Női kézi MK: Ismét FTC -Győri ETO kupadöntő

2014. 04. 26.

A papírformának megfelelően a Győri ETO és a Ferencváros jutott be a női kézilabda Magyar Kupa fináléjába. A dabasi négyes döntő első mérkőzésén a fővárosiak 34–18-ra nyertek a Veszprém ellen, majd a címvédő győriek 34–23-ra verték meg a Siófokot.

Bő negyedóra után még csak két góllal vezetett a Ferencváros, ám egy 4–0-s rohammal 13–7-re meglépett. Ezzel pedig végleg le is rázta magáról a fiatal veszprémi csapatot, amelyből közben sérülés miatt kidőlt Tóth Eszter. A szünetben már nyolc gól volt a két együttes között (17–9).

A fordulás után sem változott a játék képe, a Veszprém támadásban különösen vérszegény teljesítményt nyújtott, a 41. percben már 24–11-re vezetett a Fradi, amelyben Mészáros Rea sérült meg. Ezt követően már mindkét fél tartalékolhatott a szombati megméretésére, a Ferencváros a döntőre, a Veszprém pedig a bronzmérkőzésre.

Az elődöntő második mérkőzése sem hozott több izgalmat, bár itt a Siófok jobban tartotta magát az első félidőben. A Győr győzelme persze egy pillanatig sem forgott veszélyben, így ez a két csapat is „rákészülhetett" az éremcsatákra. Az ETO végül a Ferencvároshoz hasonlóan 34 gólig jutott, szombaton pedig sorozatban tizedszer hódíthatja el a Magyar Kupát.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA

ELŐDÖNTŐK

FTC-RAILCARGO HUNGÁRIA–VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK 34–18 (17–9), Dabas, Városi sportcsarnok, 600 néző. V: Tomecsko-Hunyadi, Unyatinszki
FTC: Szikora – Kovacsicz 1, Tomori 3, Szucsánszki 3, Szamoránsky 1, Zácsik 2, SZARKA 5. Csere: ABRAMOVICS (kapus), Cifra 4, Mészáros 3, Such 3, STEINBACH 2, NEREA 6, Szekerczés 1
VESZPRÉM: Szemerey – Hajtai 1, KURUCZ 5, Takács 1, HORVÁTH D. 7, Tóth G. 2 (1), Pelczéder 1. Csere: Pásztor (kapus), Tóth E., Kokas, Gulyás 1, Kiskartali.
Kiállítások: 0, ill. 8 perc Hétméteresek: –, ill. 2/1
Elek Gábor: – Sok hibával tudtuk hozni a kötelező győzelmet, nagyon sajnálom a két súlyos sérültet.
Róth Kálmán: – Megérdemelten jutott a döntőbe a Ferencváros, a mi problémáink pedig tovább gyarapodtak egy súlyos sérüléssel.

GYŐRI AUDI ETO KC–SIÓFOK KC GALÉRIUS FÜRDŐ 34–23 (17–12), Dabas, Városi Sportcsarnok, 600 néző. V: Hargitai, Markó
GYŐR: HERR – Orbán 3, Bulatovics, GÖRBICZ 6 (2), LÖKE 5, Amorim 4, KOVACSICS 8 (4). Csere: Korsós, Rédei-Soós 2, Tervel, Sirián, Hornyák Á. 2, Bódi 4
SIÓFOK: Pastrovics – Lukács 2, Szamoránsky A. 1, Németh, Deáki 2, Léránt 4, Erdősi 3. Csere: Futaki, Nagy É. (kapusok), Dajka 3 (1), Schneider, Varga, Szabadfi 1, Szalai 4 (2), Polics 1, Termány 2.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc Hétméteresek: 7/6, ill. 5/3
Ambros Martín: – Jól kezdtük a mérkőzést, és bár picit elvesztettük a koncentrációt közben, egy jó meccset játszottunk. Meccsről-meccsre megyünk tovább.
Golovin Vlagyimir: – Nagyot küzdöttünk, de ennyi van a két csapat között. Készültünk a holnapra.