Női Euroliga: hetedik vereségét szenvedte el a Sopron

2013. 01. 11.

A Sopron 89-71-re kikapott az olasz Schio vendégeként csütörtökön a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában.

A nyolc forduló után 2 győzelemnél és 6 vereségnél tartó soproniak - akik 2009-ben Euroliga négyes döntőt játszottak - rosszul kezdtek a 6/2-es győzelmi mérleggel álló Schio csarnokában, ugyanis az első perctől kezdve hátrányban voltak, de a nyitónegyedben nem tudott elhúzni a hazai együttes.
A hazai bajnokságot veretlenül vezető alakulat a második játékrészben egy ideig tartotta a lépést riválisával, amely aztán egy 9-0-s rohammal alaposan elhúzott, így a nagyszünetre 12 pontra hízott (44-32) az előnye.

Fordulás után sem javult fel Székely Norbert együttese, a Schio pedig egy újabb 7-0-s rohammal tulajdonképpen végleg eldöntötte a találkozót. A záró tíz percben a végül 16 pontig jutott szerb Jelena Milovanovic tartotta a lelket a Sopronban, amely így is 18 ponttal maradt alul.
A 2/7-es mérlegnél tartó soproniak szerdán a török Fenerbahcét fogadják.

Eredmény, 9. forduló, B csoport (az európai szövetség honlapja alapján):
Schio (olasz) - Uniqa-Euroleasing Sopron 89-71 (21-17, 23-15, 21-20, 24-19)
A magyar csapat legjobb dobói: Milovanovic 16, Cserny 12, Fegyverneky 11, Johnson 10
A csoport állása: 1. Kosice (szlovák) 16/9 mérkőzés, 2. Famila Schio (olasz) 16/9, 3. Fenerbahce (török) 14/8, 4. Nagyezsda (orosz) 14/9, 5. UNIQA Euroleasing Sopron 11/9, 6. Targoviste (román) 11/8, 7. Arras (francia) 8/8