Megállapodás Szolnok kontra MKOSZ között

Női Euroliga: a Győrnek a Kayseri is túl nagy falat volt

2013. 12. 20.

A HAT-AGRO UNI Győr 88–65-ös vereséget szenvedett a török Kayseri Kaski Sportól a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában, így öt meccs után is nyeretlenül szerénykedik az A-csoport hatodik helyén.

A győri lányok az első negyed hajrájáig (16–16) tartották a lépést a törökökkel, akik a második játékrészben döntötték el a mérkőzés sorsát, amikor 19 pontos előnyre tettek szert (34–53).

A folytatásban a magyar együttes tisztességesen helyt állt, a harmadik és a negyedik negyedben a Kayseri már csak négy ponttal múlta felül a hazaiakat (31–35), ám ezzel együtt is nagyon magabiztos győzelmet aratott (65–88).

A Győr legeredményesebb játékosának a 24 pontig, hat lepattanóig és négy asszisztig jutó amerikai Courtney Vandersloot bizonyult, aki ebben az idényben utoljára lépett pályára a magyar csapatban, hiszen a Famila Schio kedvező anyagi feltételekkel kölcsönveszi a szezon végéig. A karmester helyére januárban visszatér a honfitársa, a szeptemberi buszbaleset okozta sérüléseiből felgyógyuló Samantha McKay.

Szentendrei Áron lányai öt meccs után is nyeretlenül állnak az Euroliga A-csoportjának utolsó helyén.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA

A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–KAYSERI KASKI SPOR (török) 65–88 (16–20, 18–33, 17–19, 14–16), Győr, Egyetemi csarnok, 500 néző. V: Licina (szerb), Kunosic (bosnyák), Ferevski (portugál)
GYŐR: VANDERSLOOT 24/6, Semsei 3/3, Laklóth 2, TINKLE 14, Diamant 8. Csere: Fejes R. 5, Ivanovics 7, Pénzes, Mansaré 2.
KAYSERI: N. MARTINEZ 17, T. Wright 5, SANDERS 14, Little 10, CINILI 12/6. Csere: Günay 6, MAZIC 14, Pakmaz, Ural 1, Arseven 7/3, Atas 2.
Kipontozódott: Tinkle (36. p.)
Szentendrei Áron: – Az elején még tartottuk magunkat, aztán nem tudtuk megfogni a vendégek centereit. Később már csak futottunk az eredmény után. Továbbra is a védekezésünk stabilizálása a legfőbb célunk.
Ayhan Avci: – Nagyon jól játszottunk, főleg a második negyedben, amikor csapatként funkcionáltunk igazán. A második félidőből viszont rosszabb védekezéssel döntetlen körüli eredménnyel jöttünk ki.
Beretta Famila (olasz)–UMMC Jekatyerinburg (orosz) 66–73 (21–25, 20–21, 14–14, 11–13)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA 1. UMMC Jekatyerinburg (orosz) 10, 2. Beretta Famila (olasz) 8, 3. Good Angels Kosice (szlovák) 7, 4. Kayseri Kaski spor (török) 7, 5. Tango Bourges (francia) 5, 6. HAT-AGRO UNI GYŐR 5

C-CSOPORT
Novi Zagreb (horvát)–Szpartak Moszkva (orosz) 64–68 (15–18, 20–23, 12–10, 17–17)
A C-CSOPORT ÁLLÁSA: 1. USK Praha (cseh) 10, 2. Szpartak Moszkva (orosz) 10, 3. Galatasaray (török) 9, 4. Perfumerias Avenida (spanyol) 7, 5. Kibirkstis-Vici (litván) 7, 6. CCC Polkowice (lengyel) 7, 7. Novi Zagreb (horvát) 7