Női Euroliga: győzött a Sopron Spanyolországban

2013. 12. 19.

A Sopron megszerezte harmadik győzelmét a női kosárlabda Euroligában: a magyar csapat szerdán a spanyol Rivas Ecópolis vendégeként diadalmaskodott 65–60-ra.

Miután a soproni csapat felszerelése nem érkezett meg a spanyolországi mérkőzés helyszínére, a Rivas váltómezeit öltötték magukra a magyar csapat tagjai. Ez azonban nem vetette vissza őket, Tianna Hawksins vezérletével már 13 ponttal is elhúzott ellenfelétől.

Ám Hawkins a második félidő elején megsérült, s félő volt, hogy ez visszaveti a magyar csapatot. Ám miután a spanyolok feljöttek három pontra, 7–0-s rohammal elhúzott a Sopron, amely a záró negyedben sem engedte 3 pontnál közelebb vendéglátóját, és öttel nyert Madridban.

A Sopron legközelebb január 15-én lép pályára az Euroligában, a cseh Brno vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ

Rivas Ecópolis (spanyol)–Uniqa Euroleasing Sopron 60–65 (15–18, 15–19, 12–11, 18–17), Madrid, 700 néző. V: Szamatisz (görög), Pizio (svájci), Abreu (portugál)
RIVAS: Moreno, Eldebrink 5, CASAS 17/3, Allison 3, NICHOLLS 11. Csere: Ocete 17/9, Gimeno, Gil 7, Quovedo
SOPRON: FEGYVERNEKY 18/6, Simon Zs. 6, Zsovár 3/3, HAWKINS 12, KRNJICS 13. Csere: Ciglar, Licskai 5/3, Sztankovics 2, FARIS 4, Tetemondová 2.
Kipontozódott: Fegyverneky (40. p.)
Igor Polenek: – Nagyszerű mérkőzést játszottunk, különösen annak fényében, hogy Tianna Hawkinst sérülés miatt már a második félidő elején elveszítettük. Remélem, hogy a szezont abban a ritmusban tudjuk folytatni, amelyet ezen a meccsen diktáltunk.

A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Fenerbahce (török) 12, 2. Rivas Ecópolis (spanyol) 9, 3. Wisla Can-Pack 9, 4. UNIQA EUROLEASING SOPRON 9, 5. Nagyezsda Orenburg (orosz) 8, 6. BLMA (francia) 8, 7. BK IMOS Brno (cseh) 8