Női KEL: négy meccsen három magyar győzelem

2014. 01. 08.

A női kosárlabda Közép-európai Liga szerdai játéknapján pályára lépő négy magyar csapat közül három győzni tudott. A Cegléd és a Sopron (a képen) otthon, a PEAC pedig idegenben diadalmaskodott, míg a PINKK Pécs hazai pályán maradt alul a Novi Zagrebbel szemben.

A SopronTianna Hawkins vezérletével nyert a vendég Somorja ellen a női kosárlabda Közép-európai Ligában. A 22 éves amerikai játékos 20 mezőnykísérletéből 14-et értékesített, a büntetővonalról pedig hibátlanul dobott, így 36 ponttal zárta az összecsapást, és leszedett kilenc lepattanót is.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA

16. FORDULÓ
CEGLÉDI EKK–SPISSKA NOVÁ VES (szlovákiai) 79–71 (24–18, 17–22, 18–14, 20–17), Cegléd, 100 néző. V: Cziffra, Gorka, Varga Z.
CEGLÉD: HADZOVICS 21, ORBÁN 14/3, GORJANÁCZ 16/3, Kobolák 6, VILIPICS 22. Csere: Serbán, Filipowicz D., Szabó D.
SPISSKA NOVÁ VES: Benusková 10/6, Mackulinová 12/12, SLIMAKOVÁ 17/6, Surkusa 6, HOLMQVIST 16. Csere: O'ROURKE 10/6, Reháková
Áron Balázsné: – Nagyon akartuk már ezt a győzelmet, amiért keményen meg is dolgoztunk a mérkőzésen. Megérdemelten nyertünk.
David Domecko: – A tervezettnél gyengébben védekeztünk, de ettől függetlenül közel álltunk a győzelemhez, hiszen nem sokkal a vége előtt még mi vezettünk. A véghajrában viszont néhány rossz megoldást választottunk, amit a Cegléd jól kihasznált és fordított.

UNIQA EUROLEASING SOPRON–SBK SAMORIN (szlovák) 95–78 (19–21, 30–21, 23–18, 23–18), Sopron, 500 néző. V: Kapitány, Farkas G., Tóth K.
SOPRON: CIGLAR 16/9, FEGYVERNEKY 6, Faris 7/3, HAWKINS 36/3, Krnjic 13. Csere: Zsovár 1, Simon Zs. 5, LICSKAI 9/3, Tetemondova 2.
SAMORIN: SUJOVÁ 20/9, Ivanová 3, SKORIC 12, UYNUCHALOVÁ 20, Jaeschke 10. Csere: Bozóki 6, Dalen 5/3, Csoková, Vynuchalová 2.
Igor Polenek: – Az elmúlt mérkőzéshez képest jobban teljesítettünk, de védekezésünk még nem volt az igazi. Két nap múlva újabb Közép Európa Liga mérkőzés következik, majd jön az Euroliga találkozó, amire nagyon fel kell készülnünk. Remélem ennél is sokkal jobban teljesítünk majd, amihez bíztató jeleket láttam.
Jan Krajnak: – Euroligás ellenfelünk ellen az első félidőben gyengébb produkciót mutattunk. A második játékrészben már felnőttünk a feladathoz, de a lepattanók szerzésében alul maradtunk. Támadásban már jobban teljesítettünk, de még ez is kevés volt a szorosabb eredményhez.

MBK RUZOMBEROK (szlovák)–PEAC-PÉCS 55–65 (19–14, 10–18, 8–18, 18–15), Rózsahegy.
RUZOMBEROK: Breziánová 5, Cernáková 12/6, Baburová 10/6, Kmetová 5/3, Murphy 13/3. Csere: Stalvant 4, Vesterberg 6, Remenárová
PEAC: Raksányi 6, REID 20/3, JOVANOVICS 16/6, Nagy-Bujdosó 9/3, Kiss V. 2. Csere: Orozovics 8, Fűrész 2, Horváth L., Nagy D., Kaposi, Pap 2, Raus
Djokics Zseljko: – Remek védekezéssel tudtuk pótolni azt, hogy nem volt első számú centerünk, idegenben az 55 kapott pont nagyon jó. Hosszú utazás állt mögöttünk, de büszke vagyok a lányokra, mert – különösen a 3. negyedben – remekül játszottak, úgy kéne minden mérkőzésen.

PINKK PÉCSI 424–ZKK NOVI ZAGREB 55–73 (12–22, 14–23, 23–12, 6–16), Komló, 300 néző. V: Győrffy P., Tőzsér D., Surányi G.
PINKK: Ruják 6, Sarok 7, Kovats 7, Győri 10, TOMLINSON 14. Csere: Őri 2, Adamecz 2, Katona 7/3.
ZAGREB: Dabovics 8, BABKINA 16, IVEZIC 18, Karcic 9, IVANKOVICS 10. Csere: Juric 4, Komplet 2, Bura 4, Semren, Dojkics 2
Roberto Hernández: – Saját hibáinknak köszönhetjük a vereséget, nem voltunk elég türelmesek, és csak a harcosságunkkal vagyok megelégedve. Továbbra is vannak hiányposztjaink, amit sürgősen pótolnunk kell.
Vladimir Ivankovics: – Nagyon agresszívan kezdtünk, amit a félidőben szerzett húszpontos előny jól mutat. A hazaiak a harmadik negyedben lelkes közönségüknek köszönhetően erőn felül játszottak, a végére azonban elfáradtak, és így magabiztosan nyertünk.

Good Angels Kosice–Piestanské Cajky 79–41

AZ ÁLLÁS 1. Good Angels Kosice 15/1 31, 2. UNIQA Euroleasing Sopron 12/4 28, 3. Novi Zagreb 11/5 27, 4. PEAC-Pécs NKK 11/5 27, 5. PINKK Pécsi 424 8/9 25, 6. DVTK 7/9 23, 7. Piestanské Cajky 7/9 23, 8. SBK Samorin 6/11 23, 9. Spisska Nova Ves 5/12 22, 10. MBK Ruzomberok 6/9 21, 11. Ceglédi EKK 1/15 17

(Forrás: NSO, fotó:wb-sopron.com)