Női floorball-vb: magyar siker a Japán elleni helyosztón

2013. 12. 13.

A csehországi női floorball-vb-n a magyar válogatott 5–3-ra nyert Japán ellen, így Kanada ellen mérkőzhet a 13. helyért.

Az első harmadban lányaink bátor kezdést mutattak be, csaknem nyolc perc elteltével már 2–0 volt az eredmény, Pecsenya Liza és Radácsi Brigitta csapatkapitány góljával. Második gólunkra gyorsan reagáltak a japánok, húsz másodperc alatt betaláltak. A harmad második felében ismét Radácsi volt szerencsés, immár 3–1-es állást mutatott az eredményjelző. A jó védekezésünket csak emberelőnyből tudták áttörni később a japán hölgyek, 3–2-re módosítva ezzel az állást.

Kiegyenlített játékot és japán gólt hozott a középső játékrész. Az első harmad lendületét nem tudták átmenteni a csapatok, a mérkőzés irama látványosan csökkent. Végig kiegyenlített mezőnyjáték folyt, az első izgalmas momentumra a 31. percig kellett várni, amikor emberhátrányba került a távol-keleti lányok. Sajnos a magyarok nem tudtak élni a kínálkozó helyzettel, végül mindössze nyolc másodperccel a második harmad vége előtt egyenlítettek a japánok egy kipattanó lövés után.

A harmadik harmadban a mieink leginkább átlövésekkel próbálkoztak, de a később a Japán csapat legjobbjának választott kapusuk szinte mindent védett, megérdemelten kapta tehát a mérkőzés végén a címet. A harmad második felében mindkét szerzett gólunk után emberhátrányba kerültünk, de sikerrel vettük az akadályokat és végül 5–3-ra megvertük a japán lányokat. Ezzel a győzelemmel csütörtökön 19 órától a 13. helyezésért játszhat a magyar válogatott Kanada ellen – írja hunfloorball.hu.