Női KEK: Kevés hiányzott a bravúrhoz a Fradinak

2014. 03. 09.

Az idegenbeli 40-32-es vereség után a visszavágón már hét góllal is vezetett, végül 31-26-ra nyert az FTC-Rail Cargo Hungaria a Viborg ellen, így nem jutott az elődöntőbe a női kézilabda KEK-ben.

Hiába fogadkoztak a ferencvárosiak, hogy sokkal jobbak lesznek, mint voltak a hétfői első összecsapáson. Már az elején ellépett a remek erőt képviselő dán alakulat, a hazaiaknak időt kellett kérniük 4-7-nél, hogy ne legyen tetemes a hátrány. Éppen a szünet előtt sikerült utolérni a riválist. A második játékrészben a korábbinál könnyelműben játszott a Viborg, fordított a Ferencváros, és megkezdődött az őrült hajrá. Fokozatosan csökkent a különbség, negyedórával a vége előtt 25-19-re vezetett már a hazai alakulat. Rövid időre magukhoz tértek a dánok, ám a hajrában már a továbbjutás volt a tét. Hétgólos vezetésnél, az 57. percben Szarkát kiállították, és az értékesített ziccer megpecsételte a Fradi sorsát.
A Viborg az áprilisi elődöntőben az orosz Rosztov Don csapatával találkozik.

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–VIBORG (dán) 31–26 (15–15), Elek Gyula Aréna, 1200 néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
FTC: Szikora – Kovacsicz 1, Tomori 13 (4), Szucsánszki 2 (1), Szamoránsky P. 2, Steinbach, Szarka 2. Cs: Abramovics (kapus), Cifra, Pena 1 (1), Zácsik 10 (1), Mészáros, Vérten.
VIBORG: Masson – Lyksborg 4, Burgaard 4, Torstensson 1, Damnjanovics 1, Gulldén 10 (3), Suvdal 3. Cs: Darleux (kapus), Pedersen 3, Hald. Thyrsted.
Hétméteresek: 10/6 ill. 3/3 Kiállítások: 6 perc ill. 16 perc
Továbbjutott: a Viborg, 66–63-mal

Női NB I: Érden nyert a Dunaújváros

Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 22. fordulójában a Vác hazai környezetben nem bírt a Békéscsabával, a Dunaújváros ikszes első félidőt követően nyert Érden, a Veszprém pedig kiütötte az MTK-t.

NŐI KÉZILABDA NB I

22. FORDULÓ
ÉRD–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 20–22 (11–11), Érd, 1800 néző. V: Horváth P., Marton
Érd: JANURIK – Koren 2, KOVÁCS ANNA 5, BOGNÁR B. 2, Kisfaludy 1, Triscsuk 4, Schatzl. Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Vukcsevics 1, Szekeres, Klivinyi 3, Wolf 2 (2), Oláh N.
Dunaújváros: Vig – Hosszu 3, Gera 2, FERLING 5 (2), Takács D. 3, BULATH 4, VINCZE 4. Csere: CSAPÓ (kapus), Rádl 1, Vadász, Kővári.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc Hétméteresek: 5/2 ill. 3/2
Szabó Edina: – Túl sok hibával játszottunk ahhoz, hogy győzni tudjunk.
Mátéfi Eszter: – Csodálatos csapatom van! Újra bizonyítottuk, hogy megérdemeljük a harmadik helyet. Nagyon jó együttest sikerült legyőznünk.

IPRESS CENTER-VÁC–EG-BÉKÉSCSABA 27–27 (14–14), Vác, 500 néző. V: Bacs, Bán
Vác: Bíró –Niksics 1, Hámori 1, FARKAS 9 (4), Dakos 2, Nikcsevics 2, Szondi 1. Csere: Fülöp, KAMPER 4, Szádvári 3, Virág, Ertl, Hansághy, Drávai 4.
Békéscsaba: Dömény-Veress – Csáki, Nikolajenko 3 (2), Szabó V. 2, GLUSICA 10, Walfisch 1, GÁVAI 4. Csere: Terenyi (kapus), Szögi 1, Hanczvikkel 1, Barján 1, Diószegi 1, DOMBI 3.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Konkoly Csaba: – Nagyon bosszantó, hogy nem tudtunk élni a sors által felkínált lehetőséggel.
Bakó Botond: – Mi nem üzengetünk, hanem megcsináljuk… Fantasztikusan küzdöttek a lányok, így igazán boldog a nőnap.

VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK KC–MTK-BUDAPEST 32–20 (15–11), Veszprém, 100 néző. V: Andorka M., Hucker R.
VESZPRÉM: Szemerey – Pelczéder 3, Tóth E. 6 (2), TÓTH G. 8, Kurucz, Planéta 4, Vesztergombi 2. Csere: Pásztor, Györkös (kapusok), TAKÁCS B. 7, Hajtai, Marincsák 1, Horváth D., Kokas 1
MTK: Schneck – BALOG 6 (5), Despotovic 3, Petrovszki 3 (1), Borbás 2, Takács F. 2, Barczi 1. Csere: Kurucz A. (kapus), Fundák 1, Tamás 2, Buzsáki, Pácz, Fekete
Kiállítások: 12, ill. 4 perc Hétméteresek: 3/2 ill. 8/6
Róth Kálmán: – Bár nagy különbségű győzelmet arattunk, nem volt könnyű, és tudjuk, hogy a rájátszásban ennél csak nehezebb lesz.
Majoros Gusztáv: – Amikor szétesett a védekezésünk, a támadásokat is elvesztettük.

AZ ÁLLÁS: 1. Győri Audi ETO KC 22 21 – 1 730–465 +265 42, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 21 19 – 2 703–509 +194 38, 3. Dunaújvárosi Kohász KA 22 16 1 5 622–551 +71 33, 4. Érd 22 14 1 7 615–542 +73 29, 5. Fehérvár KC 21 10 1 10 551–536 +15 21, 6. Ipress Center Váci NKSE 22 9 3 10 550–558 –8 21, 7. Budapest Bank Békéscsaba 22 9 1 12 555–561 –6 19, 8. DVSC-TVP 22 9 1 12 582–623 –41 19, 9. Siófok KC-Galerius Fürdő 21 9 1 11 548–592 –44 19, 10. Veszprém Barabás Duna Takarék 22 7 1 14 543–586 –43 15, 11. MTK-Budapest SE 22 2 – 20 471–700 –229 4, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 21 – – 21 469–716 –247 0

Férfi NB I: Tatabányán a Veszprémé lett az alapszakasz

A férfi kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában az MKB-MVM Veszprém az első félidőben feltűnő módon szenvedett Tatabányán, a második játékrészben azonban stabilizálta az előnyét, és végül hat góllal, 27–21-re nyert. A bakonyiak ezzel pedig bebiztosították az alapszakasz-elsőségüket a Pick Szeged előtt.

A Tatabánya kezdte vezetéssel a mérkőzést, ám ami igazán meglepő, hogy bő húsz percen át meg is őrizte az előnyét az alapszakasz éllovasa ellen. Ivo Díaz irányításával bátran és bevállalósan kézilabdázott a fehér mezes hazai csapat, amely változatosan játszotta a támadásait, Mirko Alilovic meglepően sokszor került így kellemetlen helyzetbe.

Carlos Ortega a 10. percig bírta cérnával, és lehívta a kapusát, ám a taktikai húzás nyilvánvalóan az egész csapatnak szólt. Fazekas Nándor beállítása egyébként jól sült el – az akkor 6–3-ra vezető hazaiak ugyan még egy ideig meg tudták tartani a fórjukat, de a korábbi válogatott kapus elkapta a fonalat, ziccereket is fogott, így a tatabányai lövők egyre inkább elbizonytalanodtak.

A Veszprém ugyanakkor sokat hibázott támadásban, Teodor Paul is jól védett, ezért Ortega 10–8-nál időt kért a 21. percben. És a félidő hajrája már a címvédőé lett: Momir Ilics góljaival meglépett a vendégcsapat, 5–0-s rohanásának köszönhetően a szünetben 14–11-re vezetett.

A Tatabánya azonban a második játékrészben sem adta olcsón a bőrét, a hazaiak védekezése masszív maradt, és támadásban is voltak jó szakaszaik. Ortega NB I-ben szokatlan módon már a 39. percben másodjára is magához intette fiait, amikor egy gólra felzárkózott a Tatabánya (15–16). Állandósult a három-négygólos Veszprém-előny: Gulyás Péter és Uros Vilovszki is rendre túljárt Paul eszén, így Iváncsik Gergő lerohanása után az utolsó öt perc előtt megnyugodhattak a vendégek (19–25).

A folytatásban már nem nőtt a különbség (21–27); a Veszprém megizzadt Tatabányán, de immár gyakorlatilag is behúzta az alapszakaszt.

A Szeged–Mezőkövesd összecsapás elején a papíron erősebb hazaiak kissé bealudtak, így a vendégek három góllal elhúztak. A Pick végül 6–6-nál jött vissza a meccsbe, 9–8-ál pedig már a szegediek vezettek. A Kövesd remek első húsz perc után egyre csak fáradt, a Pick pedig így elhúzott, s a vége felé már kilenccel is vezetett. A Pick végül 28–20-ra diadalmaskodott, s bár ugyanannyi pontot gyűjtött, mint a Veszprém, a második helyen zárta az alapszakaszt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

24. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MKB-MVM VESZPRÉM 21–27 (11–14), Tatabánya, 1000 néző. V: Dobrovits, dr. Tájok.
TATABÁNYA: PAUL – Törő 2, BODÓ 4, Diaz 2, Mazák 1, KRIVOKAPICS 3, Harsányi 5(1). Cs: DÉNES, Kiss Á. 1, Kanyó Á., Pásztor 1, Nagy Sz. 2, Bartók
VESZPRÉM: Alilovic – Ugalde 2, SULIC 4, NAGY L. 3, Ilic 6(1), Terzic, GULYÁS 4. Cs: FAZEKAS (kapus), Ruasega 1, VILOVSZKI 4, Iváncsik G. 3, Iváncsik T., Mocsai, Gulás
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1.
Debre Viktor: – Egy, a mérkőzést komolyan vevő Veszprémet 27 gólon tartani nem rossz eredmény. Sajnos, mindkét félidő hajrájára kissé elfáradtunk.
Carlos Ortega: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, a Tatabánya jól játszott. Különösen az első játékrészben, amikor sokat birtokolta a labdát. Szünet után sikerült átvennünk az irányítást.

PICK SZEGED–MEZŐKÖVESDI KC 28–20 (15–12), Szeged, 1500 néző. V: Heim, Folántai
Szeged: Mikler – Gidai 1 (1), Ancsin 4, Mindegija 1, Zubai Sz. 1, Ilyés, Vadkerti 2. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, PRCE 3, Laszica 2, LARHOLM 10 (4), HEGEDŰS M. 2, Kekezovics 1, Fekete B. 1.
Mezőkövesd: Kovács J. – Benis 1 (1), Dukics 3, SZEPESI 4, Trivkovic 2, Dobó 1, CUZIC 5. Csere: Kiss O. (kapus), Radnic, Kurbely, Grünfelder 1, Tóth B. 1, Pavlovics, Bakos, Molnár F. 2 (1).
Kiállítások: 2, ill. 10 perc Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2
Carlos Pastor: – Tipikus rangadó utáni meccs volt. Márciusban négy fontos összecsapás vár ránk, elsősorban a koncentrációban kell javulnunk.
Skaliczki László: – Más lehetőség, más cél. Örülök, hogy negyven percen át méltó partnerei
voltunk a Picknek. Volt csapatomnak sok sikert kívánok.

ETO-SZESE-GYŐR–B.BROWN GYÖNGYÖS 23–29 (10–10), Győr, 700 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
Győr: Lorger – Gebhardt 1, Szabó A. 2 (1), Mota 3 (2), Pesics, HALÁSZ 4, Hernandez 2. Csere: Somogyi (kapus), Rivnyák, NÉMETH G. 5, TERENYI 4, Simon, Gál K. 1 (1), Gubó 1
Gyöngyös: Hudák – Szöllősi, Hajdú 1, FREY 7 (3), Debreczeni 4, Koller 1, Varsandán M. 1. Csere: Tamási (kapus), Iváncsik Á. 2 (1), BAKOS 6, Szalafai 2, SÁNDOR Á. 4, Mekaru 1
Kiállítások: 12, ill. 10 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 7/4
Rosta Miklós: – Zaklatott hónapon vagyunk túl. az akarással már nincs baj, az elkövetett hibák kijavítására pedig két hét áll rendelkezésünkre.
Gulyás István: – Sótonyi mesterhez hasonlóan én is szívből gratulálok csapatomnak az alapszakaszban elért negyedik helyezéshez.

PLER BUDAPEST–OROSHÁZAI FK SE LINAMAR 32–28 (16–12), Lőrinci sportcsarnok, 400 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
PLER: Szabó T. – Rév, MARCZINKÓ 7, MOUSAVI 6, BAKOS GY. 6, MIKITA 6, Németh T. 2. Csere: PERGER, Váczi (kapusok), Lókodi 4, Vancsics 1, Nagy B.
Orosháza: Herjeczki – Balda 3, BUDAY 9 (7), Benmiloud 2, Berta, Bali 3, NÉMETH L. 4. Csere: Ivanisevics (kapus), Milovics 2, Raffai, Stranigg, Morva, Maric, Mazic 3, Cifra 2, Varsandán.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc Hétméteresek: 1/0, ill. 7/7
Hutvágner István: – Küzdelmes mérkőzésen megragadtuk az utolsó szalmaszálat, maradt esélyünk a rájátszásra.
Vladan Jordovic: – Támadásban technikai hibákat követtünk el, ezeket kihasználta a hazai csapat, a védekezés és a kapusok teljesítménye nem volt megfelelő, és nem jellemző az Orosházára, hogy harminckét gólt kapjon egy mérkőzésen.

AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE: 1. MKB-MVM Veszprém 24 23 – 1 845–543 +302 46, 2. Pick Szeged 24 23 – 1 757–533 +224 46, 3. Csurgói KK 24 17 3 4 698–601 +97 37, 4. Balatonfüredi KSE 24 14 3 7 653–595 +58 31, 5. B.Braun Gyöngyös 24 13 5 6 651–648 +3 31, 6. Grundfos Tatabánya KC 24 13 4 7 608–572 +36 30, 7. Orosházi FKSE 24 6 5 13 576–652 –76 17, 8. Ceglédi KKSE 24 8 – 16 590–695 –105 16, 9. Váci KSE 24 7 1 16 564–619 –55 15, 10. Provident-Juniorválogatott 24 6 2 16 594–698 –104 14, 11. Mezőkövesdi KC 24 5 1 18 566–726 –160 11, 12. SZESE Győr 24 5 1 18 570–674 –104 11, 13. PLER Budapest 24 3 1 20 598–714 –116 7