Női KEL: megtartotta előnyét a PEAC-Pécs

2013. 12. 02.

A PEAC-Pécs NKK 66–52-re legyőzte odahaza a Piestanské Cajkyt a női kosárlabda Közép-európa-liga (KEL) 13. fordulójában.

A baranyaiak végig vezettek a mérkőzésen, győzelmük alig-alig forgott veszélyben, volt, hogy 30 pont volt a különbség a két csapat között.

A pécsieknél a legeredményesebb Nagy-Bujdosó Nóra volt, aki 15 pontig jutott, Maurita Reid 11-ig. Kiemelendő Sanja Orozovics teljesítménye is, aki 9 pontja mellett öt lepattanót szedett. A vendégeknél Lucia Krc-Turbova 22 ponttal és négy lepattanóval messze a legjobb kosaras volt.

„Nyerni megyünk!” – kiabálták a lefújást követően a pécsi lányok, hiszen a következő, kiemelkedő fontosságú feladat Namurben vár jövő szerdán. Belgiumban nyerni kell, ha a Pécs életben akarja tartani továbbjutási reményeit az Európa Kupában.

Szinte végig vezetve, 71–55-re legyőzte a Sopron idegenben a PINKK-Pécsi 424-et.
A pécsiek a mérkőzésen 59-szer próbálkoztak, ám mindössze 22-szer szereztek kosarat, míg a vendégek mutatója 44/22. A hazaiak a meccs elején 80 másodpercig vezettek, ám a hátralévő időben szinte végig a soproniak akarata érvényesült a parketten: a vendégek 22 ponttal is elhúztak, végül 16 pontos sikerrel zártak.

A meccs legeredményesebbje a Sopron irányítója, Fegyverneky Zsófia volt, aki 18 pontot szórt. A vendégeknél Krnjic Sara is nagyot játszott, 16 pontja mellett hat lepattanót szerzett, míg Tianna Hawkins a 10 pontja mellé hét lepattanót szedett. A pécsieknél Tijana Ajdukovics 12 pontig és négy lepattanóig jutott, amivel a legeredményesebb volt.

A vendég Sopron játékosai nem nagyon pihenhetnek, hiszen hétfőn este már útra kelnek Orenburgba, ahol szerdán magyar idő szerint 15 órakor lépünk pályára.

NŐI KOSÁRLABDA KEL

12. FORDULÓ
PINKK Pécsi 424-Uniqua Euroleasing Sopron 55-71 (14-22, 10-17, 14-13, 17-19), Komló, V.: Cziffra, Hegedüs, Makovsky
Pécs: Iványi 6/6, Ruják 9/3, Sarok 3, Őri 4, Ajdukovic 12. Csere: Győri 4, Mincikova 6, Kováts 4, Adamecz 2, Katona 5
Sopron: Fegyverneky 18/6, Zsovár 5/3, Faris 1, Hawkins 10, Krnjic 16. Csere: Tetemondova 6/6, Simon 9/3, Licskai 4, Stankovic 2

PEAC-PÉCS – Piestanske Cajky 66-52 (29-13, 16-3, 10-11, 11-25), Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Szabó Gergő, Gál János
PEAC-PÉCS: Fűrész-, Reid 11, Jovanovic 6, Nagy-Bujdosó 15/9, Williams 6 cserék: Orozovic 9, Horváth 8, Pap 5, Nagy D. 4, Raus -, Kaposi 2.
Piestanske: Bartononová 3, Fabianová 3, Krc-Turbová 22/12, Felixová 5, Bartánusová 7/3 cserék: Tatham 5, Dudasová 1, Zentková 2, Baburova -, Stanková 4.
MESTERMÉRLEG:
Zseljko Djokics: „Tavaly sikerült a Pöstyénnek nyernie Pécsett, ezzel a play-off előtt elveszítettük a harmadik pozíciónkat. Most a Nantes elleni vereség után nagyon fontos volt, milyen karaktert mutat csapatunk. Az első félidőbeli játék megmutatta, hogy mekkora tartása és milyen karaktere van csapatunknak. A második félidőben próbáltam a fiataloknak lehetőséget adni, akikkel részben elégedett vagyok, részben viszont nem, főleg az utolsó negyeddel."
Martin Pospisil: „Először is szeretnék gratulálni a PEAC-nak a mai győzelemhez. Nehéz helyzetben vagyunk, két játékosunkat elveszítettük és még nem álltunk össze támadásban. Az első félidőben kevés energiával és agresszivitással játszottunk. A második félidőben ezekben fejlődtünk, és az eredmény is kedvezőbb lett számunkra."

A KEL ÁLLÁSA:1.Good Angels Kosice 11/1 23, 2.Novi Zagreb 9/3 21, 3.PEAC-Pécs NKK 8/5 21, 4.UNIQA Euroleasing Sopron 9/2 20, 5.MBK Ruzomberok 6/6 18, 6.Piestanské Cajky 5/7 17, 7.DVTK 5/7 17, 8.PINKK Pécsi 424 5/7 17, 9.SBK Samorin 4/8 16, 10. Spisska Nova Ves 4/8 16, 11.Ceglédi EKK –/12 12