Női KEL: szlovák siker Diósgyőrben

2014. 01. 12.

A szlovákiai Good Angels Kosice 19 pontos különbséggel győzött a DVTK vendégeként a női kosárlabda Közép-európai Liga szombati játéknapján.

A nagyszünetben még egyenlő volt az állás, a harmadik negyedben azonban a kassaiak 26 pontjával szemben mindössze kilencet szerzett a magyar csapat, amelynek így megpecsételődött a sorsa a meccsen.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA

ALUINVENT-DVTK–GOOD ANGELS KOSICE (szlovák) 63–82 (19–20, 19–18, 9–26, 16–18), Miskolc, 1300 néző. Vezette: Papp P., Gorka, Fodor A.
DVTK: Bukovszki 2, Sverisdóttir 11, RAVEN 15/6, Tobin 13, Jansone 7. Csere: Horváth B., Szabó P., CZANK 10/6, Vincze 2, Bálint R., Dubei 3/3
KOSICE: Kissová, Kupciková 2, Krivacsevics 8, Bozsovics 12/6, PIERSON 21. Csere: ABDI 17/9, Janosciková, Hruscaková 8, Pindrochová, Zietara 4, PERKINS 10, Balintová
Maikel López: – A nagyszünetig végig koncentráltan játszottunk, a folytatásban intenzív védekezést mutatott be a Kassa, és ez volt a vereségünk oka. Negyven percig kell koncentrálnunk.
Maros Kovácik: – Az első két negyedben több rossz döntést hoztunk. A nagyszünet után agresszív játékra váltottunk, és ennek meg is lett a gyümölcse, biztos győzelmet arattunk.

A tabella állása 17 forduló után: 1. Good Angels Kosice 33, 2. UNIQA Euroleasing Sopron 29, 3. Novi Zagreb 29, 4. PEAC-Pécs NKK 27, 5. Piestanské Cajky 26/18 mérk., 6. PINKK Pécsi 424 25, 7. SBK Samorin 25/18, 8. DVTK 24, 9. MBK Ruzomberok 24, 10. Spisska Nova Ves 22, 11. Ceglédi EKK 18