Női KEL: kiütéses soproni győzelem

2013. 10. 31.

A Sopron fölényes, 73–46-os győzelmet aratott a Novi Zagreb csapata felett a női kosárlabda Közép-európai Liga szerdai játéknapján.

Nagyon nehéz mérkőzésnek ígérkezett a horvát bajnok elleni Közép Európai Liga mérkőzés. A vendégek eddig csak a bombaerős Kassától szenvedtek vereséget, és azt is csak a végjátékban bukták el. Mi egy értékes miskolci sikerrel a hátunk mögött léptünk pályára, és szerettünk volna ma is lépni egyet a csapatépítés útján.

Fegyverneky Zsófi és Kelly Faris komoly feladatot kapott mára. Az ellenfél két kulcsjátékosának, Ciglarnak és Dabovicnak a semlegesítését. Az első percek sok kosarat hoztak, és ebben elsősorban a centerek jártak élen (3. perc 6-6). A negyed derekán Zsófi tripláját követően megugrottunk 5 ponttal (5. perc 11-6). Elsőként Simon Zsófi és Juric érkezett a padról. A 7. percben a túlzott agresszivitással védekező és elég feszültnek tűnő Dabovic beütötte a harmadik hibáját is, és elfoglalta helyét a kispadon a szintén három hibát számláló Bura mellett. Dragana Stankovic is játékra jelentkezett, és be is szállt a pontgyártásba (8. perc 18-11). A 9. percben kénytelen volt időt kérni a vendég együttes, miután Tianna hármasával 10 pontra nőtt az előnyünk (21-11). Ez új érzés lehetett az eddig magabiztosan menetelő zágrábiaknak. Jól folytattuk az időkérés után is. Zsovár Orsi is beszórt egy triplát (24-11)! Simon Zsófi neve mellett is egy hármas világított, de ez sajnos a személyi hibáinak a számát jelezte. A negyed vége horvát kosárral zárult. Juric lépett be az alapvonalon és helyezte el elegánsan a labdát a gyűrűnkben (26-15).

Emelt még egy fokozatot agresszivitásban a kék mezes gárda, de álltuk a sarat, és szépen megtaláltuk a lyukakat (12. perc 30-19). Természetesen ha egyedül hagytunk valakit, az nem hibázta el az adódó lehetőséget. Ciglar dobhatott teljesen tisztán egy hármast, melyet követően Igor Polenek azonnal időt kért (13. perc 30-22). Jött vissza a palánk alá Tianna, és Dabovic is visszatért (15. perc 32-22). Utóbbinak attól biztos nem lett jobb kedve, hogy Fegyerneky Zsófi hatalmast sapkát osztott ki neki. Kiegyenlített lett a játék képe, de biztosan tartottuk az első negyed során kiharcolt különbséget. Sőt, a 18. percben Sara 11. pontjával már 13 volt közte. Tianna 10. pontja pedig horvát időkérést eredményezett (40-25)! Remekül játszottunk, egy kontra végén Faris duplája alakította ki a szünetre a 19 pontos különbséget (46-27)!

A félidő után Dabovic jelezte, hogy pályán van, de Zsófi is hasonló tempóval válaszolt az ellentámadás során. A játékukra nem jellemző zónával próbálkoztak zavart okozni sorainkban a vendégek. Csökkent is a találataink száma, de a védekezésünk továbbra is stabilnak bizonyult (25. perc 52-31). Ivankovic használta jól félelmetes magasságát. Ha megkapta a labdát, akkor már nehéz volt megállítani (26. perc 52-37). A 28. percben Ivankovic volt a megengedettnél keményebb, melyért meg is kapta a negyedik hibáját (28. perc 55-40). A negyed hajrájában Dragana percei következtek. Fiatal játékosunk két helyzetet is pontosan oldott meg a palánk alatt (59-40).

Közel két percig csak kerülgette a gyűrűket a labda, de aztán Zsovár Orsi és Licskai Zsófi dobásai után is tapsolhattak szurkolóink, akik elégedetten nyugtázták a látottakat (32. perc 64-40). A 35. percben Tetétől láthattunk egy kifejezetten sportszerű megnyilvánulást, miután jelezte a játékvezetőknek, hogy róla ment ki a labda. Közben Simon Zsófi is megszerezte első kosarát, mellyel 27 ponttal jártunk vendégeink előtt (36. perc 69-42). A hajrában Feigl Fanni is lehetőséget kapott, hogy szokja a felnőtt mezőnyt. Szurkolóink boldogan, felállva ünnepelték végig az utolsó támadásokat, csapatunk remek előadást nyújtott a mai estén!

Szombaton 18 órakor az utolsó erőpróba következik a jövő szerdai Euroliga nyitány előtt. A szlovák Rózsahegy látogat városunkba.

Igor Polenek:
Fiatal csapat vagyunk, mely időnként tud olyan rosszul játszani, mint tette azt Somorján, és olyan kiválóan is, mint ma. Támadásban és védekezésben is nagyon jól mozogtunk. Köszönjük szurkolóink segítségét! Fiatal gárdánknak a jövőben is nagy szüksége lesz erre, különösen az Euroligában!

Vladimir Ivankovic:
A Kassa elleni jó teljesítmény után azt gondoltuk, hogy megállíthatatlanok vagyunk. Ma nem találtuk a játékunkat, és a Sopron a jó védekezése mellett támadásban is nagy nyomást helyezett ránk. Néha jól jön egy ilyen vereség is, mely figyelmeztető jel, hogy a pályán és edzéseken is mindig 100 százalékot kell nyújtani. Ma megtapasztaltuk, milyen eredménnyel jár mindez. Hozzá kell tennem, hogy ellenfelünk ma kiválóan kosárlabdázott. Gratulálok nekik!

Zsovár Orsolya:
Nagyon figyeltünk arra, hogy jól kezdjük a mérkőzést, mellyel megalapoztuk a jó teljesítményt. Összeszedettek voltunk támadásban és védekezésben is. Igazi csapatként küzdöttünk! Megvalósítottuk az edzői elképzeléseket is, melynek egyik fő pontja, Dabovic semlegesítése volt. Jó volt ma a pályán lenni! Remélem így megyünk tovább!

Iva Ciglar:
Azt gondolom ennek a vereségnek is el kellett jönnie. Tapasztalatlanok vagyunk, sok munka vár még ránk. Egy remekül kosárlabdázó Soprontól kaptunk ki, mely véleményem szerint ott lesz a legjobb négy között, ahova mi is szeretnénk eljutni. Sok mérkőzés van még hátra a sorozatból, ezt a vereséget még ki tudjuk javítani. Az Euroligában azonban ezt nem engedhetjük majd meg magunknak.

A pécsi derbin a PEAC-PÉCS NKK hatalmas csatában, hosszabbítás után 66–64-re nyert a városi rivális PINKK Pécsi 424 vendégeként. A Cegléd hazai pályán, a DVTK vendégként szenvedett vereséget.