Női kézilabda U20-as vb: újabb gólzáporos magyar siker

2014. 06. 30.

Második mérkőzésén is gólzáporos győzelmet aratott a korosztályos magyar női kézilabda-válogatott a Horvátországban zajló U20-as világbajnokságon.

A mieink ezúttal Kongót szórták meg igen alaposan.
A szünetre összedobott hétgólos magyar előny, és lőtt 13 gól még nem sejtette a K. O., a második félidőt azonban 22–3-ra hozta a csapatunk.

Virág Noémi és Korsós Dorina 6-6 találattal lett holtversenyben a mezőny legeredményesebb játékosa, tőlük csupán eggyel maradt el Lukács Viktória.

NŐI KÉZILABDA, U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG

C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–KONGÓI DK 35–9 (13–6)
A magyar gólszerzők: Virág Noémi 6, Korsós Dorina 6, Lukács Viktória 5, Gyimesi Kitti 4, Szekerczés Luca 3, Tóth Gabriella 3, Dombi Luca 2, Majer Krisztina 2, Bárány Krisztina, Hajtai Vanessza, Kurucz Ivett, Sirián Szederke
Japán–Franciaország 22–33 (9–16)
Portugália–Svédország 22–19 (14–9)
Az állás: 1. MAGYARORSZÁG 4 pont, 2. Franciaország 4, 3. Svédország 2, 4. Portugália 2, 5. Japán 0, 6. Kongói DK 0.