Női Euroliga: kikapott a Sopron a Fenertől

2014. 01. 23.

Nagyon jól kezdett a Sopron az eddig veretlen török rivális ellen, 9–4-re, majd 15–9-re is vezetett az első negyedben Igor Polenek együttese, de két és fél perc pont nélküli periódus következett, és az első negyedet a Fenerbahce zárta előnyben. A második tíz percben 20–26-ról jött vissza a Sopron, 34–33-ra vezetett is, de a hajrában elhúzott a Fener, amelyet maroknyi lelkes szurkoló kísért el Sopronba.

A nagy szurkolásból aztán kisebb balhé lett, a törökök ugyanis az első félidő utolsó percében összecsaptak a rendfenntartókkal, és meg is kellett állítani a játékot, amíg nem csillapodtak a kedélyek.

A harmadik negyedben úgy tűnt, a Fener eldönti a meccset, de 36–43 után feltámadtak a hazaiak, s a záró negyed előtt átvették a vezetést. A 17-17 pontot jegyző Tianna Hawkins és Iva Ciglar vezérelte Sopron a hajráig esélye maradt a győzelemre, csakhogy az utolsó perceket a Fenerbahce bírta jobban, és megőrizte veretlenségét.
A Sopron a B-csoport 4. helyén áll.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 8. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–FENERBAHCE (török) 54–57 (15–18, 19–18, 11–8, 8–13), Sopron, 700 néző. Vezette: Kokainis (lett), Stoica (román), Manosz (görög)
SOPRON: CIGLAR 17/9, Faris 8/3, Zsovár, HAWKINS 17/3, Krnjics 2. Csere: Sztankovics 4, Simon 5/3, Tetemondová
FENERBAHCE: Vardarli 5/3, PONDEXTER 11/3, MCCOUGHTRY 15, Veramejenka 1, YACOUBOU 10. Csere: Hollingsworth 4, Cakir, Bibrzycka 11/6, Tünclüer, Canitez, Nevlin
MESTERMÉRLEG
Igor Polenek: – Nem játszott jól a török csapat, de azt hiszem, ehhez nekünk is közünk volt. Rosszul dobtunk és sokszor pontatlanok voltunk az ellenfél palánkja alatt, no és az eladott labdákra is jobban kell majd figyelnünk a jövőben. Ilyen erős csapat ellen a végjátékban jobban kell koncentrálnunk, hogy sikeresek legyünk.
Roberto Iniguez: – Örülök a győzelemnek egy ilyen teljesítmény után. Rosszul védekeztünk, gyengén dobtunk, ezért elégedetlen vagyok együttesem teljesítményével. A Sopron jól védekezett, ez megnehezítette a dolgunkat. A végén mi koncentráltunk jobban, ezért nyertünk.
Nagyezsda Orenburg (orosz)–Rivas Ecópolis (spanyol) 78–50
Wisla Can-Pack (lengyel)–Brno (cseh) 79–58
Szabadnapos: Montpellier (francia)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Fenerbahce (török) 7/– 14, 2. Wisla Can-Pack (lengyel) 5/3 13, 3. Nagyezsda Orenburg (orosz) 4/4 12, 4. UNIQA EUROLEASING SOPRON 3/5 11, 5. Rivas Ecópolis (spanyol) 3/5 11, 6. BK IMOS Brno (cseh) 3/5 11, 7. BLMA (francia) 2/5 9

Női Ek: kiesett a PEAC-Pécs a nyolcaddöntőben

A PEAC-Pécs az idegenbeli visszavágón is kikapott a címvédő orosz Dinamo Moszkvától szerdán, így kiesett a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjében.

A Közép-európai Ligában is szereplő PEAC múlt csütörtökön 69–55-re kikapott jóval esélyesebb riválisától, így a továbbjutó kiléte már a visszavágó előtt eldőlt. A szerdai meccs semmilyen izgalmat nem tartogatott, a hazaiak már az első negyedben behozhatatlan előnyre tettek szert, mivel tíz perc után 18 ponttal vezettek.
A pécsiek a második és a negyedik negyedben tudtak méltó ellenfelei lenni az orosz csapatnak, az első szakaszban nyolc, míg a harmadikban csupán hat pontot tudtak szerezni.
A hazaiaknál Nagyezsda Grisajeva 22 pontig, az olimpiai és világbajnok amerikai Tina Charles 15 pontig jutott, a magyaroknál pedig a szintén 15 pontos amerikai Latoya Williams volt a legeredményesebb.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
DINAMO MOSZKVA (orosz)–PEAC-PÉCS 78–57 (26–8, 23–24, 12–6, 17–19), Moszkva, 300 néző. V: Licsina (szerb), Brzjak (szlovák), Balak (izraeli)
DINAMO: TOLIVER 7/6, Abrikoszova 4, Doroseva 5/3, GRISAJEVA 22, CHARLES 15. Csere: LOGINOVA 6/6, Fedorenkova 3, Grigorjeva 1, Szokolovszkaja, Novikova 6, DABOVICS 9
PEAC: Fűrész, Reid 7, Jovanovics 5/3, NAGY-BUJDOSÓ 10/6, WILLIAMS 15/3. Csere: RAKSÁNYI 10, Kaposi 1, OROZOVICS 7/3, Horváth L., Nagy D. 2, Pap
Továbbjutott: a Dinamo Moszkva kettős győzelemmel
Zseljko Djokics: – A legnagyobb különbség a mostani és az első mérkőzés között, hogy ezúttal nem harcoltunk annyira. Főleg az első félidőre volt ez igaz, amikor negyvenkilenc pontot kaptunk, és nem kényszerítettük eladott labdákra a Dinamo Moszkvát. Sajnos ezúttal engedtük kosárlabdázni ellenfelünket, amiben jobb nálunk.

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSSZÁK
Universitesi Istanbul (török)–DVTK 17.30 (az első meccsen 87–55)

Női NB I: négy Vasas-pont az első negyedben

A Zalaegerszeg és a Győr is magabiztos győzelmet aratott a női kosárlabda-bajnokság szerdai játéknapján fővárosi riválisa ellen. A Vasas hazai pályán 35–4-re bukta el az első tíz percet a győriek ellen, utána pedig már a vendégek is fél gőzzel játszottak.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ZTE NKK–MTK-BUDAPEST 72–55 (13–11, 20–13, 16–18, 23–13), Zalaegerszeg, 100 néző. V: Jakab, Kulcsár, Gyuris
ZTE: Mányoki 8/6, Fuisz 5, Varga Zs. 6, Czukor, Horváth Zs. 1. Csere: KNEZEVICS 21/3, DARIDA C. 18/3, FRITZ 11, Vágvölgyi 2
MTK: MEDGYESSY 12/3, Vukov 3/3, Orsó 6, Bagi 4, SVITLICA 10. Csere: Mihaczi 2, Reiner 9/3, Zsilinszky 2, Cymmer 2, Baksa 5, Szabó V.
Kipontozódott: Svitlica (33. p.), Horváth Zs. (34. p.), Orsó (37. p.), Bagi (38. p.)
Gáll Tamás: – Fontos meccset nyertünk meg, mert túlléptünk az árnyékunkon, irányítónk ritmust és lendületet adott.
Sztevan Csupics: – Néhány hülyeséggel kilencpontos hátrányba kerültünk a félidő előtt, de sikerült a harmadik negyedben visszazárkózni. A huszonhat-tizenegyes büntetőarány nem reális, ráadásul három centerem is kipontozódott.

MKB-EUROLEASING VASAS–HAT AGRO-UNI GYŐR 44–86 (4–35, 12–17, 10–16, 18–18), Pasaréti út, 100 néző. V: Gorka, Tőzsér, Lövész
VASAS: Pál 3, Süle 6, Bajnóczi 1, Fejes F. 10/3, Barnai 4. Csere: Aho 8, Farkas F. 4, Müller 2, GOCSMAN 6, Rakolcai, Szalay V., Wéber
GYŐR: Koch 2, IVANOVICS 7, Laklóth 7/3, Mansaré M. 4, TINKLE 24. Csere: SEMSEI 14/6, FEJES R. 10/3, Pénzes 1, Czirják 2, Diamant 11, Lengyel 4
Krivacsevics Dragoljub: – Ennyi a különbség egy euroligás és egy fiatal, center nélküli csapat között. Harcoltuk, küzdöttünk, de ma ennyire tellett tőlünk.
Bencze Tamás: – Az első negyedbeli letámadásunk ellen nem volt ellenszere a Vasasnak, így tíz perc alatt eldöntöttük a meccset. A folytatásban visszább húzódtunk védekezésben, hagytuk a hazaiakat játszani, megtisztelve őket. Örülök annak, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani.

AZ ÁLLÁS: 1. Atomerőmű KSC Szekszárd 7/5 19, 2. ZTE NKK 7/5 19, 3. MTK-Budapest 5/7 17, 4. MKB Euroleasing Vasas 2/11 15, 5. UNI Gyõr 7/– 14