Női KEK: az Érd háromgólos előnnyel jön haza Hollandiából

2013. 11. 11.

A női kézilabda KEK harmadik fordulójának első mérkőzésén az Érd jó játékkal, magabiztosan kézilabdázva, 26–23-ra nyert a holland Dalfsen vendégeként Zwollében, így Szabó Edina csapata háromgólos előnnyel várja a jövő vasárnapi visszavágót.

Nagyszerű hangulatban, teltház előtt kezdődött meg Zwolle-ban a SERCODAK Dalfsen - ÉRD mérkőzés, a KEK 3. fordulójában.

A mérkőzés elején mindkét csapatnak fel kellett vennie a találkozó ritmusát, sok volt a pontatlanság. Az eladott érdi labdákból könnyű indulásgólokat szereztek a hollandok. Oguntoye fantasztikusan kezdett az ÉRD kapujában, ő tartotta egál környékén az eredményt. Az első negyedórát követően feljavult az ÉRD, a gyorsindulásokat góllal sikerült befejezni, a védekezés egyre keményebbé és határozottabbá vált. Ennek eredményeképp 10-7-re sikerült fordítani, hat perc után lőtt újra gólt az ellenfél. A félidő utolsó öt percében négy kettes védekezésre váltott Szabó Edina, amivel tovább nőtt az érdi előny, a szünetre hat gólos elönnyel mehettek pihenni.

A fiatal holland csapat lelkesen kézilabdázott a fordulást követően, hátrányban sem adták fel a mérkőzést. Némileg lelassult támadásban az ÉRD, felkeményedett a hazaiak védekezése. A félidő első felében csak háromszor tudtuk bevenni a Dalfsen kapuját, Kovács Anna akciógólja mellett két Wolf büntető jelentett érdi gólt.

Az ellenfél szép fokozatosan döntetlenig tornázta fel magát a 46. percre, ez az eredmény azonban őket zavarta meg jobban. Tíz perc holland gólcsend, hat érdi találat következett, Kovács Anna két gólját Triscsuk, Koren, majd Bognár két gólja követte. Közjátékoktól sem volt mentes a hajrá, percekig állt a játék egy vitatott ítélet miatt, egy másodperccel ment hamarabb pályára egy érdi kiállított a zsűriasztal hibájából. Az utolsó négy percben három hazai találat született, amivel szoros győzelmet ért el Hollandiában az Érd..

Egy lépéssel közelebb került a továbbjutáshoz Szabó Edina csapata, előnyben várhatja a visszavágot. Azonban a párharc nem lefutott, a továbbjutás kérdése Érden dől el.

Szabó Edina: – Ez az eredmény jó alap a második mérkőzésre. Rendesen felkészülünk a vasárnapi visszavágóra, és minden erőnkkel azon leszünk, hogy sikerüljön a továbbjutás.

NŐI KÉZILABDA KEK

3. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT), 1. MÉRKŐZÉS

SERCODAK DALFSEN (holland)–ÉRD 23–26 (11–17), Zwolle, 700 néző. V: D. Martins, R. Martins (portugálok)
DALFSEN: LIPMAN – Pavkovic 1, Nijboer 4, KNIPPENBORG 5, LOGTENBERG 4, SCHOENAKER 6 (1), Van Dort 1. Csere: Schop, Van Hulten, Kooiker, Ros 2, Smits.
ÉRD: OGUNTOYE – KOREN 4, KOVÁCS ANNA 5, TRISCSUK 5, Vukcsevics, Klivinyi, Schatzl 2. Csere: Gridnyeva (kapus), Szekeres 1, Bognár B. 2, Kisfaludy 1, WOLF 6 (6) Balog B.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 7/6