Női fronton vereség a spanyoloktól

2012. 08. 04.

Kikapott az olimpiai selejtező tornán győztes spanyol csapattól a magyar női vízilabda-válogatott az olimpia csoportkörének pénteki zárófordulójában, így egy győzelemmel és két vereséggel csoportharmadikként zárta négyese küzdelmeit.

Magyar szempontból remekül indult a meccs, hiszen Bujka Barbara hamar betalált, majd az egyenlítést követően Drávucz Rita, a csapatkapitány módosította 2-1-re az állást. A folytatásban azonban fordítottak a spanyolok, s bár Bujka egalizált, a második negyedet a rivális kezdhette előnyben (4-3).

Felzárkózás helyett azonban dermesztő percek következtek: az ibériaiak 6-3-ra elhúztak. Antal Dóra révén indult a visszazárkózás, a triplázó Buja jóvoltából pedig már csak egyetlen találatnyi volt a különbség (6-5). Az egyenlítés azonban nem jött össze, a nagyszünetben a spanyolok 7-5-re vezettek.

A harmadik negyed is rosszul indult (8-5), ekkor azonban Antal Dóra alaposan beszállt a gólgyártásba, és az ő megoldásai nyomán lett 8-6, 9-7, majd 10-8 - "oda". Egygólnyira azonban nem tudott feljönni a magyar csapat, sőt a negyedik negyed elején megint hárommal léptek meg a spanyolok (11-8).

Ám még nem volt vége. Előbb Keszthelyi Rita bombázott kétszer is a rivális kapujába (11-9, 12-10), majd Czigány Dóra szépített az utolsó percben 12-11-re. Még maradt volna idő a döntetlenre is, de a magyar esély elszállt. A spanyolok az utolsó pillanatban még eredményesek voltak, ez azonban már nem osztott, nem szorzott, nyert a hispán alakulat.

A magyar válogatott a negyeddöntőben a B csoport második helyezettjével, az oroszokkal találkozik majd a vasárnapi negyeddöntőben.

"Nagyon fontos lenne, hogy ne kerüljünk két-háromgólos hátrányba, mert lélekben, stresszben felőröl minket - nyilatkozta az MTI-nek Merész András szövetségi kapitány. - Amikor pedig végre feljövünk rájuk, belátható távolságba kerülünk, simán hagyjuk őket elmenni megint. Mindegy, ki lesz a következő ellenfél, ez nem kívánságverseny, aki a negyeddöntőben nyer, az játszik éremért. Lelki problémáink vannak, azokat kell most megoldani."

Eredmény, A csoport, 3. forduló:
Spanyolország-Magyarország 13-11 (4-3, 3-2, 3-2, 3-4), Vízilabdacsarnok, 5000 néző, vezette: Massimiliano Caputi (olasz), Szvetlana Dreval (orosz)
Magyarország: Bolonyai Flóra - Czigány Dóra 1, Antal Dóra 4, Kisteleki Hanna, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Drávucz Rita 1, Keszthelyi Rita 2, Tóth ldikó, Bujka Barbara 3, Csabai Dóra, Menczinger Katalin, Gangl Edina (kapus)
A spanyol góldobók: Espar Llaquet 3, Ortiz Reyes, Pena Carrasco, Pareja 2-2, Meseguer Flaque, Garcia, Lopez Ventosa, Tarrago Aymarich 1-1