, Cristian Ugalde lerohanásból szerzett gólja után számolhattak a vendégekre (12–2), akik a 23. percig nem tudták bevenni az 56 százalékos hatékonysággal védő Fazekas Nándor kapuját, a végül hatig jutó Gulyás vezérletével pedig eddigre már 19-szer baktathattak középkezdéshez a ceglédiek (19–3).

A 28. percben Mirsad Terzic indulásgóljával már közte húszat mutatott az eredményjelző (23–3), ez a különbség pedig a szünetig állandósult is (25–5).

25–4-es hazai vezetés után sorozatban háromszor is a vendégek találtak be, és a szintén hat találatot szerző Lepsényi Sándor vezetésével állandósítani tudták ezt a húsz gól környéki differenciát a 42. percig (31–11).

Egy 4–0-s hazai rohamra 3–0-val felelt a vendégcsapat (35–14), ezt követően azonban az 57. percig ismét érintetlen maradt a hazai háló, miközben a veszprémiek már 42-nél jártak (42–14).
A véghajrában még egy gólt lejjebb faragott a ceglédi csapat, amely így végül 27 találattal maradt alul a címvédő otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 3. FORDULÓ
MKB-MVM VESZPRÉM–CEGLÉDI KKSE 43–16 (25–5), Veszprém, 1500 néző. V: Natkai N., Szalai Z.
VESZPRÉM: FAZEKAS – Ugalde 5, Ilic 4, SULIC 5, Chema 2, Nagy L. 1, GULYÁS 6. Cs: Iváncsik G. 4, Schuch 1, IváncsikT. 3., GYENE N. 4, Ligetvári 2, Pesic 2, Terzic 3
CEGLÉD: Bősz – Pocsai 2, Takács B. 2, Vujovic, Antal 2, LEPSÉNYI 6, Hódi. Cs: BARTUCZ, Lakos (kapusok) – Endrédi, Varga P., Dengi, Lászlai 2, Csőke 1, Bíró B. 1
Kiállítások: –, ill. 2 p. Hétméteresek: 3/0, il. 2/0.

Carlos Ortega:
– Elégedett voltam a védekezéssel, 60 percen keresztül sikerült a jó védelem.
Kökény István:
– A Tatabánya elleni meccsen már kihajtottam a fiúkat, de azért örültem volna a keményebb védekezésnek és nagyobb küzdeni akarásnak.

AZ ÁLLÁS 1. MKB-MVM Veszprém 8/4, 2. Pick Szeged 6/3, 3. Csurgói KK 4/2, 4. Grundfos Tatabánya KC 4/2, 5. Balatonfüredi KSE 3/2, 6. Váci KSE 2/2, 7. SZESE Győr 2/2, 8. B.Braun Gyöngyös 1/2, 9. PLER Budapest 0/2, 10. Orosházi FKSE 0/2, 11. Provident-Juniorválogatott 0/2