Női KEK: kupagyőztes magyarok, 18-cal nyert a Hypo

2013. 05. 12.

A Hypo női kézilabdacsapata hódította el a 2012–2013-as Kupagyőztesek Európa Kupáját, miután a visszavágón is fölényesen győzte le az Issy Paris-t.

A Ferencváros elmúlt két évben aratott végső sikere után sorozatban a harmadik KEK-győzelemnek is van magyar érdekeltsége, hiszen a vezetőedző Németh András ezzel a kupagyőzelemmel búcsúzik az osztrák csapattól. A KEK-sikernek részese volt továbbá a finálé két mérkőzésén sérülés miatt nem játszó irányító, Temes Bernadett is.

A Hypo egyébként már-már kínos fölénnyel, összesítésben 18 góllal hódította el a trófeát, miután az idegenbeli, nyolcgólos győzelem után otthon közte tízzel, 31–21-re nyertek a meglepetésre a fináléba jutó – a negyeddöntőben a Vácot búcsúztató – francia együttessel szemben.

NŐI KÉZILABDA KEK
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Hypo NÖ (osztrák)–Issy Paris (francia) 31–21 (16–8)
Gólszerzők: Do Nascimento 7, Acimovic 6, Diniz, Da Silva 4-4, Mauler, A. Rodrigues 3-3, Cavaleiro, De Souza, Dedic, Kaiser, ill. Mordal 5, Gardoni, N’Gouan 4-4, Kpoze, Spincer, Toskovics 2-2, Keita, Moretto

KEK-győztes: a Hypo, kettős győzelemmel, 61–43-as összesítéssel