Női Euroliga: tisztes győri vereség a Bourges-tól

2014. 02. 21.

A Hat-Agro Uni Győr a meccs nagy részében szépen helytállt a francia Bourges ellen a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 9. fordulójában, de végül 64–48-as vereséget szenvedett.

A győriek utolsó hazai meccsüket játszották az Euroligában, és nagyot küzdve, szépen helytálltak a francia bajnok ellen. Az első negyedben végig hol kettő, hol négypontos hátrányban volt a Joslyn Tinkle vezette magyar csapat, amely a 17. percben 21–20-ra fordítani is tudott. Sokáig azonban nem tudta őrizni előnyét a Győr, a szünetben már 34–28 volt a vendégeknek.

A záró negyedhez érve is csak kilenccel ment a Bourges, és bár a végére megnőtt a különbség (48–64), a hazaiak teljesítményét így sem érheti igazán kritika, főleg, ha összehasonlítjuk a látottakat az Euroliga-sorozat kezdetével.

A magyar csapat jövő szerdán, idénybeli utolsó Euroliga-meccsén a török Kayserihez látogat, előtte pedig vasárnap – a tavalyi döntő „visszavágóján” – a bajnok Sopront fogadja.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA

A-CSOPORT, 9. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–TANGO BOURGES (francia) 48–64 (14–19, 14–15, 12–15, 8–15), Győr, 500 néző. V: Kraj (bosnyák), Vladic (osztrák), Krejic (szlovén)
Győr: SEMSEI 2, Ivanovics, Laklóth 8, TINKLE 22/3, Diamant 9. Csere: Czirják, Mansaré M. 2, Koch 5/3, Pénzes, Lengyel, Fejes
Bourges: DUMERC 6/6, Salagnac 5, Tchatchoung 2, MIYEM 16, TOLO 16. Csere: Ndongue 7, Kalcidou 5, van Grinsven 5, Bernies 2.
MESTERMÉRLEG
Bencze Tamás: – Azt nem mondom, hogy nyerési esélyeink voltak, de csapatomat minden dicséret megilleti. Váltott formációkkal, keményen védekeztünk, viszont az utolsó negyedben a vendégek feljavult védekezését már nem tudtuk átjátszani.
Valérie Garnier: – Nagyon nehézzé tette számunkra a mérkőzést a Győr. Gondjaink voltak a lepattanóknál, a hazaiak sokszor jutottak ezekből második lehetőséghez. Csak a végére állt össze a védekezésünk, és csak kevésszer tudtunk kedvező dobóhelyzeteket kialakítani.

Az állás 9 forduló alapján: 1. UMMC Jekatyerinburg (orosz) 16, 2. Tango Bourges (francia) 14, 3. Beretta Famila (olasz) 14, 4. Good Angels Kosice (szlovák) 14, 5. Kayseri Kaski spor (török) 14, 6. HAT-AGRO UNI GYŐR 9