Női ifjúsági vb: Elbuktuk a románok elleni negyeddöntőt

2012. 08. 24.

A magyar női ifjúsági kézilabda-válogatott 33–28-as vereséget szenvedett Romániától a montenegrói világbajnokság negyeddöntőjében.

A magyar csapat a mérkőzés elején 10–4-es hátrányba került, ezután pedig már nem tudta utolérni ellenfelét. Igaz, a második félidő közepén feljött 24–23-ra.
A vereség azért is fájó, mert a magyar együttes csoportgyőztesként jutott a legjobb nyolc közé.

Női U18-as világbajnokság, Montenegró, augusztus 16-26.
Negyeddöntők:
MAGYARORSZÁG-ROMÁNIA 28-33 (13-17), Bar, játékvezetők: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok).
MAGYARORSZÁG: Ferenczi, Szemerey, Bíró (kapusok), Ács, Bárány 3, Buzsáki, Ertl 1, Korsós 2 (1), Kurucz 4, Lukács 1, Mészáros 3, Palotás, Sirián 4, Szekerczés 9 (1), Tóth M., Virág 1
ROMÁNIA: Inculet, Dedu (kapusok), Agape, Cicic, Cioca, Cirjan, Constantinescu 4, Gavrila 1, Orsivschi 1, Perianu 5, Popa, Pricopi 4, Safta 5 (3), Stan, Tanasie 6, Tiron 7. Szövetségi kapitány: Remus Draganscu.
Kiállítások: 6, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3.