Női  junior-vb: drámai csatában újabb magyar siker

Női junior-vb: drámai csatában újabb magyar siker

2012. 07. 03.

A magyar válogatott a végletekig kiélezett mérkőzésen 26–25-re nyert Spanyolország ellen a Csehországban zajló junior női kézilabda-világbajnokság A-csoportjának második fordulójában.

A Róth Kálmán által irányított magyar csapat kezdte jobban a mérkőzést, az első negyedóra után azonban támadásban visszaesett, így a spanyolok fordítani tudtak, az első félidő végül 12–12-es döntetlennel zárult. A második játékrészben a mieink újból több góllal elléptek, de az ibériai válogatott megint csak összeszedte magát, és 20–20-nál kiegyenlített.

A végjáték hihetetlen izgalmakat tartogatott, az utolsó előtti percben a spanyolok megszerezték a vezetést (24–25), de gyorsan egyenlíteni tudtunk. Az utolsó percben sikerült kivédekezni egy spanyol támadást, majd Róth Kálmán időkérése után megszereztük a győztes gólt.

Az utolsó másodpercekben az ellenfél még megmenthetett volna egy pontot, de kapusunk védett, így a magyar csapat két forduló után négy ponttal áll, csakúgy, mint Dánia és Szerbia. Kedden Szerbia vár Klivinyi Kingáékra.
A mieink az első mérkőzésükön 15 góllal nyertek Uruguay ellen.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR VILÁGBAJNOKSÁG, CSEHORSZÁG
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Magyarország–Spanyolország 26–25 (12–12)
A magyar gólszerzők: Klivinyi 9, Planéta 4, Schatzl, Siska, Such 3-3, Tóth E., Palkó 2-2
Uruguay–Dánia 12–24 (8–10)
Kína–Szerbia 22–37 (13–20)
Az állás: 1. Dánia 2 2 – – 53–31 4, 2. Szerbia 2 2 – – 62–44 4, 3. MAGYARORSZÁG 2 2 – – 63–47 4, 4..Spanyolország 2 - – 2 47–51 0, 5. Kína 2 – – 2 41–66 0, 6. Uruguay 2 – – 2 34–61 0