Női Euroliga: két és fél negyeden át bírta a Sopron

2014. 02. 13.

Az Uniqa Euroleasing Sopron hazai pályán 70–52-es vereséget szenvedett az Orenburgtól a női kosárlabda Euroliga B-csoportjában. A magyar bajnok a harmadik negyed közepéig tartotta a lépést riválisával, aztán visszaesett.

Bár a Sopron szeretne továbbjutni a csoportjából, egyre kevesebb esélye van rá. Ehhez ugyanis a legjobb ötben kellene végeznie a csoportjában. A találkozó előtt Zsovár Orsolya azt mondta a Nemzeti Sportnak, hogy a hátralévő három meccsből kettőt nyerni kellene. Nos, az egy vereség már megvan…
Az Orenburg ugyanis szemernyi kétséget sem hagyott afelől, hogy jobb csapat a Sopronnál. Igaz, Zsovár szerint sem ezt a meccset kellett hoznia a magyar csapatnak.

Bár az első negyedben elég jól tartotta magát a Sopron. Ekkor védekezni nem nagyon védekeztek a csapatok: az orosz együttes 22–20-ra vezetett az első szünetben. A második negyedet aztán egy 7–0-s rohammal indította az Orenburg, de a Sopron nem adta fel, s a 18. percben 31–31-nél utolérte a vendégeket. Sőt! Pont Zsovár triplájával a harmadik negyed közepén, 37–36-ra átvette a vezetést a magyar bajnok. Aztán jelentősen visszaesett a Sopron játéka.

A harmadik játékrész végén és a negyedik elején hatalmas fordulatszámra kapcsolt az Orenburg, s végérvényesen meglépett a Soprontól. A hajrában pedig már csak a pontos végeredmény volt a kérdés. A vége: 18 pontos soproni vereség. Tizedik meccsén hetedszer kapott ki a magyar bajnok a B-csoportban.
A Sopron egy hét múlva a Montpellier-hez látogat.

NŐI EUROLIGA

B-CSOPORT

UNIQUA EUROLEASING SOPRON–NAGYEZSDA ORENBURG (orosz) 52–70 (20–22, 11–12, 14–21, 7–15), Sopron, 600 néző. Vezette: Marques (portugál), Fritz (német), Jovanic (bosnyák)
SOPRON: FEGYVERNEKY 12/3, Faris 4, Zsovár 6/6, Hawkins 15, Krnjic 4. Csere: Ciglar 6/6, Simon Zs. 4, Stankovics 1, Licskai
ORENBURG: Johnson 5, CRUZ 15/5, Zsegyik 8/6, BONNER 18/3, Anyikina 14. Csere: DIMITRAKU 10, Kuzina, Taraszova, Miller, Burik
Kipontozódott: Sztankovics (34. p.), Kuzina (35. p.), Anyikina (36. p.)
IGOR POLENEK, a Sopron vezetőedzője: – Megérdemelték a vendégek a győzelmet, amióta edzőjük átvette a csapatot, szárnyalnak. Az első félidőben egálban voltunk, de a második játékrészben nagyon sok tiszta helyzetet kihagytunk, sok eladott labdánk volt, ami ilyen szinten megengedhetetlen. Célunk továbbra is a playoffba jutás, amire van is esélyünk, hiszen a hátralévő két mérkőzésből egyet kell megnyernünk.
GEORGE DIKEULAKOSZ, az Orenburg edzője: – Az volt a célunk, hogy a hazaiak kulcsjátékosait, Fegyvernekyt és Hawkinst kikapcsoljuk, ami részben sikerült is. Jól kezdtük a mérkőzést, de a második negyedben visszaesett teljesítményünk. A nagyszünet után hatékonyabb játékot produkáltunk. Ekkor már jól dobtunk, ami biztonságot adott. Ez hozta meg számunkra a győzelmet.
BK IMOS Brno (cseh)–Rivas Ecópolis (spanyol) 68–89
Fenerbahce (török)–BLMA (francia) 78–50
Szabadnapos: Wisla Can-Pack (lengyel)

A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Fenerbahce (török) 20/10 mérkőzés, 2. Nagyezsda Orenburg (orosz) 17/11, 3. Wisla Can-Pack (lengyel) 16/10, 4. Rivas Ecópolis (spanyol) 15/10, 5. BK IMOS Brno (cseh) 14/11, 6. BLMA (francia) 13/10, 7. UNIQA EUROLEASING SOPRON 13/10

Női NB I: 60 ponttal nyert a DVTK a Vasas ellen

A Diósgyőr hatvan ponttal, 90–30-ra győzött a vendég Vasas ellen a női kosárlabda NB I középszakaszának egyetlen mai mérkőzésén. A pasarétiek a harmadik negyedben csak hat pontot hoztak össze, de egyik játékrészben sem érték el a tíz pontot.

NŐI KOSÁR NB I
KÖZÉPSZAKASZ
DVTK–MKB-Euroleasing Vasas 90–30 (23–7, 22–8, 27–6, 18–9)
Legjobb dobók: Sverrisdottir 19, Tobin 13, ill. Süle 10

Férfi NB I: jászberényi siker Nyíregyházán

A Jászberény 14 ponttal nyert a sereghajtó Nyíregyháza vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

A 13. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–FORTRESS-JÁSZBERÉNY 64–78 (20–26, 9–18, 15–15, 20–19), Nyíregyháza, 700 néző. Vezette: Cziffra, Bognár T., Vida B.
NYÍREGYHÁZA: Polyák 4, Doyne 16/3, Mohácsi, 12/6, Hall 2, POSCIC 16. Csere: Walker 12/3, Molnár M., Jakab P., Cseh 2
JÁSZBERÉNY: Savic 3, RAIVIO 25/3, Soós G. 9/9, Dramicsanyin 5/3, Horti B. 4. Csere: MARKOVICS 13, MLADENOVICS 13/9, Djukics 6, Lázár, Szögi
Sitku Ernő: – Álmosan kezdtük a találkozót, nem tudtuk végrehajtani a gyakoroltakat. Nem vagyok elégedett a csapat harcosságával sem. Végig dekoncentráltan játszottunk, sok labdát eladtunk, és a lepattanóharcot is csúnyán elbuktuk.
Szrdjan Antics: – A legutóbbi három hazai meccsét megnyerő Nyíregyházával szemben nagy nyomás alatt játszottunk, és ezt annak ellenére is elbírtuk, hogy kihagytunk tizenhárom büntetőt. Ugyanakkor begyűjtöttünk negyvenhat lepattanót, és ez nagy segítségünkre volt a siker megszerzésében.

AZ ÁLLÁS: 1.Atomerőmű SE 15/4 34, 2. Alba Fehérvár 13/6 32, 3. KTE-Duna Aszfalt 13/6 32, 4. Sopron KC 12/7 31, 5. Kaposvári KK 11/8 30,
6. BC Körmend 11/8 30, 7. Pécsi VSK-Pannonpower 7/12 26, 8. Falco KC Szombathely 7/12 26, 9. Zalakerámia-ZTE KK 7/12 26,
10. Fortress-Jászberény 7/12 26, 11. Naturtex-SZTE-Szedeák 7/12 26, 12. Marso Nyíregyházi KK 4/15 23