Női kézi: nehézkes siker az U20-as vb-n a portugálok ellen

2014. 07. 02.

A magyar U20-as női kézilabda-válogatott egygólos győzelmet aratott Portugália felett a Horvátországban zajló U20-as világbajnokság C-csoportjának harmadik fordulójában. Hajdu János csapatának 21 góljából 15-öt a Tóth Gabriella, Korsós Dorina, Szekerczés Luca trió vállalt magára.

A Magyar Kézilabda-szövetség hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint a mieink nem kezdték jól a meccset, háromgólos hátrányba kerültek, de még a szünet előtt megfordították az állást.

A hajrában a magyarok négygólos előnyre tettek szert (20–16), ám túlságosan is megnyugodtak, így végül csak 21–20-as győzelmet arattak – bár a siker az utolsó percekben már nem forgott veszélyben.

NŐI KÉZILABDA, U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 21–20 (12–11)
A magyar gólszerzők: Tóth Gabriella 6 (3), Korsós Dorina 5, Szekerczés Luca 4, Kurucz Ivett 2, Lukács Viktória 2, Hajtai Vanessza 1, Virág Noémi 1
Franciaország–Svédország 28–23 (12–9)
Japán–Kongói DK 30–27 (16–10)
Az állás: 1. MAGYARORSZÁG 6 pont, 2. Franciaország 6, 3. Svédország 2, 4. Portugália 2, 5. Japán 2, 6. Kongói DK 0